BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 10.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
221
Dün
:
4716
Toplam
:
17448561

Yozgat'ın seçkin yazarları Anadolu Basınının en demokratik platformu olan YOZGAT Gazetesi'nde   özgürce yazıyorlar

İşte Yozgat'ın milli takımı

    Eskiden "gazete" denilince önce akla haber gelirdi.
Gerek genel basında ve gerekse Anadolu basınında gazetelerin sayfaları haber ağırlıklıydı. Siyasal ve ideolojik amaçlı basının dışındaki gazetelerde köşe yazıları oldukca azdı.
     Zamanla görsel basın izleyicilerine haberleri daha hızlı ve daha sıcak vermeye başlayınca haber maratonununda bir anlamda yazılı basının önüne geçti. Bu yüzden son yıllarda genel ve yerel basında yorum gazeteciliği ön plana çıktı. Şimdilerde gazetelerin her sayfasında köşe yazıları var.
     Görsel medyanın izleyicisine en hızlı biçimde sunduğu olaylar köşe yazarları tarafından derinlemesine irdelenip yorumlanıyor.
     Oysa Yozgat gazetesi, bundan ta 20 yıl öncesinde haber gazeteciliğinden yorum gazeteciliğine yatay geçip yapmıştı. Halkın yaşadığı, gördüğü veya izlediği olaylarla ilgili daha detaylı bilgilendirilmesi ve değişik açılardan bilinçlendirilmesi gerektiğini düşünmüştü.
     YOZGAT gazetesi işte bu realiteden hareketle bundan 20 yıl önce YOZGAT'ın sosyolojik, ekonomik ve politik özelliklerini bilen, gözlemleyen ve düşüncelerini en güzel üslupla kağıda dökebilen, bilgi ve birikimlerini kamuoyuna özgürce aktarabilen ve paylaşan yazarlara sütunlarını açtı. Gazeteniz YOZGAT siyasi ve ideolojik görüşü ne olursa olsun eli kalem tutan YOZGAT için düşünen her kalem erbabına kucak açarken YOZGAT'ta ilk kez demokratik bir platformu oluşturma projesini gerçekleştirmeyi başardı.
     Bugün YOZGAT gazetesi çatısı altında birbirinden değerli, birbirinden yetenekli, birbirinden düzeyli, 14 arkadaşımız YOZGAT için düşündüklerini YOZGAT için yazıyorlar, çiziyorlar.
     Okurlarımızın YOZGAT gazetesi ailesinin yazılarını her hafta keyifle, zevkle okuduklarını biliyoruz. YOZGAT'ın seçkin kadrosunda yer alan belki de yazılarına tiryakisi olduğuna inandığımız tanıdık yüzleri daha yakından tanımak istiyorsanız işte size arkadaşlarımızın kısa hayat hikayeleri...

01.03.2003

 

Osman Hakan KİRACI
Ali DEMİRDAĞ
A.Kadir ÇAPANOĞLU
Celal KAPUSUZOĞLU
Dursun ERKILIÇ
Ece DOĞAN
Erdoğan BUDAK
Esra GAYRETLİ
Fevzi ÖZTÜRK
Habip COŞKUNSOY
Kadim DOĞAN
Kadriye ŞAHİN
Prof. Dr. M.Öcal OĞUZ
Mehmet SANAL
Muhsin KÖKTÜRK
Mustafa TOPALOĞLU
Nesrin MASARİFOĞLU
Siyami YOZGAT
Sürur ÖZTÜRK
Verda Aral GÜLBAY
Yasin Ali ER


 
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com