BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
235
Dün
:
4633
Toplam
:
14652516
Diaolog Kadim DOĞAN
Baykal’a kurulan komplo
yozgatgazetesi@yahoo.com
Cumhuriyet halk partisi genel başkanı sayın Deniz Baykal’a karşı kurulan komplo siyasi tarihimizde az görülen alçaklıkta ve ahlaksızlıktadır.
Deniz Baykalı severiz veya sevmeyiz .ama Türkiyede önemli şeylerin tartışıldığı Anayasa değişikliğinin referanduma gideceği bir dönemde ,ana muhalefet partisi genel başkanına yapılan bu komplo Türkiyede yakın zamanda kötü şeylerin olacağı izlenimi vermektedir.
DÜOLLO ETMEKTEN KORKAN İNSANLAR, PUSU KURMA ALIŞKANLIĞI GETİRİRLER Sayın baykala bu pusuyu kuranlarla yollara MAYIN döşeyip askerlerimizi öldüren alçakların aralarında hiç bir fark yoktur.
Artık görev CUMHURİYET HALK PARTİSİ örgütlerinde ve delegelerindedir CHPsiiçindeki en değerliyi bulup genel başkanlık koltuğuna  oturtmalıdırlar.UNUTULMAMALI  Kİ ; o koltuk MUSTAFA KEMAL ATATÜRK‘ÜN KOLTUĞUDUR.CUMHURİYET HALK PARTİSİ örgütleri bunun bilincinde olarak seçim yapacaktır. CHP örgütleri bunu başaracak siyasal birikime ve geleneğe sahiptir.

Anayasa tartışmaları


Toplumlarda değişim talepleri ortaya çıktığında siyasetçilerin görevi bu değişim talebini doğru değerlendirerek demokrasiyi geliştirmek ve ülkeyi daha ileri bir demokrasiye geçirmek olmalıdır.
Toplumdaki bu değişim taleplerini kendi siyasi düşüncelerin açısından değerlendirip biraz daha fazla iktidarda kalma amacıyla kullanırsan mevcut demokrasiyi daha geri hale götürüp güdük  bir demokrasi oluşturursan belki kısa bir süre kazanacağını düşünebilirsin. Ama ülkeye de büyük kötülük yapmış olursun.
Türkiye, ‘Anayasa’ tartışmalarının tam ortasında. Mevcut 1982 anayasası o günkü askeri cunta tarafından yaptırılmış bir anayasa. Bu anayasa o günkü referandumda ໐ oy olarak kabul edilmiştir.
Bugün bu anayasayı değiştirmek isteyenler sanırım ໐ kabul oyu verenlerin içindedir. 82  anayasasına zorluklar içerisinde olsa bile red veren insanlardanım. 82 anayasasını o günde kabul etmemiştim, bugün de kabul etmiyorum.
Gelelim anayasa değişikliğine... Hükümet bu mevcut anayasa da otuza yakın maddeyi değiştirmek istiyor.
Gerekçelerini dinlerseniz ikna olmakta zorlanmazsınız. Bu anayasanın askeri cuntanın hazırladığı militanist bir anayasa olduğunu bu anayasa ile artık Türkiye'nin yönetilemeyeceğini, bu anayasanın demokrasinin önünde engel olduğunu  ve benzeri gibi gerekçeleri ortaya sürüyorlar.
Kendi iktidarları için önemli olan 3 maddenin yanına 27 tane de sıradan maddeleri ekleyerek bir anayasa paketi oluşturuyorlar.
Bu çaılşmayı yaparken de sivillerin cuntacılardan da daha kötü anayasa maddeleri yazabileceğini geri bir demokrasiye adım atabileceklerini ispatlıyorlar.
Türkiye kuvvetler ayrılığı ile yönetilen bir ülkedir. Kuvvetler ayrılığı ilkeside ileri demokrasilerin geldiği noktadır. Topluma bunlardan bahsetmeden kuvvetler ayrılığı ilkesinden vazgeçerek kuvvetler birliğine yönelmek ileri demokrasinden vazgeçip oligarşik bir yönetime gitme arzusunu ortaya koyar.
Bu anayasa tartışmaları süresince anayasa hukuku profesörlerinden fazla, yüksek yargı mensuplarından fazla daha önce kasaba avukatlığı yapan şimdi siyasi kimliği ile hukuk dehası haline gelen avukat milletvekilleri konuşarak toplumun kafasını karıştırmak istediler.
Bu anayasa mutlaka değişmelidir. Ama bir siyasi partinin iktidardan düştükten sonraki kuşakları için değil, Türkiye insanının değişim taleplerini karşılamak daha ileri bir demokrasiye ulaşmak için değişmelidir.
Umarım aklıselim galip gelir, bugün yapılan yanlıştan dönülür. İnanın demokrasi tranvay değil, demokrasi insanca yaşama biçimidir. Bu ülkelerin insanları da bunu haketmektedir.
 

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00