AKDAĞMADENİ BELEDİYESİ KAFETERYAYI KÜTÜPHANEYE DÖNÜŞTÜRDÜ

AKDAĞMADENİ BELEDİYESİ KAFETERYAYI KÜTÜPHANEYE DÖNÜŞTÜRDÜ

Akdağmadeni Belediye Başkanlığı bundan bir süre açtığı   kitap bağış kampanyasında  Türkiye’nin çeşitli kentlerinden topladığı  binlerce kitap ile Belediyeye ait Şehit Mehmet Köklü  Parkı kafeteryasını  kütüphaneye dönüştürdü.Kütüphanede  Belediye tarafından genç okurlara ücretsiz internet olanağı da sağlandı. Akdağmadeninde yeni bir k Kütüphane’nin oluşturulması için  kitap bağışında bulunan herkese teşekkürlerini bildiren Belediye Başkanı Dr.Nezih Yalçın “ Merkezinde insanın olduğu, hayata dokunan, gençlere yön verip geleceği şekillendiren proje ve uygulamalarımıza vatandaşlarımızdan aldığımız güçle devam edeceğiz” dedi.

İlçede Vatandaşlara  hizmet veremeye başlayan yeni kütüphane hakkında açıklamalarda bulunan Akdağmadeni Belediye Başkanı  Dr.Yalçın konuya ilişkin bilgi verirken şunları söyledi :

 ‘’ İlçemizde eksikliği hissedilen ve  öğrencilerimizin rahatlıkla ders çalışıp araştırma yapabileceği bir ortam oluşturmak için başlatmış olduğumuz kampanyaya sessiz kalmayarak destek veren  vatandaşlarımız ile kütüphane oluşturma projemize bağış yaparak destek veren kıymetli Mehmetçiklerimiz ve Şehit Kütüphaneleri topluluğu sayesinde Belediyemize ait Şehit Mehmet Köklü  parkı kafeterya bölümünde oluşturduğumuz kütüphane tüm vatandaşlarımızın hizmetine açıldı. Temin ettiğimiz yaklaşık 6 bin kitabın 3 bin âdetini ilçemizde bulunan okullarımıza bağışladık. Şehit Mehmet Köklü Parkı kafeteryasında oluşturduğumuz kütüphanenin de içerisinde 3 bin kitap bulunmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı proje kapsamında kafeterya olarak hizmet veren parkımızı daha nitelikli bir hale getirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca kütüphane bölümümüzde gençlerimize ücretsiz internet imkânı da sağladık. Öğrencilerimiz telefon numaralarıyla sisteme giriş yapıp güvenli bir şekilde araştırma yapacak evlerinde internet bağlantısı olamayan öğrencilerimiz de kota sorunu yaşamadan uzaktan eğitim sistemine güvenli bir şekilde ulaşarak eğitimlerine devam edeceklerdir.”

Belediye Başkanı Dr.Yalçın açıklamasının son bölümünde ise  ilçe genelinde sürdürülen dezenfeksiyon çalışmalarının yeni açılan kütüphanede de  düzenli olarak yapıldığını   ifade etti.

13/10/2020 20:11
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ