BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
197
Dün
:
4633
Toplam
:
14645102
Tahlil Ali DEMİRDAĞ
SORGUNDA KAYDA DEĞER BAŞARI ÖYKÜSÜ
yozgatgazetesi@yahoo.com
Sorgun,Yozgatın en büyük ve en zengin..
Aynı zamanda da en şanslı ilçesidir.
Kara madenleri,uranyumu,doğal termal suları,ticaret alanındaki pozitif atakları ile bilinen Sorgunda son 4,5 yıldanberi de kayda değer bir büyük başarı öyküsü yaşanıyor..
Bu öykünün Sorgundaki adresi hangi kurum biliyormusunuz ?
Yeni Çeltek Sorgun linyit işletmesi..
** **
Bundan 5 yıl önce hatta daha önceki yıllarda sürekli bir söylenti dolaşırdı Sorgunda..
30 yıldanberi zarar eden Yeni Çeltek madencilik şirketinin Sorgundaki linyit işletmesinin kapatılmasının an meselesi olduğu anlatılırdı sıkca..
Ama hemşehrimiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı sayın Taner Yıldız,Yeni Çeltek işletmesinin kapatılmasına gönlü razı değildi sanki.
Ve 2011 yılının Kasımında Sorgun linyit işletmesinin genel müdürlüğüne yeteneğine ve becelerine inandığı bir hemşehrimizi yani Ak Parti eski milletvekili sayın Osman Coşkun’u getirdi.
Coşkun’un o dönem Sorgun Linyit işletmesine atanması,Sorgun kamuoyunda Ak Parti iktidarının “ Yozgatlı bir bakanın eski bir milletvekiline verdiği yeni bir makam ulufesi “olarak algılanmıştı.
Başlangıçta eski bir milletvekilinin ne Sorgun’da ve ne de Yozgatta örneğine bugüne değin rastlanılmayan oldukca farklı ve geniş kapsamlı bir başarı öyküsüne imza atacağı hiç kimsenin aklına gelmemişti.
Bakın neler yapmıştı sayın Coşkun..
Ne yapmış,ne etmişse yıllardır blançosunu hep zararla kapatan,emekli olacak işçinin tazminatını bile ödemede güçlüğü yaşayan işletmeyi görev başladıktan 1,5 yıl sonra kara geçirmişti..
** **
Sonra..
Sonrası Sorgun ve Yozgat kamuoyunda yerel basından izlendiği gibi, birbirinden önemli sosyal sorumluluk projelerini destekleyerek anlamlı katkılar sağladı.
Sanattan spora,sosyal içerikli projelerden yardım çalışmalarına,Yozgatın kültüründen tanıtımına,Yozgatlı genç yeteneklerden savaş mağdurlarına ve Sorgun esnafından nakliyecisine kadar daha nice topluma yararlı sosyal,kütürel ve ekonomik projelere ciddi anlamda destekler verdi.Tabii bu arada muhalefeti kızdırma pahasına Ak partinin Yozgattaki çalışmalarına pozitif katkılarda vermiş oldu .
Ve şimdilerde ise..
Sorgun ilçesindeki Yeni Çeltek Agah efendi camii Ramazanda ibadete açmaya, yine Sorgunda inşaatı hızla devam eden Sorgun Yeni Çeltek Agah efendi ilk ve orta okulunun 2016/2017 yılı öğretim yılında hizmete sunulmasına gayret sarfediyor.
Osman Coşkun’un bir de “Sorgun Ekopark”adlı bir projesi var ki; bir iki satır değinmeden geçemeyeceğim.
Eğer,Sorgunlular ve siyasi irade sahip çıkarsa Coşkun’un ilçedeki 1 milyon 400 bin metrekarelik maden sahasını Türkiyede ilk kez doğa ve turizme kazandıracak olan bu proje Sorgunu ekonomik yönden hızla geliştirecek ve Türkiyede cazibe merkezi haline getirecektir. Hatta diyebilirizki ; Sorgun ekopark,gelecekte dünyada parmakla gösterilebilecek vizyon projelerinden biri olacak...
** **
Evet,Sorgun gerçekten şanslı bir ilçemiz..
Zarar etmesi nedeniyle kapanacağı bildirilen ilçenin en önemli maden işletmesine eski bir milletvekili atanıyor.
Hemşehrimiz,önce bu işletmeyi batmaktan kurtarıp kara geçiriyor.
Sonra da Sorgun ve Yozgatta iştirak ettiği bir dizi sosyal sorumluluk projelerine adeta can suyu veriyor.
Hizmetleriyle sadece projelere değil,aynı zamanda Ak Parti iktidarına Sorgun ve Yozgat’ta prestij ve katma değer katkısı sağlayabiliyor.
Ve de özellikle fakir,fukara ve guraba insanları karakışın ortasında ısıtırak Yeni Çeltek camiasına hayır duaları kazandırıyor.
** **
Eminim ki; Sorgunlular hem böylesine verimli bir maden yatağına ve işletmeye ,hem de Sorguna hizmet vermekten inanılmaz keyf duyan bir genel müdüre sahip olmaktan dolayı kendilerini bahtiyar hissediyorlar.
Muhakkak ki; Yeni Çeltek madencilik şirketi yönetim kurulu da her fırsatta desteklerini esirgemedikleri sayın Coşkunun çalışmalarını takdirle karşılıyorlardır.
Ve sanıyorim ki ;Ak Parti’nin başta sayın Bakanı Bekir Bozdağ ,milletvekilleri ve özellikle Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek..
Osman Coşkun’un katma değer niteliğindeki hizmet ve eserleriyle gurur duyuyorlardır.
Belki de Sorgunda bir büyük başarı hikayesine imza atan Ak Partinin bu yetenekli eski vekil arkadaşlarını hizmetlerinden dolayı ödüllendirmek için daha büyük görevlere,örneğin Bakan yardımcılığı veya Müsteşarlık gibi Yozgata daha yoğun hizmet sunabileceği görevlere getirmeyi düşünüyorlardır.
** **
Bundan sonrasında siyasette aynı kaderi paylaştığı yol arkadaşları ve hemşehrileri sayın Osman Coşkun’un hizmetlerinin karşılığı olarak nasıl ödüllendirirler onu bilemem..
Ama benim bu konuda bildiğim tek şey;
Coşkun ,Yeni Çeltek Madencilik şirketi yönetim kurulunun güven ve kendisine sunduğu takdir-e şayan destekle eşine ender rastlanır bir sosyal sorumluluk öyküsünü başarıyla gerçekleştirmiştir.
Ne mutlu Hakk’ın rızası için halkına,yöresine ve değerlerine heyecanla hizmet edenlere…

25.04.2016

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
DİYANETLE NEDEN BU KADAR UĞRAŞIYORLAR?
Diyanetle uğraşanlar CHP liler, sözüm ona Atatürkçü kesimler. Bunlar nasıl Atatürk'çü anlamak mümkün değil. Atatürk'ün kurduğu kurumla uğraşıyorlar. Sora Atatürkçü oluyorlar. Öyle sarpa sardılar ki, haçlıların bayrağını sallar oldular. Ah Atam Ah! kalk da kurduğun şu partinin haline bir bak. Ne kadar şarlatan varsa; sana tutunup ülkemin inancına,kültürüne, saldırıyor. Tutunacak ne dinleri var nede imanları. Lenin de Rusya'da çöktü. Sen yaşasaydın eminim ki bunlar yaşayamazlardı.
SAYHA -- 03.01.2018 18:44
İNTÂK-I BİL-HAK (Hak’kın Konuşturması)
Siyasetçiler bazen ne konuştuğunu bilmiyor diyecektim fakat bu yazının üstüne söylenmez. Allah insanı yanıltır, yenil-tir içindeki ni söyletir. Öyle paylaşımları, öyle sloganları var ki; Sakallılardan tik siniyorlarmış. Ortalığı kıl sarmış. İyide kadınlar başını örtünce; "Ortalığı kıl sardı. Aman iyi ki kapandınız" demiyor. Yobaz diye sesleniyorsunuz. Kadınların başı açık olunca medeni oluyorlar. Ortalığı kıl sarmıyor. Erkekler sakal koyunca kıl sarıyor. Bu insanlar kafayı yemiş. Kıldan telden siyaset yaparak partiyi bitirdiler. Atatürk bu gün yaşasaydı, ak demez halk demez hepsini asardı.

Kaleminiz var olsun.
sayha -- 22.12.2017 00:44
11- EYLÜLÜN YILDÖNÜMÜNDE İRMA KASIRGASI
Bilmiyor k; yeryüzü her canlıya yetecek şekilde yaratıldı. Bilmiyorlar ki; her canlının rızkını, onu Yaradan verir. Bilmiyorlar ki; kimse kimsenin rızkını yiyemez. Bilmiyorlar ki; kimse bu dünyada ebedi yaşamayacak ve ölümü tadacak...
Aslında bunların bir kısmını biliyorlar fakat inanamıyorlar. Müslüman olma şerefine erişemedikleri için Müslümanların kanını akıtıp, canını alıp şerefsizliklerini yüceltmeye çalışıyorlar. Bu firavun takımı dünya aleminin tanrısı olma,kırarak kırdırarak kendi cennetini kendine kurma derdinde. Farkındalar da bunun, başka cennet onlar için yok!

Hani (Onların inancına göre)inanıyorlar ya; "İsa'nın babası Allah, Anaları Meryem". Bunlar isa'yla Meryem'in çocukları. Meryem den önceki insanların babası kim se? ( Tövbe, Tövbe)
Hey şaşkınlar neden babanızın evlatlarını katlediyorsunuz. İsa'yı yaradan yaratmadı mı bunca insanı!.Babanız size bunun hesabını sormayacak mı?
Sizin Babanızı tanımam ama biz Müslümanların, Yoktan Var eden, ol deyip İsa yı Musa'yı var eden tek Yaratıcı Yüce Rabbim size soracak. Bakın ne diyor Yüce Allah ın Ayetleri.

"İnsanlardan kimi de Allah'tan başka şeyleri O'na eş tutuyorlar da onları, Allah'ı sever gibi seviyorlar. Oysa iman edenlerin Allah sevgisi daha kuvvetlidir. O zulmedenler, azabı görecekleri zaman bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın azabının gerçekten çok şiddetli bulunduğunu keşke anlasalardı."

Tıpkı Firavun'un izinden gidenlerle onlardan öncekilerin gidişi gibi, Rabblerinin âyetlerini yalanladılar. Biz de onları günahları yüzünden helâk ettik. Firavun ile arkasından gidenleri suda boğduk. Hepsi de zalim idiler.

O günün firavunu bu günün Amerika'sı, Rusya'sı, Çin'i,İsraili... Bunlar saymakla bitmeyecek Firavunlar. Biz Müslümanların bunlara karşı yapacağı tek şey, iman ve ihlas içinde Allah için birlik beraberlik ile dayanışma kurmak. Fakat firavunlara yandaşlık yapan firavun yanlısı kendi halkını ülkesinden sürgün etti. O makamda oturarak çocukların denizde boğulup, bombalar altında ölmesini seyretmek liderlik sayılıyor. Allah Yar ve yardımcımız olsun. Bu zulmü yaşatanlara zulmünü yaşatsın, sularda boğsun.

Saygılar Hürmetler
SUZAN -- 18.10.2017 19:09
BU MÜCADELE KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEKTİR
"Allah ölümden başka her derde bir çare, her soruna bir çözüm yolu yaratmıştır. Ne var ki, ilim peşinde koşmayan, derin derin araştırmayan, okumayan, gözlemeyen, düşünmeyen, çevresinde olup bitenleri taklit etmekten öteye gidemez. Çevresi bilmiyorsa kendisi de bilgisiz kalır. Veya yanlış bilgiyle çevreyi yanlış bilgilendire bilir. İlim bilhassa çağımızda en önemli güç kanalıdır; maddi ve manevi en önemli kurtuluş yoludur.

İlimsiz ve bilgisiz toplumlar her daim dış mihrakların oyunlarıyla bir birlerine kırdırılmaya mahkum kalırlar. Doğu ve güneydoğu ülkelerinde yaşanan zulüm'ün tek sebebi uyduruk mezhepler bölüntü sünün getirisidir diye düşünüyorum.

Allah'a emanet olunuz.

SUZAN -- 16.10.2017 22:30
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE
Sayın Ali Demirdağ,

Milletvekili aday adaylarına yaptığınız çağrıya tümüyle katılıyorum. Özellikle mal varlıklarını açıklamaları konusunu ilk sıraya almanız son derece güzel. Milletvekili seçildiklerinde telefon numaralarını değiştirmemeleri öneriniz de oldukça hoş.
Yozgat'ta söylenen güzel bir atasözü vardır: Ne zaman pabucum gelirse o zaman bayram ederim.
Milletvekili aday adaylarımız; dilerim milletvekili, bakan olunca kendilerinden önce halka pabuç giydirirler.
Muhsin Köktürk -- 28.02.2015 14:25
MEVLİDİ’N-NEBİ (asm)
Selam ve saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rıdvan USLU
İnsan kaynakları Uzmanı
Bursa
Adınız ve Soyadınız -- 12.01.2015 10:28
Kurban
Muhterem Ali Hocam yaklaşmakta olan Kurban Bayramı ile ilgili yazınızı okudum.Rabbim sizleri iman ve kur"an hakikatlerinin naşiri kılsın inşallah.
Mahmut KOÇ -- 30.09.2014 12:45
SORİMDER’İN VEFA GÜNÜ
HOCAM YAZILARNAIZ ANLAYANANA HARİKA MESAJLAR VRİYOR.HERŞEYE RAĞMEN HOŞ GÖRÜLÜ TAVRINIZI O KÜRSÜDE KONUŞMUŞ KADAR KAYDA DEĞER BULUYORUM.SELAMLAR SAYGILAR
ömer korkmaz -- 16.08.2014 12:53
GELENİN İHTİŞAMINA GÖRE KIYAM EDİLİR
ALİ ABİ VERMİŞ OLDUĞUN MESAJ GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN MÜKEMMEL ALLAH ÖMRÜNE VE KALEMİNE BEREKET VERSİN ÖMER KORKMAZ/BEGNDİK SORGUN
Adınız ve Soyadınız -- 28.06.2014 14:44
YANDAŞLIK BU OLSA GEREK
sayınhocam,ırak ta müslüman,ırak ta soydaşımız yok mu.devletimiz suriyeye yardım ediyorda ıraktaki müslümanlara yada soydaşlarımıza neden yardım etmiyor?ırak ta abd var da acaba ondan mı?ne dersiniz?
orhan akdemir -- 02.02.2014 00:34
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00