BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
186
Dün
:
4633
Toplam
:
14629675
Diaolog Kadim DOĞAN
Çıraklıktan kalfalığa
yozgatgazetesi@yahoo.com
Seçimler bitti. Yozgat halkı önündeki beş yılı eski belediye başkanı Yusuf Başer’e emanet etti. Önümüzdeki beş yıl Yozgat’ın şehr-ül emini sayın Yusuf Başer oldu.

Yusuf Başer’i Başkan olarak geçirdiği beş yıldır başarılı bulmayanlardanım. Zaten kendisi de bunu kabul ediyor. Çıraklık dönemini bitirdiğini artık kalfa olduğunu söylüyor. Kötü çıraklık dönemi geçiren bir kişinin iyi kalfa olmasına da şüpheyle bakarım ben.. Umarım yanılırım.

Eğer çıraklığı gibi bir kalfalık dönemi geçirecekse sayın Başer vay Yozgat’ın haline. Allah Sayın Başer’in ustalığından Yozgat’ı ve Yozgatlı’yı korusun!

Sayan Başer’in çıraklık döneminden bazı notları hatırlatmak isterim.

1-Çemsan’daki 18 uygulaması (Şu anda bu konuyla ilgili ağır ceza mah.yargılanmakta)

2-Cumhuriyet meydanında yapılan uygulamalar.

3-Çiçek alımları (olmayan çiçeklere verilen milyonlar)

4-Şehitler adına oluşturulan orman alanının imara açılması ve benzeri gibi bir çok yanlış icraata sebep oldu.

Kalfalık döneminde düzelsin diye not düşürüyorum.

Yozgat bu tercihi ile büyük bir köy olarak kalmayı köy kültürü içinde yaşamayı seçti. Yusuf Başer ve ekibinin Yozgatta kent kültürünü oluşturabileceğine inanmıyorum.

Tüm bunlara rağmen demokrasilerde aslolan sandıktır. Sandıktan çıkan sonuçtur. Sayın Yusuf Başer’i gösterdiği başarıdan dolayı kendisini kutluyorum. Başarılar diliyorum.

Seçim sonuçları Milliyetçi Hareket Partisi açısından da iyi sonuçlandı. Erime sürecindeki MHP sayın Mehmet Ali Çakır ve ekibiyle ciddi bir toparlanma gösterdi. Diğer ilçeleri henüz incelemedim ama MHP Yozgat merkezde ciddi bir atılım yaptı. Yozgatta varlığını ve devamlı var olacağını ispatladı.

Sayın Mehmet Ali Çakır ve ekibini bu başarıdan dolayı kutluyorum.

Mehmet Ali Çakır’ın ve ekibinin başarısında AKP ve Yusuf Başer yönetiminden kurtulmak isteyen Yozgat’ta var olan bütün partilerin seçmenleri sessiz bir ittifak yaparak MHP ye oy verdiler. Bu da MHP’nin yükselmesine sebep oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi ve adayı bendeniz Kadim Doğan’a gelince değerlendirmeyi sonraki yazıma bıraktım. Çünkü önce başkalarının değerlendirmelerini görmek istiyorum. Net sonuçları görmek ve daha sonra iki aydır yapmış olduğum seçim çalışmalarını ve Yozgat’taki sosyal demokrasinin sıkıntılarını yazmak istiyorum.

Sadece şunu söylemek istiyorum. Aday olduğum için hiç pişmanlık duymadım. Nerede ve nasıl yaşadığımın bilinci içindeyim. Bir gün Yozgat’lıların kentli olma taleplerinin artacağına ve Sosyal demokratlara ihtiyaç duyacağına inancım tamdır. Yozgatlılar’ın yapmış olduğu seçimle beş yıl daha kaybettiğine inanıyorum.

Sağlıcakla kalın.

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00