BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
205
Dün
:
4633
Toplam
:
14611851
Diaolog Kadim DOĞAN
CHP ve başarı
yozgatgazetesi@yahoo.com
Tembelliğim üzerimde uzun süredir köşe yazımı yazamıyorum. Oysa yazacak o kadar çok şey var ki! Okurlar arayıp sitem ediyorlar.
Son yazımdan dolayı dalga geçenlerde var. CHP'nin almış olduğu yüzde 26 oyu başarılı bulduğumu yazmıştım ya yazı yazmamamı ona bağlayan dostlarım var. Diyorlar ki AKP'nin yüzde 50 sinin karşısında CHP'nin yüzde 26'sının nasıl bir başarı olduğunu anlatmakta zorlanıyorsun onun içinde yazı yazmaya ara verdin diyorlar.
Esnaf için müşteri her zaman haklıdır. Bizim içinde okuyucu her zaman haklıdır. Ama ben yine de CHP'nin yüzde 26 oyunun başarılı olduğuna inanıyorum.
Türkiye solu 1980'lerden beri sürekli geriledi. Zaten 1980 ihtilali türk solunu yok etmek için yapıldı. Tüm bunlara rağmen solun yüzde 26 oy alması küçümsenecek bir durum değil. Daha iyi olamaz mı? Tabi ki olur, olmalı. Onun içinde sola inanan herkes üzerine düşeni yerine getirmeli.

İşte Türk solunun burada sıkıntısı var. Herkes konuşuyor ama kimse hiç bir iş yapmıyor. Yıllarca milletvekilliği yapmış insanlar önseçimle seçilemeyince hemen partiye saldırıyor. Kendileri olmayınca Türkiye'de solun olamayacağına inanıyorlar.

Halbuki yıllardır Türk solunun sırtında kene gibi yaşıyorlar farkında bile değiller.
İşte bu gibi siyaset esnafını temizleyerek yüzde 26 oy aldığı için CHP başarılı diyorum.
CHP geçmişten ders çıkarmıyor. Onun için de hep kendi kaybediyor. 1989 yerel seçimlerinde o zamanlar ki adı ile SHP Türkiye'de birinci parti olmuş belediye başkanlıklarının 56'sını almıştı. Ondan sonraki seçimlerde parti küçülmeye başlamıştı. 1994 yerel seçimlerinde İstanbul, Ankara dahil bütün belediyeleri kaybetmişti.

Şu anda da mevcut belediyeler CHP'ye yük. Belediye başkanları hizmet üreteceğine mazeret üretiyor. Halbuki hiçbir iktidar ağlama yeri değil.

CHP'nin öyle bir şanssızlığı varki elindeki belediyelerin çoğu sahil kentleri. Yazın ülkenin her yanında yaşayan insanlar tatil amaçlı bu kentlere geliyorlar ve CHP belediyelerinin başarısızlığına tanık oluyorlar.
CHP'den belediye başkanın seçilenleri yakından izleme imkanım var burada. Sanıyorum kendilerinde ilahi bir güç olduğunu sanıyorlar. Halkla ve halkçılıkla hiç alakaları yok. Kendini seçen örgütleri tanımıyorlar, yok sayıyorlar. Hepsi kendi bölgesinde kendini derebeyi sanıyorlar. Seçime 2 gün kala bir belediye başkanı partinin genel başkan yardımcısına basının önünde küfredebiliyor.

Dedim ya şu anda mevcut belediye başkanlarının çoğu CHP ve Türk soluna yük. Büyük zararları var. CHP ilk belediye seçimlerine kadar yeni insanlar yetiştirerek belediye seçimlerine girmeli yoksa sonuç hüsran.
Anadoluda bir söz vardır. ''Şıh uçmaz mürit uçurur.'' diye CHP de bunun tam tersi oldu. Müritler oturdu şıh kendi uçmaya kalktı. Ancak bu kadar uçabildi. Bir yılda CHP dört kez MYK değişikliği yaptı. AKP dokuz yıl iktidarda bu kadar başkan değiştirmedi. Yani CHP'de birşeyler yolunda gitmiyor. Onun için tüm bu şartlar altında % 26 çok büyük oy. 60 yıldır iktidar olamayan bir partinin ülkenin dörtte birinin oyunu almasını başarı olarak görüyorum.

İl örgütleri ve il başkanlarını yazmaya bile gerek görmüyorum. Onların CHP ile tek ortak noktaları il başkanlığı etiketine ihtiyacı var o kadar.

Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Ramazan Bayramı'nın tüm hemşerilerime mutluluk getirmesini diliyorum

Sağlıcakla kalın.

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nefes Almak
sayın Doğan; İnsan içinde ki sevgiyi öldürmediği sürece yaşar. Sevgi sadece insanlara has olan bir duygu değildir. Asıl sevgi hayvanlardaki bitkilerde ki sevgidir. Bir insanı seversiniz fakat bu sevgi o insandan göreceğiniz ihanetle son bulur. Fakat hayvanlar öyle değildir. Aç da bıraksanız, günde on kere azarlasa nız, ağacın yaprağın dalını da kırsanız bu varlıklar asla insanlara karşı ihanet etmez, ihanetlerine karşılık vermezler. Yine mırıl mırıl sokulur, yine ağaç meyvesini verip, gölgesiyle korur.

İnsanların hayvanlardan öğreneceği öyle çok şey var ki. Önemli olan onları anlaya bilmek, bizde olmayan duyguları onlarda görmek.

Allah sevgiyi ve merhameti gönlümüzden eksik etmesin.

Saygılar, hürmetler...
Kadriye ŞAHİN -- 29.10.2017 17:18
Sürmeli dinleyip Yozgatlı olunmuyor
Sayın Kadim Doğan aslında yazınız muhteşem olmuş.Tabiri yerindeyse cuk diye oturmuş.Fakat Sayın Abbas Sayar'ın belirttiği gibi artık maalesef "Yozgat var ama Yozgatlı yok."Ne yazarsanız,ne söylerseniz Yozgatta başta STK'lar olmak üzere,hiçkimseye tesir etmiyor.14 yıllık AKP iktidarında yüzde elli küçülen memleketimiz anladığım kadarıyla başta Yozgatta yaşayanlar olmak üzere kimsenin umurunda değil.Mc Davut's gibi birkaç tane duyarlı, Yozgat meseleleri için çaba gösteren kardeşlerimiz,arkadaşlarımız,akrabalarımız var.Fakat bu sayı maalesef yetmiyor.Herkesin keyfi yerinde anlaşılan, fakat ben buradan yine Gerçek Yozgatlılara bir defa daha seslenerek,Uçağımız düşüyor arkadaşlar demek istiyorum.Hiçkimsenin can güvenliği mürettebatın umurunda değil,amma lakin taşıdığımız bu can bizimdir EFENDİLER.Bu gidişle Yozgatlı kalmadığı gibi Yozgat'da kalmayacak,bizi yakın bir vilayetin İLÇESİ yapacaklar BENDEN SÖYLEMESİ.
süleyman erdem -- 21.09.2016 12:15
Ben umutsuzum ama
Yozgataykende yozgatlı gibi yaşamadık hocam
zenel aydoğan -- 11.05.2016 00:13
Ben umutsuzum ama
YAZILARINIZI OKUYORUM VE OKUMAKTAN ZEVK ALIYORUM. SADECE BİR KÖŞE YAZARI USLUBUNDAN ÇOK SANKİ BİR DEVLET ADAMI KIVAMINDA YAZIYORSUNUZ. BİZİ YÖNETENLER DE KEŞKE SİZİN GİBİ DEVLET ADAMI SIFATINDA OLSALAR... SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
KADİR ALTUNBAŞ -- 18.02.2016 10:37
KAÇIŞ
Sayin Kadim Bey ankarada ikametgah eden bir yozgat li olarak sayfanızı ve yazılarınızı takip ediyorum tarafsız yorumlarınız için ilk önce teşekkür etmek istiyorum onur kaytan konusunda sizinle aynı fikirde olduğumu beyan etmek istiyorum.onur beyin kaç yıldan beridir yozgat ta siyaset yaptığını çok merak ediyorum son 5 yıldaki başarı grafiği nedir ????14 ilçeyi arkasına alıp nasıl ön seçime girmeye cesaret edemez ?????? Bir türlü aklım almıyor! !!! Ben burdan tüm chp seçmenlerin şunu demek istiyorum demokratik bir yarış dururken genel merkez tarafindan atanması beklemek ne kadar demokratik ve sağlıklı olur??????
Döndü sema şimşek -- 23.03.2015 23:27
Beş yıl sonra gördüğüm Yozgat
Merhaba Kadim abi kalemine sağlık ne güzel yazmışsın.
Cumhuriyetin ilanında bizimle aynı nüfuslara sahip illere bakıyorum şimdi bir milyou aşmış neden mi? Konya, Kayseri,Antep eski yerleşimini imara kapatmış yeni yerleşim alanları açmış ve büyüdükçe büyümüş. Biz hala şehir içini yoğunlaştırmaya çalşıyoruz. Yozgat'ın ufkunu açmıyoruz. Çevre yolu yerine geçici çözüm alt geçit, resmi binaları yeni yerleşim yerlerine taşımak yerine merkezde sıkışmasının önünü açıyoruz. İşte sive Valilik binası eski karayollarının yerine yapılmasını destekleyen bir tane insanla karşılaşmadım.Şu anda bile trafikte ikinci kırmızı ışığı bekliyerek geçiyoruz. Yarın ne olur düşünemiyorum.
Ağaçlara değinmek bile istemiyorum. Bu olay ege'de olsa halk müdehale ederdi. Burası Yozgat...
Selamlar.
Mühendis -- 21.10.2014 11:41
Çankaya’ya talibiz
selam, sayın hocam uzunzamandır sayfanızda beklentim var idi güzel bir yazı ile bunu sonuçlandırdınız sizingibi degerlerimizin nasihatleri umarım halkımızında ilgisini çekerde bu düşünceyi haklı kılarız. sayılarımla bayrammı olmuyor ki yası matem varıken
mahmut erdem -- 03.08.2014 13:34
Neden kısa yaşıyoruz ?
gençliğin güzelliğin kalemine yansıyor.Bu yaşta yozgat için kafa yormak,ne güzel ATATÜRK GENÇLİĞE BOŞA güvenmemiş Kadim beye selamlar yolun açık olsun güzel bir yılda güzel yazılar bekliyoruz sizden
-- 13.01.2014 17:14
Neden kısa yaşıyoruz ?
Selam gönlü güzel abim ,neden böyle hitabetim yazılarının okumuş olduklarımda tamamına yakını toplumcu,ve paylaşımcı bir yaklaşım görmem den güzelde duruş sergiliyor seviyorum böyle duruşlar bizlerede örnek oluyor zevkle okunan akılda kalıcı olur. emeğinize sağlık gönlünüze göre bir yıl olması dileğimle salıcakla kalın.
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:46
Neden kısa yaşıyoruz ?
Değerli Kadim abi.
Yozgat'ta kısa olan yaşama, bu konuya duyarsız kalanlara mı üzülelim.
Türkiye'nin nasıl soyulduğuna, adaletin ne hallere düştüğünemi üzülelim.
2013 te kaybettiğimiz ortak dostlarımıza mı üzülelim.
Bilmiyorum ama üzülecek o kadar önemli gelişmeler var ki....
MÜHENDİS -- 08.01.2014 21:12
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00