SIRBİSTAN’IN SANCAK BÖLGESİNDE KUR’AN ve BAYRAK SEVİNCİ

SIRBİSTAN’IN SANCAK BÖLGESİNDE KUR’AN ve BAYRAK SEVİNCİ

Sırbistan devletinin Sancak bölgesi Novi Pazar şehrinde yaşayan Müslüman Türklere Türkiye Hayrat Yardım vakfı tarafından gönderilen  Kur'an-i Kerim, İlmihal ve namaz hocası ve Islam Ahlakı kitapları ve Ay Yıldızlı Albayrağımız, başkan Aliya Şahovic ve yönetimi tarafında Şefkova Camisinde  dağıtımı yapıldı.
Geçen hafta Hayrat Yardım vakfının ramazan iftar paketlerini dağıtılmıştı.

Türkiye den gönderilen yardımları organize eden Sırbistan Türk Derneği başkanı Aliya Şahovic Doğan Tufan'a verdiği bilgide, "Türkiyemizden gönderilen bu  yardımları yerlerine ulaştırıyoruz. Bu ülkede yaşayan biz müslüman Türklere manevi büyük destek oluyor.Turkiye'mize ve yardımı gönderen kuruma ve şahıslara dualar ediliyor. Bu gün Şefkova Camimiz Kuran okulunda  Kur 'an ve ilmihal kitaplarımızın ve bayrağımızın dağıtımını gerçekleştirdik. Sırbistan'da Türküm müslümanım diyenlerin evleri Al bayraklarla süslü. Gelen  Türkçe ilmihal ve Ahlak ve Ibadet kurallarımızla gençlerimiz Türkçelerini  dini bilgilerini geliştiriyorlar. Hayrat Yardım vakfımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Şefkova Camii imama Hafız Edip ef.Pepiç' de yaptığı dua ve konuşmasında, " Ramazan ayı yardımlaşma ve Kur 'an ayıdır. Bu yardımları gönderen Anayurdumuz Turkiyeye ve Hayrat Yardım vakfına teşekkür ediyoruz. Bizi unutmayan bizleri burada müslüman olarak yaşamamıza destek olan anavatanımız Turkiye'yle gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

03/05/2021 19:19
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ