BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
191
Dün
:
4633
Toplam
:
15018676
Sanal Bakış Mehmet SANAL
Ala dağın yarı sağları
yozgatgazetesi@yahoo.com
Çocukluk ve gençlik dönemini 'tek parti' iktidarı döneminde geçirmiş, o dönemin olumsuzluklarını hiç unutmamış ve 1946 dan bu yana hep sağ partilere oy vermiş, ükedeki her kötülüğü CHP’den bilmiş ve bugün yaşı doksanlara dayanmış, yaşlılıktan kaynaklanan nörolojik ve psikolojik hastalıkları bünyesinde taşıyan bir ihtiyar, haber programlarında "Ala dağ" yangınını izlerken şöyle söyleniyor!
"Bu yangını,hükümeti düşürmek ve Cumhurbaşkanını kötülemek için CHP liler çıkarmıştır."
Yaşlı ve hasta bir ihtiyarın kendi kendine söylenmesi, söylenileni duyanlarda sadece bir tebessüm yaratır, bu minvalde bir sözü, sağlıklı ve aklı başında olduğunu iddia edenler söylerse neler olur?
Yandaş basının bir gazetesinde hergün yazı yazan ve "ben aynı zamanda hukukçuyum" övüncü ile yandaş medyada kanal kanal dolaştırılan ve kendini çok akıllı sanan birisi ala dağ yangını hususunda neler yazıyor?
" Bir yangını vesile ve ciğerleri kavrulan aileleri suistmal ederek politika yapmaya kalkışmak çok yanlış olur."
Bu muhterem zat'a göre; ala dağ yangının arkasındaki ihmalleri,hataları ve suçlularını aramak, politika yapmak oluyor!
Kabul edelim ki öyle ve hemen arkasından soralım! " türbanı, imam-hatipleri, 28 şubatı vesile ederek, kadre uğrayan,ciğerleri kavrulan aileleri suistimal ederek politika yapmak doğru mu olmuş oluyor?
Aynı yazar devam ediyor;" Kindar birileri, hükümeti ve Cumhurbaşkanı'nı zora sokmak için her yolu mübah saymaktadır.Bir kibritle iki yangın çıkartılmış olabilir. Hem cemaatleri hem iktidarı zora sokmak."
Aynı mantık üzerinden hareket edersek, şu söylenemez mi? " kindar birileri, muhalefeti zora sokmak için her yolu mübah saymaktadır. İki yalanla, -1 Türbanlı kardeşimi Kabataş iskelesinde çocuğu ile darp ettiler ve üzerine işediler, 2- Camide içki içtiler- Milleti birbirine kırdırabilirler. Hem dindarları tahrik etmek, hemde din dışı saydıklarını işaret ederek linç ettirmek istemiş olamazlar mı?
Aynı yazar yazısını şöyle bağlıyor; "şimdi dua zamanıdır. İtikadımız odur ki " yangında ölenler şehit olurlar. "Anne-babaları acılar içinde hatırlamalı ki şehitler acı duymaz."
Evet, bize göre de şimdi dua zamanıdır. İtikadımız odur ki "iftiraya uğrayanlar Allah indinde masumdurlar, müfteriler cehenneme odun olurlar."
Allah(cc), dünyalık için kalıptan kalıba giren, vicdanı titremeden her türlü yalanı,mübalağayı, iftirayı ve sahtekarlığı mübah gören iktidar tapıcılarına, izan,idrak,insaf,merhamet,vicdan ve en önemlisi, bunlara "Kur'an'i iman ihsan eylesin."
Yıllarda insanlar gibidir. Bir zaman dilimi içinde bünyesinde topladığı bütün, iyilik ve kötülükleri, güzellik ve çirkinlikleri sırtına alıp gider.
Önce nefsiyle, sonra da hükmettikleri,zulmettikleri, koruyup-kolladıkları, karşı çıkanları ile hesaplaştıktan sonra, yenilenmiş, temizlenmiş, aklanmış olarak yeniden gelir.
Üzerinde hiçbir leke,kir, pislik, olumsuzluk kalmadığı için adı "YENİ" dir.
Yenilenmeyi göze alamayanlar, eskimeye tahammül edemezler. Oysa eskimek, " değer kazanmaktır,yok olmak değil."
Ancak, onuru ve ahlakı ile eskimeyi becerebilenler yok olmaktan kurtulabilirler.
İyi seneler.Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Şimdi gurbet vatan, sıla gurbet oldu
sevgili hemşehrim sevgili dostum yazınızı dikkatle okudun katılmadım yer yok ancak sizlerinde sorumluluğu oldugununu düşünüyorom hamasi nutuk atanları deşifre etmediğiniz için
hep aynı şikayetleri okumaktan vede yazmaktan gına geldi eylem zamanı olduğunu düşünüyorm hakikatları halk öğrensin
tüm insanları bayramını kutlar esenlikler dilerim selamlar
hasan baycan -- 07.10.2014 12:31
Torunlarınızın yüzünü bugünden karartmayın
Kalemine sağlık hemşerim çok güzel yazmışsı ama yeni okudum ,Selamlar
Salih -- 24.08.2014 12:32
Torunlarınızın yüzünü bugünden karartmayın
Sayın Başkanım,Siz çok saygı duyduğum bir şahsiyetsiniz ama size bu konuda katılmıyorum.Sayın İhsanoğlu kendi iradesiyle aday olmuş biri değil,öyle olsaydı hakaten Yozgat milliyetçiliği düşünülürdü.İhsanoğlu Yozgat'ı düşünseydi bu şekilde aday olmaması gerekirdi.
Saygılar
semih -- 08.08.2014 01:39
Torunlarınızın yüzünü bugünden karartmayın
sayın m.sanal soy adınız sanal ama siz gerçeleri yazarak olması gerekenleri çok güzel özetlemişsiniz ellerinize ve yüreğine sağlık bizler Yozgat dışında yaşayan vede yazgatta yaşayan herkesin kendisi ile imtihanını dile getirmişminiz 0y kullanan herkesin bu güzel mesajınızı okumalarını tavsiye ederim ankarada yaşayanbir kısım mühendisler.herkese selamlar
hasan baycan -- 07.08.2014 13:08
Torunlarınızın yüzünü bugünden karartmayın
torunlarınızın yüzünü bugünden karartmayın sayın yazar gerçekten yüreğinize kaleminize sağlık inşallah torunlarımızın yüzü kararmayacak yozgatlının bu konudaki hassasiyetini görebiliyorum .Bu arada sayın Recep Tayyip Erdoğan herkese gazetede fikir yazma özgürlüğünü verdi .Kendine güvenenler lütfen çıksın şahsi fikirlerini yayınlasın....
yozgatlı -- 07.08.2014 11:30
Torunlarınızın yüzünü bugünden karartmayın
Üstadım elinize, yüreğinize sağlık, emin olun ki kendini Yozgat'lı hissedenler torunlarına mahcup olmayacaktır.
Yücel UZUN -- 07.08.2014 09:37
Torunlarınızın yüzünü bugünden karartmayın
gözüken köy kılavuz istemez elinde gazete imkanı olan bol keseden yazıyor.o sizin şahsi fikriniz.
hasan yarar -- 07.08.2014 09:09
Alamut kalesini bilir misiniz?
Ağzına sağlık, kalemine sağlık sevgili dostum.Yazının hülasasına demek istiyorsunki,hak hukuk ve dürüstlük insanın temel çizgisi olmalı.Bence çok doğru katılıyorum.Diliyorum ki yaradanının sabrı çabuk tükensin ne yapacaksa yapıp bu sahte karları,din bezirganlarını,allah diye diye insanlardan oy devşirenleri başımızdan atsın.
Süleyman -- 10.03.2014 17:24
Alamut kalesini bilir misiniz?
Mehmet Kardeşim selamlar,Nasılsınız ben Hasbekten Necati keleşer.Yazınızı görünce bir hatırınızı sorayım dedim.
Selam ve saygılarımla
Necati Keleşer -- 13.01.2014 20:57
Alamut kalesini bilir misiniz?
Köşe yazınızı değerlendirmek haddimize düşmese de Ülke gündemindeki bu vahim hadiseyi en güzel anlatan yorumlardan biri olması sebebiyle teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Kaleminize, yüreğinize sağlık yalnız lütfen engin tecrübe ve bilginizi size has üslubunuzla birleştirdiğiniz o güzel yazıları daha sık yazarak, bizleri mahrum etmeyin. Saygı, selam ve Dua ile Allah'a emanet olun.
METEHAN DOĞAN -- 08.01.2014 18:04
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00