SORGUNDA DOLU MAĞDURLARINA 50 BİN FİDE DAĞITILDI

SORGUNDA DOLU MAĞDURLARINA 50 BİN FİDE DAĞITILDI

Sorgun Belediyesi tarafından geçen hafta içerisinde yaşanan dolu yağışı nedeniyle zarar gören üreticilere 50 bin adet domates fidesi dağıtıldı.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, geçen hafta Sorgun ilçesinde etkili olan dolu yağışının özellikle Mehmetbeyli, Şahmuratlı, İdrisli, Termezli, Akoluk, Ayrıdam ve Küçükköhne köylerinde ekili alanlara büyük zarar verdiğini söyledi.

Sorgun Belediyesi tarafından tespiti yapılan bu köylerdeki üreticilerin biraz olsun yaralarını sarabilmek amacıyla 50 bin adet domates fidesi getirip, zarar gören üreticilere ulaştırmaya çalıştıkları bilgisini veren Ekinci ”Geçtiğimiz günlerde yaşanan dolu yağışı ve devamında yaşanan sel ve yağışlardan bahçesi olumsuz etkilenen hemşehrilerimiz için bir tarım firmasından temin ettiğimiz 50 bin adet domates fidesini, köy kent kasaba ihtiyacı olan tüm hemşehrilerimize bedelsiz ulaştırmaya başladık. Allah bu tür afetleri tekrar yaşatmasın” dedi.

Araçlarla bizzat köylere gidilerek yapılan fide dağıtımına Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, MHP Sorgun İl Genel Meclis Üyeleri Osman Yeşil ve Muaz Ağan ve üreticiler katıldı.

MHP Sorgun İl Genel Meclis Üyesi Osman Yeşil yaptığı açıklamada, “Bizler İl Genel Meclisi üyeleri her zaman üretenin, üreticinin yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Biz bir aileyiz iyi günde olduğu gibi zor günde de her daim emekçinin, üreticinin yanındayız. Bugünde dolu yağışından dolayı ürünü zarar gören çiftçilerimize ücretsiz domates fidesi dağıtmaktan çok mutluyuz. Üretmeyen toplum yok olmaya mahkumdur” diye konuştu.

Domates fidesi dağıtımında Belediye ile işbirliği içerisinde çalışmaları yürüten Duru Tarım Sahibi Ziraat Mühendisi Deniz Altıntaş ise, “Belediye Başkanımız Mustafa Erkut Ekinci firmamızı ziyaretlerde bulundu. Konuyla ilgili görüşmelerimiz oldu. Belediyemizin zarar gören üreticiye ücretsiz fide dağıtımında bulunması çalışmasında bizlerde üzerimize düşen görevi üstlendik. Üreticilerimize toplam 50 bin domates fidesi dağımı yapıldı. Belediyemizin bu desteği örnek bir çalışmadır. Allah bu tür afetleri tekrar yaşatmasın inşallah” ifadelerini kullandı.(sorgunpostasi.com / MEHTAP DOĞAN)

27/06/2020 19:11
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ