BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.07.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
179
Dün
:
4633
Toplam
:
14138184
A'dan Z'ye A.Kadir ÇAPANOĞLU
YOZGAT ŞEHİR HASTANESİ
capanoglukadir@yahoo.com.tr
Değerli okurlar bir önceki yazımda iki hemşerimizden gazetemizin okuyucu köşesine gelen yazıyı gündeme taşımış, üstat Kemal Tahir’in bir hikâyesiyle bitirmiştim. Bu kerre Şehir Hastanesi ile ilgili gönderileri köşeme taşıdım. Saygıdeğer hemşerilerim, şikâyet ve memnuniyetlerini nezaketle dile getirmişler.

Biliyorsunuz, hükümetimiz gerekmedikçe sezeryan doğumlara izin vermiyor. Bir okuyucumuz doktorunun önerisi ile sezeyan doğum yapmış ve sadece 8 dakikada kolayca doğumu gerçekleştiren doktoru Sayın Ertan Akpınar’a teşekkür ediyor ve şöyle yazıyor “İyi ki Ankara'dan Yozgat'a taşınmışız ve iyi ki doğumumu bu hastanede Ertan Bey gerçekleştirmiş. Ne mutlu. Anneyi ve babayı tebrik ediyor, analı babası büyüsün, şansı bol olsun dileklerimi iletiyorum.

”Bazı okuyucularımız LPG li araçların park yeri sıkıntısından, randevu saatlerine uyulmamasından, çevre ilçelerden gelip de muayene olamadan geri dönmekten şikâyet ediyorlar. Birkaç okuyucu, kan alma işleminde acemi hemşirelerden şikâyet ederken başka bir okuyucu da sağlık çalışanları, hemşireler çok fazla nöbet tutuyor seksen saat fazla çalışanlar var diyor. Kan alma işleminde damarı bulamamak hepimizin başına geliyor. Kan alınacak yere püskürtülerek damarı belirgin hale getiren spreyler var, hastanelerde neden kullanılmaz bilemiyorum.

Bir hemşerimiz, eleman yetersizliğinden, doktorların bürokratik işlemleri de kendileri yapmalarından dolayı vakit kaybı olduğundan şikâyet ederek, “doktor hem muayene ediyor hem sisteme giriyor hem ilaç yazıyor bu adam hastaya mı baksın ufak tefek işlerle mi uğraşsın diyor.”

Yeni hizmete giren büyük bir hastanede eksikler olması bir dereceye kadar mazur görülebilir ancak hastane yönetimi bunlara mümkün olduğunca hızlı çözüm bulmalıdır. Çünkü konu insan sağlığıdır ve sağlığı bozulan insanın sığınacağı tek kapıdır. Bilhassa civar ilçe ve köylerden gelen hastalar mesai saati bitti gerekçesiyle kırgın ve küskün gönderilmemelidir dileğimizle yazımızı bir hastane mizahı ile bitirelim.

Adanım birisi, cam keserken parmağını da biraz derince keser. Korku ve telaş ile hastaneye acil servise koşar. İçeri girince, karşısına birinde “hastalıklar” diğerinde “yaralanmalar” yazan iki kapı çıkar. Adamcağız doğal olarak “yaralanmalar” kapısından girer ki karşısında yine iki kapı. Birinde “kanamalı” diğerinde “kanamasız “yazıyor. Kanamalı yazan kapıya koşar. Hadi bakalım, iki kapı daha. Birinde “hayati önemde olan” öbüründe “hayati önemde olmayan” yazıyor. Hayati önemde olmayan kapısına girince yine kendini sokakta bulur. Eve gidince sorarlar “hastanede ilgilendiler mi?” Bizimki nefes nefese cevap verir. “ Hiç kimse ilgilenmedi ama organizasyon bir harika.”

Sağlıkla kalınız.

28.10.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
II. ABDÜLHAMİT’İN SERYAVERİ MÜŞİR AHMET ŞAKİR PAŞA (ÇAPANOĞLU)
İstanbuldan takip ettiğim biri olarak Şakir paşa ve çapanoğlu ailesinin bu memleket için ne kadar fedakarlıklar yaptıklarını okuyunca insanın içinde bir burukluk oluyor haksız yere sıkıntılar yaşamalarından dolayı ama onlara minnet duyarak saygıyla anarak Allah cc rahmet eylesin makamları cennet olsun
Mahmut kara -- 21.07.2018 02:02
II. ABDÜLHAMİT’İN SERYAVERİ MÜŞİR AHMET ŞAKİR PAŞA (ÇAPANOĞLU)
Merhaba Abdulkadir bey
Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum gerçekten şunu anladım eğer bugünkü teknoloji olsaydı Ahmet şakir paşa (yazık çok üzüldüm)dan diğer fedakar çapanoğlu aileleri çok daha düzgün anlışılırlardı. Maalesef çok değerli hizmetleri bulunan insanlar kendilerini ifade edememiş seslerini istedikleri biçimde ulaştıramamış ve büyük mağduriyet yaşamışlar. Ama bugün hakiki gerçekler gün ışığı gibi ortada o yüzden mekanları cennet olsun. Sizede ayrıca teşekkürler bu olayları daha düzgün biçimde bizlere ulaştırdığınız için ,

Saygılarımla,
MAHMUT KARA -- 20.07.2018 19:50
DEDEDEN TORUNA ÖVÜNÇ DUYULACAK 250 YILLIK BİR GEÇMİŞ
Acizane köşemde yayınladığım yazılarıma zaman ayırıp yorum göndermek lütfunda bulunan okuyucularımıza en kalbi teşekkürlerimi arz ederim. Sehven yorumlarının altına isim yazmayı unutan sayın okuyucularımın köşemdeki mail adresimden (yazı başlığının altında) bana ulaşmalarını hasseten rica ederim.Saygılarımla.
ABDULKADİR ÇAPANOĞLU -- 11.07.2018 10:46
DEDEDEN TORUNA ÖVÜNÇ DUYULACAK 250 YILLIK BİR GEÇMİŞ
Uzun süre okuyamadım okuduğumda engüzel yazı oldu emeğinize sağlık hocam
Adınız ve Soyadınız -- 09.07.2018 16:56
DEDEDEN TORUNA ÖVÜNÇ DUYULACAK 250 YILLIK BİR GEÇMİŞ
ELLERİNİZE SAĞLIK GERÇEK OLAYLARI SAPTIRMADAN BİREBİR GERÇEKLERİ SAPTIRMADAN UZUN ARAŞTIRMALAR YAPARAK YAPTOĞINIZ ÇALIŞMALAR İÇİN GÖNÜLDEN SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.
ARTO KAZANCIOĞLU -- 09.07.2018 14:24
YILMAZ GÖKSOY
Sayın Çapanoğlu,
Yılmaz Hoca'mı bu sabah ben de rahmetle yad ettim. Mekânı cennet olsun. Umarım Yozgatlı onu takdir eder ve unutmaz.
Selam ve saygılar.
Ahmet Yaşar Ocak -- 07.06.2018 23:29
TELTELİ
Yazınızı soluksuz okudum ve o günlere yetişemediğim için de hayıflandım . Bahsi geçen Şadiye hn ile babaannemin görüştüklerini hatırlarım. Hafızam yanıltmıyor ise bir defa ben de rast gelmiştim. Telteliyi ilk defa duydum. Belki de pişmaniyenin atasıdır. İyi günler dilerim Selamlar.
Hasan Levent Baykal -- 02.06.2018 13:43
ULUS, CEBECİ, SAMANPAZARI’NDA UÇAN DAİRE GÖRÜLDÜ
Ben de birkaç kez gördüm. En uzun sürelisi İzmir'de otururken Bornova üzerindeydi. Gece vakti ışıkları yana söne uzunca asılı kaldılar.
Ben bu uzay uzaylılar işinde 70 yıldır bir tek doğru cevap alamadım. Ne yerlisinden ne de yabancısından. Voyager'lar hala uzayın derinliklerinde uçup gidiyorlar. Uzay bomboş bir otoyol olsa neyse de, her tarafta her yöne doğru çok büyük süratlerle giden irili ufaklı taş yığınları var. Üzerine geldiğini bile görsen manevra yapıp kaçamazsın. Buradan Ay'a bile bir taşa çarpmadan gidemezsin. Dünyamız atmosferine her gün meteor veya meteorit dedikleri taşlar düşüyor. Arasından nasıl geçiyorlar? Bizi kandırıyorlar mı acaba?
Mehmet Rauf Aktolga -- 16.05.2018 07:08
ULUS, CEBECİ, SAMANPAZARI’NDA UÇAN DAİRE GÖRÜLDÜ
Sayın Çapanoğlu Beyefendi;

Yazınızı ilgiyle okudum. Bu tür konular ilgi alanım içindedir. Sizin gördüğünüz bu tür cisimleri bir kaç kez bende gördüm. Birinde çok yakından takip ettim. Fakat ne olduğunu kime anlattıysam anlam veremediler. Günümüzde daha çok görünür hale geldiler. Allah hayırlara vesile kılsın. Evrende yalnız yaşamadığımızı Yüce kitabımız bildiriyor, bizde iman edip inanıyoruz.

Kaleminiz var olsun. Saygılar Hürmetler.
Kadriye ŞAHİN -- 14.05.2018 21:10
ULUS, CEBECİ, SAMANPAZARI’NDA UÇAN DAİRE GÖRÜLDÜ
Zevkle ve nefes almadan okudum . Çok enteresan.
Levent Baykal -- 14.05.2018 20:22
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00