BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
205
Dün
:
4633
Toplam
:
14611816
Diaolog Kadim DOĞAN
GÜNCEL
yozgatgazetesi@yahoo.com
İktidar olmak insanı sinirli yapıyor herhalde. Gereksiz asabiyete kapılıyor iktidarda olanlar. Önceki hafta yerel televizyonumuzda Belediye Başkanı Sayın Yusuf Başer’le siyasi parti il başkanları ve temsilcileri vardı.
Böyle bir program her halde ilk defa yapılmıştır. Başkan Yusuf Başer’in siyasi parti il başkanlarıyla birlikte Yozgat’ı ve Yozgat’a yapılanları tartışma isteği büyük bir medeni cesaret örneğidir. Kutlamak gerek.
Ama nedense Anavatan partisi ve MHP hariç diğer partiler böyle önemli bir programa il başkanı düzeyinde katılmadılar. Göstermelik temsilcilerle katılım sağladılar. Sabahda kamuoyunda ne partilerinin ne de temsilcilerinin adı vardı.
Bu program zaman zaman gerilimli de olsa başarılı bir program oldu. Başkan sayın Yusuf Başer’in iyi götürdüğü bir programda Anavatan Partisi il başkanı M.Ethem Kılıçaslan’ın yapmış olduğu binada plana uygun olmayan şeylerin yapıldığını, yarın görevlileri gönderip gereğini yapacağını söyleyiverdi.
Bu sözler tabiî ki tehdit olarak algılandı. Başka türlü de algılanamazdı. Çünkü daha sonra başkanın bu algılamayı düzeltme şansı olduğu halde düzeltme yoluna gitmedi. Çünkü ikinci tur başladığında Anavatan Partisi İl balkanı M.Ethem Kılıçarslan bunun bir tehdit olduğunu, görevlilerin binayı üç kez denetlediğini, yine de gelip denetlemelerini istedi.
Buradaki meselenin önemi şudur. Geçen haftalarda Parantez dergisinde Serhat Ünsal’ın Belediye ile ilgili yazdığı yazıdan sonra ( - ki konu mahkemeye intikal etmiştir ) zabıtaların gelip ruhsatı ve benzeri evrakları gerekçe göstererek dergi bürosunun kapatılmaya zorlandığı da kamuoyunun hayli dikkatini çeken bir konu olmuştur.
Bu iki olayı birleştirdiğimizde ortaya çıkan tablo devleti kendi çıkarlarınız doğrultusunda kullanma eğilimi ortaya çıkıyor. İşte ben bu durumu Yozgat’ın geleceği açısından çok sakıncalı ve tehlikeli görüyorum. Belediye Başkanı olarak kanunun vermiş olduğu yetkileri size muhalefet olan insanlara silah olarak doğrultursanız. Yozgat’ta kötü bir geleneği başlatmış olursunuz. Böyle bir şeyin altından siz de Yozgat’ta kalkamaz sayın başkan.

YOZGAT POP STARINI ARIYOR

Yeni gelen Milli Eğitim Müdürümüz İlimdar Kaya ilk ciddi icraat olarak Milli Eğitim bünyesinde öğretmen ve öğrencilerin katılabileceği müzik yarışması düzenleme kararı verdi.
Yerel basında takip ettiğim kadarıyla bunu eğitimde motivasyonu arttırmak için yaptığını söylemiş. Ben bu duruma ne eğitim psikolojisi ile ne de eğitim pedagojisi ile ilişkilendiremedim.
Olsa olsa durum televizyondaki popüler programlardan etkilenmiş olabilir. Ya da geldiği Kırşehir İlindeki yanık sesli öğrencilere özenmiş olabilir diye düşünüyorum. Sen belki bilmezsin ama boşuna arama diye yazıyorum. Kırşehir’de müzikle ilgilenen insanların akrabalarını biz Yozgat’tan kovma hatasını gösterdik. Onun için çalan söyleyen insanlarımız az.
Ben bu projenin başarılı olmayacağını söylemek zorundayım. Küçük beyinleri yanlış hayallere sürükleyeceksiniz. Eğitimde kaybettiğimiz zaman da cabası olacak. Ödüllerinizi merak ediyorum, birinci olan çocuğa kaset de yapacakmısınız?
Ey benim Yozgat’ım sana ne yakışmıyorki.
Hoş geldin sayın müdürüm İlimdar Kaya hoş geldin.

Tarih : 21.02.2007

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00