BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE KARİYER ETKİNLİKLERİ PROĞRAMLARINA DEVAM

BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE KARİYER ETKİNLİKLERİ PROĞRAMLARINA DEVAM

Bozok Üniversitesinde  Kariyer Etkinlikleri kapsamında konferans,söyleşi ve panel gibi etkinlikler sürdürülüyor.YOBÜ’de son kez ‘Mülki İdare Amirliği ve Devlet Toplum İlişkileri’ konulu bir  panel düzenlendi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti ve İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Kadir Taner Eser’in konuşmacı olarak katıldığı panele Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz,Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, fakülte dekanları, akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından moderatörlüğünü  Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Alper Mumyakmaz’ın yaptığı “Mülki İdare Amirliği ve Devlet Toplum İlişkileri” konulu panele geçildi.

Panelde İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti ve İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Kadir Taner Eser;  köklü bir devlet geleneğine dayanan mülki idare sistemi, mülki idare sisteminin işleyişi, mülki idarenin işlev alanları, mülki idare amirliği neden tercih edilmeli, mesleğin işlevleri ve devlet toplum ilişkilerinin inşası konularında katılımcıları bilgilendirdi.

14/05/2022 06:12
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ