ALMANYA'DA YOZGATLILAR FEDERASYONU RESMEN KURULDU

ALMANYA'DA YOZGATLILAR FEDERASYONU RESMEN KURULDU

Kısa adı Duykon olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi olarak hizmet edecek, Almanyada Yozgatlılar Federasyonu Almanya'nın  borsa şehri Frankfurtta bir araya gelen Yozgatlı derneklerin başkan ve yöneticileri Almanya Yozgatlı Dernekler federasyonu idare heyetini seçti.
Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu resmen kurularak ilan edilmiş oldu.
Frankfurt Friedberg  DİTİB Diyanet Türk Islam Birliği AYASOFYA camii konferans salonunu dolduran Almanya Yozgatlı derneklerin yöneticileri, gündem gereği divan başkanlığına Ingostadt şehrinden Mustafa Çelik ile Dortmun şehrinden Azim Eker oy birliği ile seçildi. Dernek yöneticilerine kısa süreli kendilerini ve derneklerini tanıtma konuşma hakkı verildi. Daha sonra Almanya Yozgatlılar dernekler Federasyonu kurucu genel başkanı Yasemin Atık kürsüye davet edilerek bir konuşma yaptı. Yasemin Atık hoş geldiniz dileğinde bulunduktan sonra," uzun zamandır kurmaya çalıştığımız Federasyonumuzu bu gün resmen kurulmasının sevincini yaşıyorum.Bu güzelliğin önüne kimse geçemedi.Biz bütün Yozgatlı hemşehrilerimize ulaşmak onları kucaklamak hedefindeyiz. Yeni yetişen gençlerimiz için Yozgata kültürel turlar düzenlemek niyetindeyiz onlara doğup büyüdüğümüz yerleri tanıtmak sevdirmek istiyoruz.
Yine burada sorunları olan hemşehrilerimize yardımcı olmak istiyoruz kısacası birlik beraberlik kardeşce yaşamak istiyoruz"dedi.
Tüzük maddeleri okunarak oylandı. Yöneticiler şu isimlerden oluştu.
Başkan Yasemin Atık seçilirken ekibi,
Ramazan İbiş, Dursun Karabel, İbrahim Açikyürek,Mustafa Celik,Selahattin Arıkan,Levent Gülten,Salih Celik,Talip Kuran,Şemsettin Yıkılmaz, Zafer Erciyes
Dilek ve temennilerde söz alan cemiyet başkan ve yöneticileri yeni seçilen Almanya Yozgatlılar Federasyonuna başarı dilediler. Her zaman başkan ve yönetim kurulunun hizmetinde olacaklarını vurguladılar.Frankfurt Yozgatlılar derneği ve Duykon frankfurt başkanı Ramazan İbiş bey ve Frankfurt iş insanları başkanı İsmail Irmak bey ev sahibliği yaparak yemek ve meyve, çay, kahve ikramında bulundular. Frankfurt teşkilâtı yöneticilerine teşekkür ettiler.

06/07/2020 16:34
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ