BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
168
Dün
:
4633
Toplam
:
15014234
Diaolog Kadim DOĞAN
7 Haziran mesajları
yozgatgazetesi@yahoo.com
Herkesin kazandığı bir seçim yaşadık. Kaybedeni olmayan seçim olsa olsa böyle bir şey bizim ülkemizde olur.
‘AKP ben birinci partiyim’ diyor doğal olarakda seçimin birinci partisi seçimin galip partisidir. Eğer Türk halkı 12 Eylülden kalma ๾ barajını kendi kaldırmaya karar vermese AKP yine büyük bir çoğunlukla tek başına iktidar olacaktı. Bu haksızlığa türk seçmeni ‘hayır’ dedi ve HDP'ye verdiği oylarla bu oyunu bozdu.
CHP ben oyumu düşürmedim hatta 250 bin yeni oy aldım onun için ben seçimden galip olarak çıktım diyor. Kurulacak hükümet içinde kırmızı çizgilerini ortaya koyuyor.
MHP % 17 oy alarak hem oy sayısını arttırıyor hem de milletvekili sayısını arttırıyor. Bundan dolayı oda seçimin galibi olduğunu idda ediyor. Herşeye kapılarını kapatarak yeni bir seçim istiyor. Hatta parlamentonun bir kısmını da yok sayıyor.
HDP seçimlere parti olarak ilk defa giriyor ກ gibi ciddi bir oy alıyor. MHP kadar milletvekilini meclise sokuyor. 14 ilde birinci parti oluyor, doğal olarak o da seçimin gerçek galibinin kendisi olduğunu iddia ediyor. Gel de çık işin içinden.
Muhalefetteki üç parti seçim meydanlarında AKP için söylediklerini unutuyor ve daha ilk günden birlikte hareket etme imkanını ortadan kaldırıyorlar.
Meclis başkanlığı seçimimbde iyi bir sınav veremiyorlar. AKP'nin adayının seçilmesini kolaylaştırıyorlar. AKP'nin olmayacağı bir hükümet modelini böylece ortadan kaldırmış oluyorlar.
Tabii bu bir siyasi tercihtir. doğru olup olmadığı yine bir seçimle ortaya çıkar bunu da bekleyip göreceğiz.
Ben seçim sonuçlarını şöyle okuyorum. Seçmen AKP'nin gidişinden memnun... AKP'nin yapmış olduğu yatırımları ve yapmak istediği yatırımları ຝ düzeyinde destekliyor ve bu ciddi bir destektir. Ama AKP'nin 17-25 Aralık yolsuzluk olaylarından sonra uyguladığı politikalara karşı geliyor. Hukukun ortadan kaldırılmasına destek vermiyor. Erkler ayrılığından uzaklaşmaya razı gelmiyor.
Bundan dolayı da AKP'nin tek başına iktidarına son veriyor. “Yanına bir parti alarak hükümeti kur ortak akılla ülkeyi yönet” diyor.
Türkiye'de kurulacak en doğru hükümet AKP'nin içinde olduğu bir hükümettir. Ama yanına kimi alacağı da önemli. Ben tüm hükümet seçeneklerini gözden geçirmeden kendimce inandığım hükümeti yazacağım.
Türkiye'nin üç önemli sorunu vardır. 1. Kürt meselesi 2. İşsizlik 3. Yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele. Sorun çok ama öncelikli sorunlar olarak bunları görüyorum.
Kürt meselesi Çözülmeden diğer iki sorunun çözülmeside mümkün görünmüyor. Kürt meselesi konusunda AKP açılım sürecini başlatarak bu sorunu çözeceğini idda etti. HDP'de bu konuda AKP'yle birlikte hareket etti.
Eğer bu sorunun çözümü Türkiye'nin öncelikli meselesi ise bu sorunu çözebilecek meclis çoğunluğu vardır. AKP'nin ຝ HDP'nin de ກ oyu toplamda ສ eder. Hatta CHP bu sorunun çözümünde kurulacak hükümet destek isterse kaçmayacağı ortadadır. ຍ'te üstüne koyarsanız ໃ gibi bir kamuoyu desteğine ulaşılmış olur. Ve bu sorunun çözümü kolaylaşır. Bu sorun çözülürse Türkiye'nin önü açılır diye düşünüyorum.
Yani ben Türkiye'nin şu anda AKP-HDP hükümetine ihtiyaç duyduğunu seçim sonuçlarının da böyle okunması gerektiğini düşünüyorum. 'Taç giyen baş akıllanır.' diye bir ingiliz atasözü var. HDP'ninde hükümette yer alması, sorumluluk alması Türk siyasetine olumlu şeyler katacağını düşünüyorum.
Ramazan ayı dolayısıyla tutmuş olduğunuz oruçların Cenab-ı Hak tarafından kabulünü diliyorum.
Bayramınız mübarek olsun. Daha nice bayramlarda birlikte olmak dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

16.07.2015

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00