BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 18.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
197
Dün
:
4716
Toplam
:
17735059
Diaolog Kadim DOĞAN
İyi yıllar
yozgatgazetesi@yahoo.com
Zaman hızla geçiyor. Belediye seçimlerinin üzerinden 5 yıl geçmiş ve 3 ay sonra yeni bir seçime gidiyoruz.Gerçi bu beş yılda o kadar çok sandığa gittik ki oy kullanmaktan, siyasi konuşmalardan ve siyasetçilerden bıkkınlık geldi. Ama ne yapacaksın vatandaşlık görevi işte seçim günü geldiğinde gidip oyumuzu kullanacağız.
Böyle zamanlarda adı siyasetle anılan biri olarak benden de siyasi yorumlar yapmam beklenir. Ama bu yazımda siyasi yorum yapmayacağım. Bunun iki nedeni var. Birincisi Yozgatlı oy kullanmayı, kime oy vereceğini iyi bilir. İkincisi de İzmir'de yaşayıp Yozgat siyaseti ile ilgili yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Çünkü ben Yozgat'tan ayrılalı tam 10 sene oldu. Benim yaşadığım Yozgat'la şimdiki Yozgat aynı değil. Siyaseti toplumun ihtiyaçları belirler. Benim yaşadığım kentteki toplumun ihtiyaçlarıyla Yozgat'ta yaşayan insanların ihtiyaçları aynı değil. Onun için Yozgat'ın siyasetini Yozgat'ta yaşayanlar yapsın diyorum. Tüm aday arkadaşlara da başarılar diliyorum.
Bu konuyu kapatmadan şunu da söylemek istiyorum. 24 Haziran seçim sonuçları Türkiye'de birçok ile örnek olacak sonuçlardır. Yozgat'tan üç partinin meclise girmesi Yozgat için bir kazanımdır. Ethem Sedef'in ve Ali Keven'in çalışmalarını sosyal medyadan takip ediyorum ve çok başarılı buluyorum.Yozgat'ta nerede bir sorun varsa Ali Keven'i orada görüyorum. Örnek bir milletvekilliği yapıyor. İktidar partisi milletvekilleri Yozgat için tabi ki önemli fakat muhalefet milletvekilleri de o kadar önemli.
Bir yıl daha geçip gitti arkasına bakmadan. Geçen yıldan ne kaldı geriye bakalım.
Sevinçlerim oldu azda olsa mutlu oldum. Kızdım çoğu zaman bağırdım, üzüldüm, kinlendim, kirlendim. Yalnız kaldım zaman zaman. Yoruldum kalabalıklardan. Yüzdüm negatif enerji suya gitsin diye. Yürüdüm, koştum, seyahatler yaptım, dost meclislerinde bulundum, sofra kurdum dostlarımla içtim. Türküler söyledim. Şiirler okudum. Zaman oldu ağız dolusu küfürler ettim. Arkasından kahkahalar yükselttim. Ne bileyim, yaşadım işte.
Çiçekler ektim bahçeme. Bekledim büyüsünler diye, açtı begonvilim ne kadar da keyifliyim.
Bir kedinin ne kadar sevilebileceğini öğrendim. Bunca yaşadıktan sonra paranın değil de bir kedinin insanı bu kadar mutlu edeceğini biri anlatsa inanmazdım.
Aslında hayat demek basit şeylermiş geç öğrendim. Yine de bütün bunları bana öğrettiğin için teşekkür ederim hayat.
Teşekkür ederim dostlarım.Teşekkür ederim sevgili ailem. bu güzellikleri yaşarken sizler hep yanımdaydınız. Tüm yaşanan olumsuzlukları olumluya çevirdiniz. Sizinle dünya daha keyifli bir yer artık.
Dostluğun, barışın, özgürlüğün, sevginin ve AŞKIN hüküm sürdüğü yeni bir yıl diliyorum tüm Yozgatlı hemşerilerme. Sağlıcakla kalın.
Herkese selam, Yozgat'a hasret.

31.12.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Büyük Hayaller
sevgili kadim doğan kardeşim ağar ve yorucu konulara değinmişsin bu bizleri bozar günlük gaz veren konuları ırdele kısa tıyolar vereyim mesela havaalanı hızlı tren gibi konuları varken böyle mevzular ilği alanımıza girmiyor selam ve sevgiler
hasan baycan -- 26.01.2020 16:19
Büyük Hayaller
Bütün sistemlerin önceliği, insanı mutlu etmektir.
Tüm ideolojik yapılanmalarda da temel hedef budur.
Yazınızın bu anlamdaki işaretleri dikkate alınması gereken önemli uyarılar mahiyetinde...
Tebrik ediyor, yazılarınızın da devamlılığını diliyorum.
Yasin Ali Er -- 21.01.2020 11:12
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00