BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
204
Dün
:
4633
Toplam
:
14629229
Diaolog Kadim DOĞAN
Siyaset yanlış götürmez
yozgatgazetesi@yahoo.com
Geçen hafta yerel basında CHP İl Başkanının demeci dikkatimi çekti. CHP Genel Sekreteri Önder Sav’a Yozgat İl Başkanı olarak destek veriyordu.
Hatırlarsak CHP Genel Sekreteri yaşlı bir partili ile konuşurken Peygamberimiz için alaycı bir ifade kullanmıştı. Önder Sav’ın yapmış olduğu bu hareket toplumun genelinde olduğu gibi,CHP’si tabanından da büyük tepki aldı.
Toplumdan ve CHP tabanından gelen bu tepki CHP genel merkezine Önder Sav’ın görevden alınması talebi olarak ulaştı. Zor durumda kalan Önder Sav kendine yakın İl Başkanlarına kendi hazırladığı bir açıklamayı İl Başkanlarına göndererek yerel basında yayınlamalarını talep etti diye düşünüyorum.
Yozgat İl Başkanı Ali Keven’de parti tabanını karşı olduğunu bile bile bu demeci yerel basına verdi. Siyasette tabiî ki hatalar olabilir ama CHP Genel Sekreterliği koltuğunda oturan bir kişinin halkın kutsalı ve maneviyatıyla ilgili çok dikkatli olmalı. Bu konuda bir hata yaptı ise o görevden istifa etmeyi bilmeliydi. Siyasette hata yapan insan partisini zarar görmesini engellemek için istifa etmesi gerekir.
Yozgat İl başkanının vermiş olduğu demeç ise yapılacak ilk seçimde Önder Sav’la iyi geçinerek milletvekili sıralamasında ilk sırayı alma çabası olarak görülüyor.
Ali Keven de gerçekten siyaset mağduru sayılır. 15 yıldır il başkanı 2 dönemdir milletvekili adayı ama sıralamada istediği yere hiçbir zaman gelemedi. Hatta son seçimlerede ilk altı sıraya bile alınmadı.
Sanırım edindiği tecrübeler milletvekili olmak için Yozgat İl Başkanlığı yapmak yeterli gelmiyor. Partinin üst düzeyinde birilerine yaslanmak gerek, bu güne kadar Deniz Baykal’la istediği ilişkiyi kuramayan Sayın Keven bu eksikliği Önder Sav’la kapatma çabası içinde oyduğunu düşünüyorum.
Doğrumu, doğru değil. Önder Sav’ın şiddetle eleştirilmesi gereken bir hareketine destek vermek belki kendi siyasi istikbalı açısından doğru olabilir. Ama il başkanılğını yaptığı CHP’si açısından doğru değil. Şunu çok ili biliyorum bir çoğu ile görüştüm. Ne yönetim kurulundaki arkadaşların ne de partilerin Önder Sav konusunda senin gibi düşünmüyorlar. Bu demeçten de son derece rahatsızlar.
Birilerine yaslanarak siyaset yapma çabası nafile bir uğraşıdır, sonuç getirmez çünkü yaslandığınız kişinin bulunduğu ortam çok kaygandır. Bakarsınız bir gün orda yok sizinde tüm uğraşlarınız boşa gider.
Bulunduğunuz il’deki partililerle siyaset yapmak daha doğru bir yoldur. İl ve ilçe örgütlerini güçlendirirseniz inanın onlar sizi istediğiniz yere taşır. Önder Sav için destek demeçleri vereceğinize hükümet ve yerel yönetimlerin eksiklerini eleştiren demeçler versen hiç olmazsa muhalefet görevini yapmış olursun.
Siyasette kolay yolu seçmek kısa vadede karlı olabilir. Ama uzun vadede size ve partinize hiçbir şey kazandırmaz.

Tarih : 28.06.2008

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00