BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 10.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
220
Dün
:
4633
Toplam
:
14933599
GENÇ BAKIŞ Ece DOĞAN
Bir Genç Kızın Düğün Gözlemleri
yozgatgazetesi@hotmail.com
Yaz göz açıp kapatana kadar geçti bile. Sanırım hepiniz düğün sezonundan nasibinizi almışsınızdır. Ben bu yaz fazlasıyla aldım. Canım ablamı çok güzel bir gelin olarak evden gönderdik. Onu gönderirken çokta güzel kalpli bir abim olmuş oldu. İkisine burdan tekrar mutluluklar dilemek istiyorum.
Ama konumuz onlar değil. Konumuz benim düğün gözlemlerim. Düğün hazırlığı ne stresli işmiş. Asla sonu gelmeyen detaylarda boğuluveriyor insan. Gelinim, damadım dediğin an her şeyin fiyatı ikiyle çarpılıveriyor. Bu devirde düğün yapmak kolay değil. Bütün düğün hazırlığındaki okurlarımıza şimdiden kolaylıklar ve mutluluklar diliyorum.
Detaylar dedim ya ah ne boğulduk o detaylarla. Ne stresler yaşadık. Her şeyin en güzeli olsun derken. Ama o güne geldiğimiz de bir baktım tek güzel detay birbirlerine aşkla bakan, mutlulukla dans eden iki güzel insanmış. Masada ki süsün, gelinlikte ki taşın hiç bir önemi kalmıyormuş. Bunu da gözlemlemiş oldum. Buradan kendime de bir not bırakyorum. Sevgili Ece evlenecek yaşa geldiğin zaman sadece kendine en rahat ayakkabıları ve mutluluğunu seninle kalpten paylaşacak insanları seç. İnan hiç pişman olmayacaksın.
Biliyorsunuz İzmir'de yaşıyoruz. Gurbette düğün yapınca uzaktan gelen eş dostu ağırlamanın keyfi de başka oluyormuş. Sağolsun ailemizin çınarı dedem sayesinde eski düğün geleneklerini de çok güzel yaşamış olduk.
Bahçesinde kalabalık sofralar kurduk. Sorgun düğünlerinden hatırladığım o sofralar gibi. O zamanlar küçüktüm tabi o masaların kıymetini pek anlamamışım.Şimdi masa etrafında yaşanmışlığı çok insan toplanınca bana da keyifle dinlemek düştü.
Düğünlerin en güzel yanı da buymuş. Sabahlara kadar konuşulsa bitmeyecek yaşanmışlıklar. İki insanın bir araya gelmesini kutlamak için yıllardır birbirinden ayrı kalmış ama bağları hala sapasağlam insanların bir araya gelmesi.
Düğün bitti yorgunluğu kaldı. Aylarca aradığım elbisemle eğlenmekten fotoğraf bile çekilemedim doğru dürüst. Ama şimdi düğünün her anını gülümseyerek hatırlıyorum. En güzel fotoğrafları zihnim çekmiş çünkü. Yıllar sonra başka bir düğün masasında oturup konuşabilecek fotoğraflar çekmiş hemde.
Bizlere eşlik eden, iyi dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum. Düğünden örneklendirdim ama hayat boyu samimiyetine güvendiğimiz insanlarla detaylarla boğulmamış sade bir hayat yaşamak asıl olan sanırım. Bu bayram en içten insanlarla paylaştığınız bayramınız olsun. Sevdikleriniz ve özlediklerinizle aynı masada bayramın keyfini çıkarmanız dileğiyle. İyi bayramlar.

31.08.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nice güzel yıllara
Sağolasın Kardeşim bizim tercümanımız oldun bizde doksanlı yılların masabaşı çalışanlardanı olarak; gördüğümüz şimdiki gençler masa dışındada değil sokaklarda ellerinde birer telefon hertürlü çalışma yapıyorlar biz eskiler onlara birer en yenisinden telefon aldıkmı iş tamam. Buradaki yazarlar tabi asli işleri dışında biraz zaman ayırabilseler biraz daha fedakarlıklar yapabilselerde buradaki köşelerine birşeyler yazabilseler çok daha iyi olacaktır.
Size kolaygelsin
A.Ç -- 04.01.2018 09:25
Saçlarım
okumak ne güzel bu güzel yazınızı okumak da nasip oldu kaleminize ve yüreğinize sağlık sağlıkla kalın
mahmut erdem -- 02.08.2017 22:49
Saçlarım
Kalemine sağlık Ece
Şimsek ailesini düygulandirdin.
Hakikaten zaman hızlı geçiyor.
Bir bakıyorsun yıllar ve çoğul yıllar akıp geçmiş.
Yazılarını takip ediyoruz.
Muhendis -- 28.06.2017 21:51
YOZGATTA EĞİTİLMEK
Düşünmenin konuşmanın öğretilmemesi başta olmak üzere hepsi doğru
S. Güçlü -- 29.07.2016 00:13
Hayatın fısıltısı
Çok güzel yamızmışının, ama Türkiyenin gerçekleri böyle bu bozuk düzende kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Sizi tebrik ederim. Bu cesaretinizden dolayı..
Davut Şahinol -- 25.02.2016 13:45
Işığımız hiç Sönmesin
Bu yasta bu bilincte olmanı tebrik ediyorum öncelikle. Keske herkes senin kadar duyarlı olsa. Bu yazının bir cok kisiyi tesfik etmesini umuyorum. Selamlar
Mustafa -- 08.01.2016 18:59
Gelecek nasıl gelecek?
Merhaba sevgili Ece; öncelikle köşe yazılarından dolayı seni tebrik ediyorum..Bu yazını da henüz bir mesleğe karar verme arefesinde bulunan genç arkadaşlara bir yol haritası olması temennilerimi iletiyorum..Son tahlilde ülke konjünktürünün, hayallerin mesleğine değil, insanca yaşamayı sağlayacak ve kazancı bol mesleklere kanalize olma gerçeği inancını taşıyorum. Zira sahada kısa da olsa çalışma fırsatı bulmuş birisi olarak bu gerçeği güzel izah etmişsin.
Sonuç olarak, geleceğe yönelim yapan gençlerin uzmanından kariyer planlaması desteği almaları onların mutlu bireyler olmasında büyük destek sağlayacağı inancındayım. Sevgilerimle...
Osman GÜMÜŞ -- 13.11.2014 09:49
Gelecek nasıl gelecek?
Merhabalar ece hanım gencliğiniz güzelliğiniz kaleminize yansımış umarım geleceğinizde satırlarınız kadar güzel olur. Daha sık yazmanız dileğiyle. Sevgiler
mehmet -- 22.10.2014 23:58
YOZGAT'A DAİR
Biz de Yozgatta aynı şeyleri gözlüyor ve yaşıyoruz.Demekki Yozgatta değişen bi şey yok.Duygu ve düşüncelerimizi adeta paylaşttığınız için size teşekkürlerimizi ve buradan selamlarımızı yolluyoruz.
Aytül -- 21.11.2013 19:47
ANLAMAK
HAKLISIN ECECİM. KATILIYORUM. NE ZAMAN KENDİMİZİ KARŞIMIZDAKİNİN YERİNE KOYUP, ONA GÖRE DAVRANIRSAK, O ZAMAN İLTİŞİM KOLAYLAŞIR. BİRBİRİMİZİ DAHA İYİ ANLARIZ. BU DA BUNALIMLI HAYAT ŞARTLARINDA NE KADAR GERÇEKLEŞEBİLİR, BİLEMEYİZ.
FATMA OĞAN -- 27.10.2013 20:34
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00