BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
192
Dün
:
4633
Toplam
:
14637778
GENÇ BAKIŞ Ece DOĞAN
Saçlarım
yozgatgazetesi@hotmail.com
Her bayram yazısı yazarken zaman ne kadar hızlı geçiyor demek için bir fırsat geçiyor elime. Bir önceki iyi dileklerimin üzerinden ne çabuk bir yıl daha geçti diyorum.
Bu sefer zaman ne çabuk geçiyor demek için bir fırsat daha geçti elime. Geçen gün aynaya bakarken ilk beyaz saçımı gördüm. Vay be dedim kendi kendime zaman hızlanarak geçmeye başlıyor. Gülmeyin ciddiyim ben. O ilk beyaz saç bence bir dönüm noktası insan hayatında. Diğer saç tellerim teker teker beyazlarken geride bıraktığım muhteşem hayatın kanıtı olması gerektiğini farkettirdi.
Muhteşem bir hayat derken ne mi demek istiyorum. Tabiiki yatlar katlar değil. Manevi anlamda muhteşem bir hayat istiyorum. Saçlarım insanlara hayır diyemediğim için istemediğim şeyler yaparken beyazlamasın. İnsanları mutlu etmeye çalışırken kendimi unuttuğum için beyazlamasın. İnsanların takdirini toplamaya çalışırken hiç istemediğim bir temponun içine girdim diye beyazlamasın. Kafamı kaldırıp gökyüzüne bakamayacak kadar yaşam telaşına düştüğüm için beyazlamasın. İnsanlara kin beslediğim onları affedemediğim için beyazlamasın. Sırf kırılarlar diye insanlara söyleyemediğim sözcükler içimde bir taş gibi katılaştığı için beyazlamasın benim saçlarım.
Bir hayvanın karşılıksız sevgisini hissederken beyazlasın saçlarım. Biriktirdiğim güzel insanlarla birlikte beyazlasın. Kumsalda deniz kokusunu içime çekerken beyazlasın. Anın tadını çıkarabildiğim kadar beyazlasın.
Yaptığım işi en iyi yaparken beyazlasın. Hatalarımı kabullenirken beyazlasın. Kendimi eleştirirken, daha iyi bir insan olmaya çalışırken beyazlasın. Kendim mutlu olduğum sürece başkalarını mutlu edebileceğimi bilerek beyazlasın. Söyleyecek sözlerimi söylediğim kadar beyazlasın. Kalbimin sesini dinlerken beyazlasın. Yolda yürürken insanlara gülümserken beyazlasın. Okuyabildiğim kadar kitap, izleyebildiğim kadar film izlerken beyazlasın. Düşünürken beyazlasın. Kendi anlamımı bulurken beyazlasın. Bir insanı çok severken beyazlasın. Aşk kalbimi güzelleştirirken beyazlasın saçlarım.
Umarım gençliğe yakışan şeyleri gülümseyerek geçmişe teslim ederken hiç bir zaman kendimi unutmamış olurum. Bu satırları okurken birazcık unuttuklarınızı farkettiyseniz hareket etmek için tam zamanı. İlk adım belki de affetmekten başlıyordur. Bu bayram kendinizi de kırgın kalbinizin sebebi olan insanları da bağışlamayı deneyin. İlk beyaz saç telimin bu köşe aracılığıyla gülümseyerek hatırlayacağım sebebi olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum ve iyi bayramlar diliyorum.

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Nice güzel yıllara
Sağolasın Kardeşim bizim tercümanımız oldun bizde doksanlı yılların masabaşı çalışanlardanı olarak; gördüğümüz şimdiki gençler masa dışındada değil sokaklarda ellerinde birer telefon hertürlü çalışma yapıyorlar biz eskiler onlara birer en yenisinden telefon aldıkmı iş tamam. Buradaki yazarlar tabi asli işleri dışında biraz zaman ayırabilseler biraz daha fedakarlıklar yapabilselerde buradaki köşelerine birşeyler yazabilseler çok daha iyi olacaktır.
Size kolaygelsin
A.Ç -- 04.01.2018 09:25
Saçlarım
okumak ne güzel bu güzel yazınızı okumak da nasip oldu kaleminize ve yüreğinize sağlık sağlıkla kalın
mahmut erdem -- 02.08.2017 22:49
Saçlarım
Kalemine sağlık Ece
Şimsek ailesini düygulandirdin.
Hakikaten zaman hızlı geçiyor.
Bir bakıyorsun yıllar ve çoğul yıllar akıp geçmiş.
Yazılarını takip ediyoruz.
Muhendis -- 28.06.2017 21:51
YOZGATTA EĞİTİLMEK
Düşünmenin konuşmanın öğretilmemesi başta olmak üzere hepsi doğru
S. Güçlü -- 29.07.2016 00:13
Hayatın fısıltısı
Çok güzel yamızmışının, ama Türkiyenin gerçekleri böyle bu bozuk düzende kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Sizi tebrik ederim. Bu cesaretinizden dolayı..
Davut Şahinol -- 25.02.2016 13:45
Işığımız hiç Sönmesin
Bu yasta bu bilincte olmanı tebrik ediyorum öncelikle. Keske herkes senin kadar duyarlı olsa. Bu yazının bir cok kisiyi tesfik etmesini umuyorum. Selamlar
Mustafa -- 08.01.2016 18:59
Gelecek nasıl gelecek?
Merhaba sevgili Ece; öncelikle köşe yazılarından dolayı seni tebrik ediyorum..Bu yazını da henüz bir mesleğe karar verme arefesinde bulunan genç arkadaşlara bir yol haritası olması temennilerimi iletiyorum..Son tahlilde ülke konjünktürünün, hayallerin mesleğine değil, insanca yaşamayı sağlayacak ve kazancı bol mesleklere kanalize olma gerçeği inancını taşıyorum. Zira sahada kısa da olsa çalışma fırsatı bulmuş birisi olarak bu gerçeği güzel izah etmişsin.
Sonuç olarak, geleceğe yönelim yapan gençlerin uzmanından kariyer planlaması desteği almaları onların mutlu bireyler olmasında büyük destek sağlayacağı inancındayım. Sevgilerimle...
Osman GÜMÜŞ -- 13.11.2014 09:49
Gelecek nasıl gelecek?
Merhabalar ece hanım gencliğiniz güzelliğiniz kaleminize yansımış umarım geleceğinizde satırlarınız kadar güzel olur. Daha sık yazmanız dileğiyle. Sevgiler
mehmet -- 22.10.2014 23:58
YOZGAT'A DAİR
Biz de Yozgatta aynı şeyleri gözlüyor ve yaşıyoruz.Demekki Yozgatta değişen bi şey yok.Duygu ve düşüncelerimizi adeta paylaşttığınız için size teşekkürlerimizi ve buradan selamlarımızı yolluyoruz.
Aytül -- 21.11.2013 19:47
ANLAMAK
HAKLISIN ECECİM. KATILIYORUM. NE ZAMAN KENDİMİZİ KARŞIMIZDAKİNİN YERİNE KOYUP, ONA GÖRE DAVRANIRSAK, O ZAMAN İLTİŞİM KOLAYLAŞIR. BİRBİRİMİZİ DAHA İYİ ANLARIZ. BU DA BUNALIMLI HAYAT ŞARTLARINDA NE KADAR GERÇEKLEŞEBİLİR, BİLEMEYİZ.
FATMA OĞAN -- 27.10.2013 20:34
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00