BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.04.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
209
Dün
:
4633
Toplam
:
13780207
A'dan Z'ye A.Kadir ÇAPANOĞLU
YOZGAT ŞEHİR HASTANESİ
capanoglukadir@yahoo.com.tr
Değerli okurlar bir önceki yazımda iki hemşerimizden gazetemizin okuyucu köşesine gelen yazıyı gündeme taşımış, üstat Kemal Tahir’in bir hikâyesiyle bitirmiştim. Bu kerre Şehir Hastanesi ile ilgili gönderileri köşeme taşıdım. Saygıdeğer hemşerilerim, şikâyet ve memnuniyetlerini nezaketle dile getirmişler.

Biliyorsunuz, hükümetimiz gerekmedikçe sezeryan doğumlara izin vermiyor. Bir okuyucumuz doktorunun önerisi ile sezeyan doğum yapmış ve sadece 8 dakikada kolayca doğumu gerçekleştiren doktoru Sayın Ertan Akpınar’a teşekkür ediyor ve şöyle yazıyor “İyi ki Ankara'dan Yozgat'a taşınmışız ve iyi ki doğumumu bu hastanede Ertan Bey gerçekleştirmiş. Ne mutlu. Anneyi ve babayı tebrik ediyor, analı babası büyüsün, şansı bol olsun dileklerimi iletiyorum.

”Bazı okuyucularımız LPG li araçların park yeri sıkıntısından, randevu saatlerine uyulmamasından, çevre ilçelerden gelip de muayene olamadan geri dönmekten şikâyet ediyorlar. Birkaç okuyucu, kan alma işleminde acemi hemşirelerden şikâyet ederken başka bir okuyucu da sağlık çalışanları, hemşireler çok fazla nöbet tutuyor seksen saat fazla çalışanlar var diyor. Kan alma işleminde damarı bulamamak hepimizin başına geliyor. Kan alınacak yere püskürtülerek damarı belirgin hale getiren spreyler var, hastanelerde neden kullanılmaz bilemiyorum.

Bir hemşerimiz, eleman yetersizliğinden, doktorların bürokratik işlemleri de kendileri yapmalarından dolayı vakit kaybı olduğundan şikâyet ederek, “doktor hem muayene ediyor hem sisteme giriyor hem ilaç yazıyor bu adam hastaya mı baksın ufak tefek işlerle mi uğraşsın diyor.”

Yeni hizmete giren büyük bir hastanede eksikler olması bir dereceye kadar mazur görülebilir ancak hastane yönetimi bunlara mümkün olduğunca hızlı çözüm bulmalıdır. Çünkü konu insan sağlığıdır ve sağlığı bozulan insanın sığınacağı tek kapıdır. Bilhassa civar ilçe ve köylerden gelen hastalar mesai saati bitti gerekçesiyle kırgın ve küskün gönderilmemelidir dileğimizle yazımızı bir hastane mizahı ile bitirelim.

Adanım birisi, cam keserken parmağını da biraz derince keser. Korku ve telaş ile hastaneye acil servise koşar. İçeri girince, karşısına birinde “hastalıklar” diğerinde “yaralanmalar” yazan iki kapı çıkar. Adamcağız doğal olarak “yaralanmalar” kapısından girer ki karşısında yine iki kapı. Birinde “kanamalı” diğerinde “kanamasız “yazıyor. Kanamalı yazan kapıya koşar. Hadi bakalım, iki kapı daha. Birinde “hayati önemde olan” öbüründe “hayati önemde olmayan” yazıyor. Hayati önemde olmayan kapısına girince yine kendini sokakta bulur. Eve gidince sorarlar “hastanede ilgilendiler mi?” Bizimki nefes nefese cevap verir. “ Hiç kimse ilgilenmedi ama organizasyon bir harika.”

Sağlıkla kalınız.

28.10.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
BİR DÜĞÜN VE KARTAL YUVASININ İSTİLASI
Çok güzel ifade etmişsiniz.Yazınızı da, kitabı da çok beğendik.
Memleketimizn kıymetlerini bizlere tanıtmanızdan da memnuniyet duyduk.Yine vatanseverler Yozgat'ımızdan çıkmış.Gurur verici...
Sibel Manacıoğlu Oktay -- 18.04.2018 17:19
BİR DÜĞÜN VE KARTAL YUVASININ İSTİLASI
Sayın Çapanoğlu,
Yazınızı okudum ve çok etkilendim. Bu devlet değişik alanlarda bu tür sağlam karakterler sayesinde ayakta duruyor. Paşaya Allah'tan sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Kitabını alıp okuyacağım inşaallah. Şiiri çok beğendim. Çarpıcı bir gerçeği veciz ve çarpıcı bir şekilde dile getiriyor.
Selam ve saygılar
A. YAŞAR OCAK -- 16.04.2018 10:32
BİR DÜĞÜN VE KARTAL YUVASININ İSTİLASI
Yozgat her ne kadar içe kapanık kimliğiyle ön plana çıksa da ülkemize kazandırdığı pek çok ünlüsüyle gündemdedir. Yazar Abbas Sayar, Şair Gülten Akın, Şair Şükrü Erbaş ve daha niceleri. Korgeneral Mehmet Şanver de bu saygın kişilerden biridir. Kişilikli asker duruşu ve tavrıyla gönüllerde taht kurmuş bir paşamızdır. Bu değerli kişiliği köşenize taşıdığınız için teşekkürler ve saygılar.
Muhsin Köktürk -- 14.04.2018 11:36
GÜMÜŞHACIKÖY MADEN-İ HÜMAYUNU VE ÇAPANOĞLU SÜLEYMAN BEY
Sayın Çapanoğlu memleketimiz ve Çapanoğulları hakkında yine çok değerli bir bilgi öğrendim çok teşekkürler. Hepimiz Yozgatlıyız, hepimiz Çapanoğluyuz ne mutlu.
SUDE ÖZTÜRK -- 29.03.2018 10:51
GÜMÜŞHACIKÖY MADEN-İ HÜMAYUNU VE ÇAPANOĞLU SÜLEYMAN BEY
Sn Çapanoğlu,

Üniversitenin yayınından da anlaşılıyor ki
Gümüşhacıköy'de gümüş var. Yozgat Gazetesinin birinci sayfasında resimleri olan milletvekillerinin Yozgat'a hangi yatırımları olmuştur?
Yozgat neden hep göç veriyor. Nohut ve Mercimek ithalatının kaç ton olduğundan bu beylerin acaba bilgisi var mı?
BÜLENT ESİNOĞLU -- 24.03.2018 10:36
TOPAL MOLLA
Sayın Çapanoğlu 1 ayı geçkin süredir yeni yazınız yayınlanmadı.Eğer sağlık sorununuz yok ise o güzel yazılarınızdan bekliyoruz.Bizleri mahrum etmeyeceğinizi düşünüyorum.Saygılarımla
serdar erbek -- 20.03.2018 22:23
TOPAL MOLLA
Abdülkadir Bey,
Yazınız tam zamanında...Bizim tarihimizde de birkaç Topal Molla oldu. En sonuncusuyla baş etmeye çalışıyoruz bildiğiniz gibi, kısmet olursa.
A. YAŞAR OCAK -- 13.03.2018 16:31
TOPAL MOLLA
Sayın Çapanoğlu, hayatın günlük gaileleri ile mücadele ederken yazılarınızı da ilgi ile takip ediyorum. Değerli bilgilerinizi bizlerle paylaşıyorsunuz. Tarihi bilmemek ve geçmişten ders almamak büyük talihsizlik. Dün gece bir film izlerken oyunculardan birisi karşı oyuncunun bir sözüne sadece Bol Pot demekle cevap verdi. Aklıma sizin yazınız geldi ve film bitince yazınızı bulup tekrar okudum. Filmdeki oyuncu bir kelime ile her şeyi anlatmıştı. Keşke bizi yönetenlerde bir kelime ile her şeyi hatırlasalar diye geçirdim içimden. Bu arada Prof. Ahmet Yaşar Hocamızın yazdıkları da beni hayli duygulandırdı. Geçmişi hatırlamak, hatırlananları bir kere daha yâd etmek ne güzel bir duygudur. Saygılarımla.
SUDE ÖZTÜRK -- 27.02.2018 11:34
TOPAL MOLLA
Tarihimizin bir yerlerinde gizlenmiş olan eşsiz bilgileri bizlere sunduğunuz için minnettarım. Hep sevgi yüklü kalın. Saygılarımla.
OĞUZ KARLI -- 16.02.2018 12:18
24 KASIM
ALLAH rahmeteylesin babannemin dedesi olur fazlı bilecen hatırlanması ne hoş..
Özgür tekin -- 09.02.2018 14:54
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00