TECİMER  :  YOZGAT’IN ASAYİŞİ VE HALKIMIZIN HUZURU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

TECİMER : YOZGAT’IN ASAYİŞİ VE HALKIMIZIN HUZURU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Yozgat İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer,Yozgat Gazeteciler Cemiyeti yönetimini ziyaret etti.Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı  ve yönetim kurulu üyelerine gerçekleştirdiği iade-i  ziyaretinde Emniyet Müdürlüğünün Yozgatta yaptığı 3 aylık  icraat ve hizmetleri konusunda detaylı olarak gazetecileri bilgilendiren Tecimer “ Yozgat il genelinde asayiş ve huzur ortamının devamı için gece gündüz çalışıyoruz”dedi.

Görüşme sırasında Yozgat medyasının deneyimli gazetecilerinin sorularını da yanıtlayan Yozgat İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer,göreve başlamasının ardından geçen 3 aylık süreci değerlendirirken, özellikle asayiş uygulamalarına vurgu yaptı. İl genelinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında 929 ekibin ve 2.569 personelin katılımıyla önemli başarılar elde edildiğini belirten Tecimer,” Bu kapsamda 311 sabit nokta ve 332 uygulama noktasında toplamda 20.142 şahıs sorgulandı. Aramalarda 6 kişi yakalanırken, 7 şahsa toplamda 23.210 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca 10.683 araç sorgulandı ve 1 aranan araç ele geçirildi.”ifadelerini kullandı.

Yozgat emniyetinin şok uygulamalara da değinen Tecimer, “ Şok kategorisinde yaptığımız çalışmalarımızda  3.657 personelin katılımıyla 33.524 şahıs sorgulanarak araması bulunan 15 şahıs yakalandı. 5.234 TL idari para cezası uygulanırken, 8.756 araç sorgulandı ve 566 araç trafikten men edildi.” diye konuştu.

Tecimer, İl genelinde yapılan özel denetimlere de dikkat çekerek, “Trafik ekiplerimiz 11.276 araç kontrol etti ve 39.630.690 TL cezai işlem uygulandı. Ayrıca trafik eğitimlerimizde devam ediyor. Bu kapsamda Trafik Eğitim Parkında 469 öğrenciye, okullarda ise 1.483 öğrenciye eğitim verildi.”dedi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü’nün Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve TEM Şube Müdürlüğü’nün operasyonlarını detaylı bir şekilde açıklayan Tecimer, yapılan çalışmalarda çeşitli suçlardan çok sayıda kişiye işlem yapıldığını ve önemli miktarda kaçak malzeme ele geçirildiğini belirtti.

İl Emniyet Müdürü Tecimer, güvenlik ve asayişin sağlanması adına gece gündüz demeden yoğun bir çaba sarf edildiğini, toplum destekli polislik faaliyetleriyle vatandaşlarla etkileşimin arttığını ve güvenlik tedbirlerinin bu şekilde daha etkin hale geldiğini vurguladı. Tecimer, buna yönelik çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade etti.

Yozgatın emniyet ve asayişine yönelik konularının  konuşulduğu görüşme sonunda  Yozgat Gazeteciler Cemiyeti (YGC) Başkanı, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu (İGF) Genel Başkanı ve Yozgat Gazetesi.com sahibi  Osman Hakan Kiracı, YGC yönetim kurulu üyelerinden ve Yeni Ufuk gazetesi sahiplerinden Ferhat Özer, Anadolu Ajansı (A.A) Yozgat Temsilcisi Ömer Ertuğrul, İhlas Haber Ajansı (İHA) Yozgat Temsilcisi Bahadır Gökgül ,TRT  Yozgat muhabiri Abdurrahman Doğan ve ayrıca ANKA Ajansı Yozgat Temsilcisi Seyfi Çelikkaya ile  Demirören Haber Ajansı (DHA) Yozgat Temsilcisi Harun Gökçeoğlu Emniyet Müdürü Recep Tecimere nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

11/11/2023 06:40
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ