BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
205
Dün
:
4633
Toplam
:
15015186
Diaolog Kadim DOĞAN
Gerçek gündeme dönmeliyiz
yozgatgazetesi@yahoo.com
Adam yakalanmış gazeteciler soruyor pişman mısın? (ne pişman olacağım vatan sağ olsun) diyor vatanın yüreğine kurşun sıkan adam “vatan sağ olsun” diyor, diyebilir. Sana provakatör demek bile içimden gelmiyor kara adam sen olsan olsan şarlatansın. Provakotör olmak için bile zakaya ihtiyaç var. Görüntülerinde hiçbir zeka belirtisi yok.
O kurşun sıktığın gençlerden biri ölse vatan sağ olacak öylemi öyle sanıyorsun aptal ne yazık ki bu topraklar hala senin gibi hainler yetiştiriyor. Ülkenin bir bölümünde hainlerle uğraşırken birde siz çıkın ortaya gün yüzü görmesin, bu cennet vatan. Sizin gibi insanlara alçak demek bile doğru değil alçaklık bile sizin yanınınzda bir yüksekliktir. Çirkin yüzüne tükürülecek kara sakallı karanlık adam.
İlginç şeyler yaşmaya başladık herkes herkesi bir şeylerle suçlamaya başladı. Başbakan kendi gibi düşünmeyenler için “Araf” suresinden ayetler okuyup suçlamaya başladı. Halbuki “Araf” suresi kafirler için yazılmış bir sure. Biz başbakanı eleştiren insanlar, başbakının gözünde kafir miyiz ya da başbakan kimin kafir olduğuna karar verecek kadar ilahi bir mevkide mi onu anlamaya çalışıyorum.
Şunu çok iyi biliyorum ki, Başbakan bile olsanız sizin gibi düşünmeyenlere kafir deme hakkınız yok. Bizim dinimiz buna izin vermez. Ondan dolayı yüreğim rahat ama yinede ülkemin başbakanının kendi gibi düşünmeyen insanlarını kafir yerine koymasını bu ülkenin bir yurttaşı olarak kabul edemiyorum.
Demokrasi diyorsunuz sayın başbakan, ülkenin demokrasiye ihtiyacı var diyorsunuz, bütün sorunları demokrasi ile aşacağız diyorsunuz., ama sizin gibi düşünmeyenleri kafirlikle suçluyorsunuz, siz hangi demokrasiden bahsediyorsunuz. sayın başbakan. Herkesin yurttaşlık hakkından vaz geçip kul olmayı kabul ettiği yeni bir demokrasiden mi bahsediyorsunuz. evet bu ülkenin bütün sorunları demokrasi ile çözülecek bunu biliyorum ve buna bütün yüreğimle inanıyorum. Ama demokras işi ne ABD den ne de AB den beklemiyorum bu ülkenin ikibin yıllık tarihi en çağdaş demokrasiyi oluşturacak medeni birikime sahiptir diye düşünüyorum.
Keşke bu saçma gündemlerden kurtulup ülkenin gerçek gündemine döne bilsek göreceksiniz ki ülkede yoksulluk artıyor. Esnaf işçi memur yani emeğiyle geçinen bütün kesimler çok zor durumda sizden sorunlarına çözüm bekliyorlar. Bu yaşadığımız kent sizin partinize ື oranında oy verdi sizden de kendi sorunlarına çözüm bekliyor.
İnanıyorum ki gerçek gündeme dönersek iktidar olma gücümüz artar bu ülkenin sorunlarına çözüm üretebilirsiniz, geçmiş ideolojinizden gelen kendinizi çözmek zorunda hissettiğiniz sorunlar inanınki demokrasi içerisinde zaman içinde kendiliğinden çözülür.
Bütün sorunların çözümü demokrasinin içinde ama herkesin samimi demokrat olması koşuluyla herkesin ihtiyacı kadar demokrasi talebi bu ülkeyi kaosa sürüklemekte. Önerim siyasi partiler yasası ve seçim yasası ile başlayan bir demokrasi paketi oluşturup demokratik süreci başlatalım.

Tarih : 16.04.2008

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00