BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.11.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
185
Dün
:
4633
Toplam
:
14853406
Diaolog Kadim DOĞAN
DOĞRU DEĞİL
yozgatgazetesi@yahoo.com
ÇEDAŞ İl Müdürü Sayın Bülent Gürel 02.05.2006 tarihli yazıma bir cevap göndermiş ilgisine teşekkür ederim.

Gönderdiğiniz yazıda “Doğrudan temin işleri 4734 sayılı Kamu ihale kanununun 22/D maddesine göre yapılmaktadır.KİK mevzuatlarına aykırı bir durum söz konusu değildir” demektesiniz.

Zaten ben de yazımda ihale yasasına aykırı işler yapıldığı gibi bir iddia da bulunmamıştım.

Kamu ihale kanununun 22/D maddesi incelendiğinde “Bulunduğunuz il’de yaptıracağınız işleri yapan meslek erbabı varken başka illerden bu işler için adam çağrılır” denmiyor.

Bu işleri Yozgatta aynı fiyata yapanlar varken Samsun’dan müteahhit çağırıp ona yaptırmak hiç de etik değil.
Kanunun 22/D maddesini müdür olarak okursanız, Samsun’dan adam çağıramazsınız.Ama kurumun ağası olarak okursanız istediğiniz yerden adam çağırırsınız.

Yozgat işsizliğin en yoğun olduğu bölge küçük işleri bile dışarıdan insanlar yaparsa bu ilin işsizlik sorunu nasıl çözülecek? Samsundan çağırıp iş verdiğiniz arkadaş kaç Yozgatlıyı yanında çalıştırdı.Her bürokrat hizmet ettiği kente katma değer kazandırmak zorundadır.İhale kanununun 22/D maddesi de bu duruma uygundur.
Benim yazımda önemli olan suçlama siyasi kimliğimden dolayı bana ayırımcı davrandığınızı” yazmıştım ve umarım “Ben yanılıyorum demiştim.

Keşke yazınızda yaptığınızın ihale yasasına uygunluğundan (Ki uygun değil) bahsettiğiniz gibi yanılıyorsun, “Kadim Doğan biz sana ayrımcı davranmıyoruz” diye bilseydin.

Geçenlerde kurumun müteahhitleriyle yaptığınız toplantıda benim aldığım işleri iyi yapmadığımı onun için iş vermediğinizi söylemişsiniz. ALLAH İftiradan saklasın.

İftiradan ve iftiracıdan çok korkarım. Kurumun en eski müteahhidiyim.1991 yılındanberi bu kurumla iş yaparım. Hangi işim yarım kalmış. Hangi işi tasfiye etmişim. Bugüne kadar hangi iş için kurumunuzdan tarafıma olumsuz yazı yazılmış?

Üç yılda 100 milyarın üzerinde zararla sayaç okuma, işini bitirdiğim için mi benim işlerim kötü. 7 milyarlık işinizi yaparken iş kazası nedeniyle 40 milyar zarar ettiğim için mi işlerim kötü. 6 ay fazla çalıştırıp tefe farkını vermediğiniz için mi işlerim kötü... İşlerini kötü yapıyor derken vicdanınız yanınızdamıydı?
Ben de senin gibi düşünsem. “Samsun’dan getirdiği insanlardan rant sağlıyor.Onun için bunları getiriyor” desem! Yakışık alırmı benim vicdanım buna razı gelmez.

Bana karşı siyasi düşüncemden dolayı ayrımcılık yaptığınızı ısrarla söylüyorum.Siz de yazdığınız karşı yazıda bunu reddetmiyorsunuz.Kötü olan bu?

2006 yılında hala insanların siyasi düşüncesinden dolayı cezalandırılması kabul edilemez. Bu kafaların ortaçağlarda kaldığını sanırdım.

Sayın müdür beni cezalandırırken benimle birlikte çalışanları ve benim ailemi cezalandırıyorsun. Benim siyasi düşüncemden dolayı daha eğitim gören çocuklarımı cezalandırmaya kalkacak insanlarla mücadele etmesini iyi bilirim.

Oturduğun makamın Cumhuriyetin ve devletin makamı olduğunu hatırlasan daha az yanlış yaparsın.
Konu şahsımla ilgili olduğu için bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. 16 yıl iş yaptığım kurumla bu tür tartışmalar yapmak istemezdim. Ama bazen insan karşı tarafın zorlamasıyla etik dışı tartışmalar yapmak zorunda kalıyor.

Üzücü olan da bu!

Tarih : 01.06.2006

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00