BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.01.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
186
Dün
:
4633
Toplam
:
15478661
Tahlil Ali DEMİRDAĞ
NİSAN-BEREKET AYI
yozgatgazetesi@yahoo.com
Nisan ayı, çok önemli gün ve haftaları içerisinde barındıran bir aydır. Diğer bir ifadeyle ülkemizdeki bazı meslek veya kurumların, kuruluşlarının yıldönümü olması münasebetiyle konumuzu bu hususa ayırmış bulunuyoruz.

Yeknesak (tek düze) bir çizgide giden hayatın pek tadı-tuzu olmuyor. İnsanlar; ülfet ve ünsiyet içerisinde yaşadıkları hayatın veya içerisinde bulundukları nimetin kadrini ve kıymetini tam idrak edemiyorlar. Ne zaman ki o nimetin elden çıkması ile kıymet ve ehemmiyeti ortaya çıkıyor. Bu sebeple her kurumun; bu devletin içerisinde ve bu milletin hizmetinde nedenli önemi olduğunu ifade etmesi bakımından bu günlerin kutlanmasında büyük yararların olduğuna inanıyorum.

Bunlardan birkaçını ifade edecek olursak:

1- Avukatlar Günü: İnsanın en kutsal haklarından birinin savunma hakkı olduğunu ve bu hakkın kendisine tanınmadan ceza verilemeyeceğinin bilinmesi evrensel hukukun alfabesinin ‘a’sı gibidir. Dolayısıyla insanlık adına bu asil mesleği ve bu mesleğin asaletine uygun bir şekilde bu mesleği icra edenleri kutlamamak mümkün değildir.

2- Sağlık Haftası: ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi/ Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.’ Bir nefes sıhhatin kadrini- kıymetini bilmeyenler, zaman zaman hastaneleri ziyaret etsinler. İnsana verilen en önemli emanetlerden biri de vücut nimetidir. Ve bu vücudun da sağlıklı bir şekilde devamının sağlanmasıdır. Bu emanetin korunmasında her şeyden önce ferdi davranışlar esas olmakla birlikte bu konudaki kurumların önemi gittikçe artmaktadır. Dolayısıyla, koruyucu hekimlikten, organ nakline ve en büyük ameliyatlara kadar kurumsallaşmış bir teşkilatın bir devletin içerisinde ne kadar önemli yer tuttuğunun herkes farkındadır. Ben, bu vesileyle bu kurumlarda fedakârca görev yapan; hizmetlisinden baştabibine kadar bütün personele tebriklerimi bildiriyor ve haftalarını kutluyorum.

3- Polis Haftası: Evet; ferdi, toplumsal ve devlet olarak kişi ve kuruluşların kendilerine verilen görevleri yapmasında, nimet ve külfet dengesi içerisinde, adaletin tevziinde, lezzet ve acıların paylaşımında, benlik ve enaniyetin gölgesinde kalmadan başkalarını da düşünüp, kişi haklarına saygılı bir toplumun devamının sağlanmasında, huzur- güven ve emniyet açısından hür ve serbest bir toplumda yaşamanın keyfini sürmek için çok önemli bir kurumumuz var ki o da, EMNİYET TEŞKİLATI’dır.

Bu vesileyle eskiden polis için yazdığım kısa bir yazımı notlarımın arasında buldum. Bu hafta münasebetiyle tebrik sadedinde lütfen kabul edilsin…

Ey Polis!

Sen olmasaydın:

Anne rahminden huzursuz bir dünyaya gelmeye tereddüt ederdim.

Sahte ilaçla tedavi gören! Annemin memesinden süt emmezdim.

Işık yokken, beyaz şapkanı görmesem yolun karşısına geçip okuluma gitmezdim.

Çürük bir binayı yapan müteahhidin, senden korkmadığını bilsem o okula girmezdim.

Hamur kararken kapının önünde senin ayak seslerini duymayan fırıncının imal ettiği ekmeği yemezdim.

Şehir şebekesi civarında devreye gezen arabaların olmasa musluktan akan suyu içmezdim.

Bütün saldırganlığı ve sadistliği ile insanlara saldıran, tekerleğe binmiş o canavarların korkusundan yola çıkmaz, kendimi eve hapsederdim..

Kalpazanların senden korktuğunu bilmesem kimseden para alıp kimseye para vermezdim.

Yine sen olmasan şahsi menfaati için soluduğumuz havayı bile zehirlemekten çekinmeyen egoistlerin bulunduğu bir dünyadan kaçmak için çareler arardım.

Ama iyi ki sen varsın…

Allah’tan korkmayanların; kanun namına, insanlık namına korkacakları bir sembolsün sen…

Evet, sayende bütün korkularımı yendim.

Dünyaya emin olarak geldim. Ufka doğru koşmak istedim. Çünkü orada senin gömleğinin rengini gördüm. Aynı rengi denizde de gördüğüm için gemiye korkmadan bindim. Miğferini gökyüzünde gördüğüm için uçağa korkmadan bindim.

Ancak, hayatın her safhasındaki sahtelerle mücadele ettiğin gibi içindeki çürük elmalarla da mücadele etmen gerektiğini hatırlatıyor, seni ömrü ebedi ile tebşir ediyorum,

EY POLİS!

25.04.2015

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
DİYANETLE NEDEN BU KADAR UĞRAŞIYORLAR?
Diyanetle uğraşanlar CHP liler, sözüm ona Atatürkçü kesimler. Bunlar nasıl Atatürk'çü anlamak mümkün değil. Atatürk'ün kurduğu kurumla uğraşıyorlar. Sora Atatürkçü oluyorlar. Öyle sarpa sardılar ki, haçlıların bayrağını sallar oldular. Ah Atam Ah! kalk da kurduğun şu partinin haline bir bak. Ne kadar şarlatan varsa; sana tutunup ülkemin inancına,kültürüne, saldırıyor. Tutunacak ne dinleri var nede imanları. Lenin de Rusya'da çöktü. Sen yaşasaydın eminim ki bunlar yaşayamazlardı.
SAYHA -- 03.01.2018 18:44
İNTÂK-I BİL-HAK (Hak’kın Konuşturması)
Siyasetçiler bazen ne konuştuğunu bilmiyor diyecektim fakat bu yazının üstüne söylenmez. Allah insanı yanıltır, yenil-tir içindeki ni söyletir. Öyle paylaşımları, öyle sloganları var ki; Sakallılardan tik siniyorlarmış. Ortalığı kıl sarmış. İyide kadınlar başını örtünce; "Ortalığı kıl sardı. Aman iyi ki kapandınız" demiyor. Yobaz diye sesleniyorsunuz. Kadınların başı açık olunca medeni oluyorlar. Ortalığı kıl sarmıyor. Erkekler sakal koyunca kıl sarıyor. Bu insanlar kafayı yemiş. Kıldan telden siyaset yaparak partiyi bitirdiler. Atatürk bu gün yaşasaydı, ak demez halk demez hepsini asardı.

Kaleminiz var olsun.
sayha -- 22.12.2017 00:44
11- EYLÜLÜN YILDÖNÜMÜNDE İRMA KASIRGASI
Bilmiyor k; yeryüzü her canlıya yetecek şekilde yaratıldı. Bilmiyorlar ki; her canlının rızkını, onu Yaradan verir. Bilmiyorlar ki; kimse kimsenin rızkını yiyemez. Bilmiyorlar ki; kimse bu dünyada ebedi yaşamayacak ve ölümü tadacak...
Aslında bunların bir kısmını biliyorlar fakat inanamıyorlar. Müslüman olma şerefine erişemedikleri için Müslümanların kanını akıtıp, canını alıp şerefsizliklerini yüceltmeye çalışıyorlar. Bu firavun takımı dünya aleminin tanrısı olma,kırarak kırdırarak kendi cennetini kendine kurma derdinde. Farkındalar da bunun, başka cennet onlar için yok!

Hani (Onların inancına göre)inanıyorlar ya; "İsa'nın babası Allah, Anaları Meryem". Bunlar isa'yla Meryem'in çocukları. Meryem den önceki insanların babası kim se? ( Tövbe, Tövbe)
Hey şaşkınlar neden babanızın evlatlarını katlediyorsunuz. İsa'yı yaradan yaratmadı mı bunca insanı!.Babanız size bunun hesabını sormayacak mı?
Sizin Babanızı tanımam ama biz Müslümanların, Yoktan Var eden, ol deyip İsa yı Musa'yı var eden tek Yaratıcı Yüce Rabbim size soracak. Bakın ne diyor Yüce Allah ın Ayetleri.

"İnsanlardan kimi de Allah'tan başka şeyleri O'na eş tutuyorlar da onları, Allah'ı sever gibi seviyorlar. Oysa iman edenlerin Allah sevgisi daha kuvvetlidir. O zulmedenler, azabı görecekleri zaman bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın azabının gerçekten çok şiddetli bulunduğunu keşke anlasalardı."

Tıpkı Firavun'un izinden gidenlerle onlardan öncekilerin gidişi gibi, Rabblerinin âyetlerini yalanladılar. Biz de onları günahları yüzünden helâk ettik. Firavun ile arkasından gidenleri suda boğduk. Hepsi de zalim idiler.

O günün firavunu bu günün Amerika'sı, Rusya'sı, Çin'i,İsraili... Bunlar saymakla bitmeyecek Firavunlar. Biz Müslümanların bunlara karşı yapacağı tek şey, iman ve ihlas içinde Allah için birlik beraberlik ile dayanışma kurmak. Fakat firavunlara yandaşlık yapan firavun yanlısı kendi halkını ülkesinden sürgün etti. O makamda oturarak çocukların denizde boğulup, bombalar altında ölmesini seyretmek liderlik sayılıyor. Allah Yar ve yardımcımız olsun. Bu zulmü yaşatanlara zulmünü yaşatsın, sularda boğsun.

Saygılar Hürmetler
SUZAN -- 18.10.2017 19:09
BU MÜCADELE KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEKTİR
"Allah ölümden başka her derde bir çare, her soruna bir çözüm yolu yaratmıştır. Ne var ki, ilim peşinde koşmayan, derin derin araştırmayan, okumayan, gözlemeyen, düşünmeyen, çevresinde olup bitenleri taklit etmekten öteye gidemez. Çevresi bilmiyorsa kendisi de bilgisiz kalır. Veya yanlış bilgiyle çevreyi yanlış bilgilendire bilir. İlim bilhassa çağımızda en önemli güç kanalıdır; maddi ve manevi en önemli kurtuluş yoludur.

İlimsiz ve bilgisiz toplumlar her daim dış mihrakların oyunlarıyla bir birlerine kırdırılmaya mahkum kalırlar. Doğu ve güneydoğu ülkelerinde yaşanan zulüm'ün tek sebebi uyduruk mezhepler bölüntü sünün getirisidir diye düşünüyorum.

Allah'a emanet olunuz.

SUZAN -- 16.10.2017 22:30
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE
Sayın Ali Demirdağ,

Milletvekili aday adaylarına yaptığınız çağrıya tümüyle katılıyorum. Özellikle mal varlıklarını açıklamaları konusunu ilk sıraya almanız son derece güzel. Milletvekili seçildiklerinde telefon numaralarını değiştirmemeleri öneriniz de oldukça hoş.
Yozgat'ta söylenen güzel bir atasözü vardır: Ne zaman pabucum gelirse o zaman bayram ederim.
Milletvekili aday adaylarımız; dilerim milletvekili, bakan olunca kendilerinden önce halka pabuç giydirirler.
Muhsin Köktürk -- 28.02.2015 14:25
MEVLİDİ’N-NEBİ (asm)
Selam ve saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rıdvan USLU
İnsan kaynakları Uzmanı
Bursa
Adınız ve Soyadınız -- 12.01.2015 10:28
Kurban
Muhterem Ali Hocam yaklaşmakta olan Kurban Bayramı ile ilgili yazınızı okudum.Rabbim sizleri iman ve kur"an hakikatlerinin naşiri kılsın inşallah.
Mahmut KOÇ -- 30.09.2014 12:45
SORİMDER’İN VEFA GÜNÜ
HOCAM YAZILARNAIZ ANLAYANANA HARİKA MESAJLAR VRİYOR.HERŞEYE RAĞMEN HOŞ GÖRÜLÜ TAVRINIZI O KÜRSÜDE KONUŞMUŞ KADAR KAYDA DEĞER BULUYORUM.SELAMLAR SAYGILAR
ömer korkmaz -- 16.08.2014 12:53
GELENİN İHTİŞAMINA GÖRE KIYAM EDİLİR
ALİ ABİ VERMİŞ OLDUĞUN MESAJ GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN MÜKEMMEL ALLAH ÖMRÜNE VE KALEMİNE BEREKET VERSİN ÖMER KORKMAZ/BEGNDİK SORGUN
Adınız ve Soyadınız -- 28.06.2014 14:44
YANDAŞLIK BU OLSA GEREK
sayınhocam,ırak ta müslüman,ırak ta soydaşımız yok mu.devletimiz suriyeye yardım ediyorda ıraktaki müslümanlara yada soydaşlarımıza neden yardım etmiyor?ırak ta abd var da acaba ondan mı?ne dersiniz?
orhan akdemir -- 02.02.2014 00:34
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00