İLİM YAYMA CEMİYETİNDE ‘2.NURULLLAH NURDOĞAN‘ DÖNEMİ

İLİM YAYMA CEMİYETİNDE ‘2.NURULLLAH NURDOĞAN‘ DÖNEMİ

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Yozgat Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulunda yeni yönetim kurulu belirlendi .Mevcut başkan Nurullah Nurdoğan, ekibiyle birlikte tek liste halinde girdiği seçimde güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.Kongrede yapılan seçimlerde  İYC Yozgat Şubesi Yönetim kurulu başkanlığına Nurullah Nurdoğan, İYC Yozgat Şubesi Yönetim kuruluna ise Yusuf Yazıcı, Ali Cansever, Bilal Keskin, Şükrü Yalman, Cahit Bekir Kayhan ve Veysel Çekerek getirildi.

İYC’ne kayıtlı üyelerin katıldığı Genel kurulu yönetmek üzere Kenan Şerefli, Barış Açıkgöz ve Fatih Demirci divan heyetine seçildi.

Genel kurulda İl Başkanı Yusuf Başer ve Bozok Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yaptıkları konuşmada İYC’nin önemine değinerek gelecek nesillerin devletine, milletine bağlı olarak yetişmesine büyük katkı sunduğunu ifade ettiler.Eğitime Destek Platformu Başkanı Zeynel Önal ve AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer ise yapmış oldukları konuşmada 5. Olağan Genel Kurulun hayırlara vesile olması temennisiyle  yeni yönetime başarılar diledi.

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, kendisini yeniden bu göreve layık gördükleri için cemiyet üyelerine teşekkür etti.İlim Yayma Cemiyeti’nin ülkenin en köklü ve kamu yararına çalışan sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirten Başkan Nurdoğan, 70 yılı aşan bir kurum olarak ülke genelinde ve Yozgat’ta eğitim ve sosyal alanında önemli çalışmalar yaptığını ifade etti.

Yozgat’ta 135 kişilik öğrenci yurdunda 90 erkek öğrencinin kaldığını vurgulayan Nurdoğan,konuşmasında özetle şunları söyledi :

“İlim Yayma Cemiyetinin Türkiye’de 200 şubesi 180’e yakın yurdu bulunmaktadır. Bu yurtlarımızda 30 bin civarında erkek ve kız öğrencilerimiz kalmaktadır. Yozgat’ımızda 135 kişilik olan öğrenci yurdumuzda bugün 90 erkek öğrencimiz yurtta kalıyor. İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk STK’sı ve 72 yıldan itibaren ilim irfan yolunda memleketin evlatlarına, topluma katkı vermeye gayret ediyor. Ülkemizin en köklü çınarlarından biridir. Yurtlarımızda öğrencilerimize ve halkımıza yönelik çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Çarşamba günü halka açık tefsir ve hadis sohbetleri yapıyoruz. Sohbetlerimiz üniversite hocalarımız tarafından gerçekleştiriliyor. Bu yıl marifet okulumuzda 70 öğrencimiz var. İnşallah ikinci dönem sadece İlahiyat Fakültesi 1’inci sınıflara yönelik Fatih Medreselerinde uygulanan klasik eğitim uygulamaya koyacağız. Bu vesile ile ben bir kez daha buradan destek veren yanımızda olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.”

17/01/2023 04:28
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ