BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
225
Dün
:
4633
Toplam
:
14638603
Diaolog Kadim DOĞAN
YOZGAT NEREYE GİDİYOR ?
yozgatgazetesi@yahoo.com
Belediyede neler oluyor ?
Yozgat nereye gidiyor ? 22. dönem parlamentosundaki milletvekilleri Yozgatlıları tatmin etmedi. Yozgatlıların deyimiyle “5 bir milletvekili olmaz” denildi.
Tüm Türkiye de olduğu gibi Yozgat’ta da aday belirleme komedisi sürüyor. Ne olduğu, niçin yapıldığı, sonuçlara ne kadar etkisi olduğu belli olmayan temayül yoklamaları yapılıyor. Bu temayül yoklamaları yapılırken de “beşi bir yapmaz” denilen milletvekilleri de temayül yoklaması dışında bırakılıyor.
Bu temayül yoklamaları gizli oy gizli tasnif ilkel demokrasilerde bile olmayan bir yöntem. Ama bizim siyasi partilerin vazgeçmediği demokratik bir yöntem. Yozgat’ta insanlar oy kullanacak sandık mühürlenecek Ankara da adayların olmadığı parti odalarında açılacak, buradan da milli irade çıkacak. Bu milli irade de ülkeyi yönetecek. Komedi olsa gerek ya da gerçek bir drama.
Keşke bu kadarla kalsa birde adaylarla yüz yüze mülakat var. Hangi bilim dalıyla hangi ölçü sistemiyle bu insanların hangisinin daha iyi milletvekili olacağını tespit ediyorlar anlamıyorum. Onun için de sonuçları merakla bekliyorum. Dilerim demokrasi adına icat ettiğiniz bu saçma yöntemler işe yarar. Yozgat için Türkiye için en iyi milletvekillerini seçersiniz. Her ne kadar satıcı karpuzlar yarmaca dese de kabak çıkma ihtimali de var. Ben bu yöntemlerin hiçbirine inanmıyorum. Demokrasi adına bu insanlarla dalga geçen yöntemleri protesto ediyorum.
Siz bir sandık kurup hakim huzurunda Yozgatlıların milletvekillerini seçmesine izin vermeyeceksiniz. Benim milletvekilimi benim adıma geliştirdiğiniz saçma demokraside yeri olmayan yöntemlerle siz atayıp bana oylatacaksınız. Başınız sıkışınca da Cumhurbaşkanını da halk seçsin diyeceksiniz. Size inanmıyorum yine kafanızın arkasında bir şeytanlık var. Bana kendi vekilimi seçtirmiyorsun ondan sonra kalkıp bana Cumhurbaşkanı seçtireceğini söylüyorsunuz.
Görünen o ki 23. dönem parlamentosu Yozgat temsilcileri Yozgatlıların belirlediği insanlar olmayacak, onun için Yozgat’ın ve Yozgatlıların talepleri ciddi anlamda mecliste savunulmayacak. 22 Temmuz Yozgat’ın kaybolacak dört yılının başlangıç tarihidir.
Belediye de Neler Oluyor
Yozgat Belediyesinde neler oluyor ? Geçtiğimiz haftalar da basında tartışılan konulara girmeyeceğim. O konular yeteri kadar tartışıldı. Ben Cumhuriyet meydanını tartışmak istiyorum.
Cumhuriyet meydanı için sayın Başkana ve o meydanın geçici kabulünü yapan teknik elemanlara soruyorum. O meydanı birisi hayrına mı yaptı. Yoksa siz ihale yöntemiyle mi yaptırdınız. Eğer birisi hayrına yaptırdıysa bu yazdıklarımı dikkate almayın. Ama ihaleyle yaptıysanız ve o yaptırdığınız en kötü işçiliğe en kalitesiz malzemeye Yozgat’ın ve Yozgatlının kıt olan parasını verdiyseniz, bu yazıyı dikkatle okuyunuz.
Cumhuriyet Meydanında bir tane sağlam zemin malzemesi kullanılmamış. Bunu görmek için meydanda bir tur atmak yeterli. Acaba burada kullanılan döşeme malzemesinin dayanıklılık testini yaptırdınız mı? Sanmıyorum, çünkü standartlara uygun bir malzeme o kadar kötü olmaz.
Bu kötü malzemeyi en kötü işçilikle bütünleştirmişsiniz. Malzeme kötü işçilik ondan kötü ama ödemeler standart. En kötü işi yap paranı al. Peki belediyenin teknik elemanları ne iş yaparlar. Burası yapılırken hiç kontrol edilmedi mi. Kullanılan malzemenin testlerini istediniz mi. Buraya ödediğiniz para sizin vicdanınızı sızlatmıyor mu?
Hiçbir şey için geç değil. Sözleşmenin gerekli maddelerini çalıştırın. Yapan yüklenici o kötü malzemeyi kaldırıp yerine yeni standartlara uygun malzemeyi döşesin. Merak ediyorum Cumhuriyet Meydanını yapan yüklenici hala Yozgat Belediyesinden iş alabiliyor mu?
Sayın Başkanım, Sayın Valim Cumhuriyet Meydanının ihale şartnamesine uygun hale getirilmesi için sizleri göreve davet ediyorum.


Tarih : 06.06.2007

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00