BELEDİYENİN ASRIN PROJESİNE DUALI TEMEL ATMA TÖRENİ

BELEDİYENİN ASRIN PROJESİNE DUALI TEMEL ATMA TÖRENİ

Yozgat Belediyesinin ‘ Asrın projesi’ adıyla tanımladığı alt yapı projesinin temel atma töreni ile yapımları tamamlanan bazı hizmetlerin toplu açılış töreni kentimizin Fatih mahallesi Bozok caddesinde düzenlenen geniş kapsamlı bir organizasyonla gerçekleştirildi.Törenlere vatandaşların yanı sıra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’da katıldı.Törende hazır bulunan Yozgat milletvekilleri,il yöneticileri ve bürokratlar tören kurdelasını birlikte kestiler..

Yozgat Belediye başkanı Celal Köse,Kent merkezinin içme suyu şebekesinde bundan 40 yıl önce kullanılan kanserojen madde üreten asbetli boruların değiştirileceğini ve bu amaçla 300 milyon lirayı bulan alt yapı çalışmalarına başlandığını belirterek ,”Bu gerçekten büyük projedir.Yozgatımıza hayırlı olsun”dedi. Ak Parti Yozgat milletvekili Yusuf Başer,MHP Yozgat milletvekili Ethem Sedef , Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Başer, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk ve  İl Müftüsü Ali Gülden’in yanı sıra Ak Parti ve MHP teşkilat  mensuplarının hazır bulunduğu törende Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bir konuşma yaptı.

Adalet Bakanı ve Ak Parti Yozgat milletvekili Bekir Bozdağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü etkinliklerinde kullandığı ifadeleri eleştirerek, “Türk milleti memleketini işgal edenleri kötüleyecek bir cümle kuramayanlarla ecdadını kötüleyen nice cümleler kuranları vicdan terazisinde tartacak, bir kez daha mahkum edecektir” dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in konuşmasına yönelik eleştirilerini şöyle sürdürdü :

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı bir açıklama yapıyor. Açıklamasında da ecdadımıza saygısızlık yapan, onlara hakaret eden bir dil kullanıyor. Ve İzmir'i işgal eden, ülkemizin önemli bir kısmını işgal eden Yunan mezalimi diye kayıtlara geçen, nice zulme imza atan Yunan'a dair tek bir cümle dahi kurmuyor. Ben buradan sormak istiyorum aziz Türk milleti, ecdadı ile kavgalı bir millet mi? Bizim ecdadımız, Cumhuriyet dönemi de bizim ecdadımızdır, Osmanlı da bizim ecdadımızdır, Selçuklu da bizim ecdadımızdır. Bizim ecdadımızın tarihte geriye gidişini, biz ne kadar gittiğini, tarih kitapları bile tam yazamıyor. Bilinen tarihe baktığınızda ordumuzun 2 bin 200 sene gibi uzun bir kuruluş dönemini kutlayan bir Türkiye var. Eğer biz, sadece dün meydana geldiysek, binlerce yıllık ordumuzun kuruluşunu niye kutluyoruz? Malazgirt Zaferi'nin 951. yılını kutladık. Madem biz dün yoktuk, ecdadımız yoktur niye 951. yılını kutluyoruz”

Türkiye tarihinin bir dönemini kabul edip diğer dönemini reddetmenin yanlış olduğuna değinen Bakan Bozdağ, “Türkiye'nin tarihini dönemlere göre bölüp, tarihin bir dönemini kabul edip, diğer dönemini reddetmek ecdadın bir kısmına saygı duyup, öbür kısmını reddetmek, bu millete de bu tarihe de yapılmış en büyük kötülüktür. Anadolu topraklarını inşallah kıyamete kadar yurt olarak bize emanet eden, kazanan Sultan Alparslan ve arkadaşlarıdır. Ondan sonra gelenler bu toprakları tahkim ederek koruyarak bize emanet ettiler ve bu toprakları 20. yüzyılın başında işgalcilerden arındıran, onlardan kurtaran, onları denize döken, yeniden tartışmasız inşallah kıyamete kadar aziz Türk milletinin vatanı haline getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıdır. Burada Sultan Alparslan'dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kadar bütün büyüklerimizi, kahramanlarımızı, liderlerimizi, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bizimdir. Sultan Abdülhamit de bizimdir, Fatih de bizimdir, Yavuz da bizimdir, Ertuğrul Gazi de, Osmangazi de, Sultan Alaattin de, Sultan Alparslan da bizimdir. Bunların arasına kimse ayrım gayrım sokamaz.”

Konuşmasının son bölümünde ise İstanbul Avcılar'da yaşanan metrobüs kazasına da değinen Bakan Bozdağ,bu konuda ise şunları söyledi :

 “Pek çok vatandaşımız maalesef yaralandı. Öncelikle kazada yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Her birine Rabbimden acil şifalar diliyorum. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı da bu kazayla ilgili gerekli adli soruşturmayı başlattı ve soruşturmaya da devam ediyoruz. Konunun hem idari hem de adli yönden incelemesi devam etmektedir. Bu incelemeler sonucunda da ortaya çıkan sonuca göre elbette gereği neyse o da takdir edilecektir. Bundan da şüphemiz yoktur. Dileğimiz bir daha böyle kazaların İstanbul'umuzda da ülkemizin hiçbir yerinde de olmaması, herhangi bir vatandaşın burnunun kanamamasıdır. Bütün yaralı kardeşlerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum”

11/09/2022 03:49
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ