BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
202
Dün
:
4633
Toplam
:
14629606
Diaolog Kadim DOĞAN
Değişim şart
yozgatgazetesi@yahoo.com
Uzun yıllardır Yozgatta yaşıyorum, ne zaman üç beş insan bir araya gelsek sohbet etmeye başlasak hep Yozgatın kentleşemediği hızla kasabalaştığı, otuz yıl önce Yozgatın daha iyi bir kent olduğu konuşulur.
Tabii bu serzenişler, şikayetler, haksız da sayılmaz. Gerçektende Yozgat bulunduğu bölgedeki yakın iller arasında kentleşme konusunda, kent kültürünün oluşumunda, sosyal yaşamda, ekonomik yaşamda sportif alanda, eğitim alanında bunları daha da çoğaltabiliriz, kısacası hayatın her alanında çok geride kaldı.
Halbuki bu otuz yılın çoğunda Yozgat insanı hep iktidardan yana oy kullandı. İktidardan yana olunca hep kazanacağını düşündü. Ama yanıldı. Hiçbir iktidardan hak ettiği hizmetleri alamadı.
Seçim davulu çalındığında iktidar milletvekilleri geldiler ve neler yaptıklarını büyük hizmetlerini anlatmaya başladılar. Hatta bu seçim niçin onlara oy vermeniz gerektiğini de anlatıyorlar. Hani bir fındık reklamı var ya. Yersen!
Duble yoldan bahsediyorlar doğrudur, ihtiyaç vardı. Adliye binasından bahsediyorlar, yaptıkları alt geçitten bahsediyorlar. Köydes’ten bahsediyorlar. İyi güzel şeyler tabiî ki bunlar yapılmalı.
Ama bira fabrikasının özelleştirilmesinden, özelleştirme sonucu kapatılmasından, 500 işçinin Türkiyenin dört bir yanına dağıtılmasından, özelleştirme demenin fabrikaları kapatmak demek olmadığından, yanlış bir özelleştirme yaparak Yozgata büyük kötülük yaptıklarından, tekelin bölge müdürlüğünü Yozgat taşıdıklarından, köy hizmetlerinde çalışanları dağıtarak Yozgat ekonomisine büyük kötülük yaptıklarından bahsetmeye dilleri varmıyor.
Seçim geldi sizden oy istiyorlar . Güzel sözlerde söylüyorlar. Bir milletvekili seçimle ilgili bir bisiklet örneği veriyordu. Bisikletin iki dişliyle hareket ettiğini ortadaki büyük dişlinin merkezini hükümet arkadaki küçük dişlinin de belediyeler olduğunu bisikletin iyi gitmesi için hükümetten yana oy kullanmanızın menfaatinize olacağını anlatıyordu. İyi süslenmiş güzel laflardı bunlar.
Bisikleti sürmek için bir insana gerek duyulduğunu anlatmıyordu. Bisiklet ne kadar iyi olursa olsun siz iyi bisiklet süremiyorsunuz. Beş yıl önce de bu sözleri söyleyerek insanlardan oy aldınız hiçbir şey yapmadınız. Özür dilerim hakkınızı yemeyelim Ankara yolundaki taş duvarın dibine sarmaşık ekmiştiniz. Unutulmaz bir hizmet olarak Yozgatlının hafızasındadır. Çemsan’daki 18 uygulamasında Yozgatlıya değil ama kendinize iyi hizmetti, unutmayacağız.
Biliyorsunuz dostlar Cumhuriyet Halk Partisinden Yozgat belediye başkanlığına adayım. Otuz yıldır yerelde iktidar olmuş bu iki partiye Yozgatlı seçmeni mahkum etmemek için Yozgatlı seçmene alternatif oluşturmak için, gelişmeyen bütün verilerde hızla geriye giden bu kenti bu içine düşmüş olduğu çıkmazdan kurtarmak, hızla kentleştirerek sosyal ve kültürel yaşamını zenginleştirerek. İstihdam yaratarak güler yüzlü insanların yaşadığı bir kent haline getirmek için ADAYIM.
Yozgatta yaşayan bütün dostlardan destek bekliyorum. Değişim şart diyorum. Değişim olmadan gelişim olmaz. Dünyada değişmeyen tek şey değişimdi.
Yiğidin harman olduğu bu diyarı gelin yiğit, sevecen güler yüzlü Yozgatlıya yakışır hale getirelim. Yozgatlıların bunu yapacağına inanıyorum.
Sağlıcakla kalın.

Tarih : 24.02.2009

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00