BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 23.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
192
Dün
:
4633
Toplam
:
14650575
Tahlil Ali DEMİRDAĞ
Bir şans daha
yozgatgazetesi@yahoo.com
Ülke genelinde mahalli seçimler beklenildiği gibi, biraz erimekle beraber Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başarısıyla sonuçlandı. Memleketimiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. Bu noktada milletin umurunu deruhte eden sorumlulara da sorumluluğunun şuurunda olmasını temenni eder ve başarılar dilerim.

İnsanın elindeki nimetin kaybı halinde o nimetin kadri, kıymeti daha iyi anlaşılır.

Hayat da böyle bir nimet olduğu için insan, öldükten sonra; hem nimetin kaybı ve hem de hesabın dehşetiyle dünyaya dönmeyi ve hayatına yeniden çekidüzen vermeyi arzulayacaktır.

Ancak, heyhat! İnsan bir defa dünyaya gelmektedir.

Ancak şanslı insanlar, dünyada nimetin kaybıyla onu tekrar elde edebilme imkanına sahip olabilirler. Bu da onların imtihanlarını şiddetlendirir.

Bu durumda Ak Parti yöneticileri ve mahalli idarelerin idarecilerine bu millet bir şans daha vermiştir. Bu hizmet bir emanettir. İnşallah söz konusu grup bu emanete layık olurlar.

Burada pek çok söylenecek söz vardır, ama “Arife işaret kabilinden” birkaç cümleyle meramımı ifade etmek isterim.

1- Cenab-ı Hak, insana bir ağız ve iki kulak vermiştir ki, bir söylersen iki defa dinleyeceksin. Ben müteaddit defalar dünyayı idare eden süper bir gücün (ABD) meşverete ne kadar ehemmiyet verdiğine dair bir misal veririm. Bu münasebetle tekrar etmekte fayda vardır. Amerika Birleşik Devletlerinin son dönemde iki başarılı başkanı var. Biri : Clinton, diğeri ise Reagan. Bunların en büyük özelliği biri zurna çalıyor, diğeri de aktör idi. Ama; çok sağlam, bilgili, tecrübeli, dirayetli ve dürüst danışmanları vardı.

2- Atacağınız her bir imzanın altında ezilecek zayıfların, acizlerin, dul ve yetimlerin iniltilerini duyup ona göre karar vermelisiniz.

3- Güçlünün değil, daima haklının yanında olunuz. Zira, hakkın hatırı alidir, hiçbir hatıra feda edilmez.

4- Hatalardan ders alıp özür ve tövbe bir erdemliliktir. Bu istikamette umarım eski yanlışlıklar yapılmaz.

Zira hayat çok kısa, bunların hesabı burada sorulmazsa ahirette mutlaka sorulacaktır. Ölüm dediğimiz bir hakikat herkesi beklemektedir.

Bu vesileyle Metin Eroğlu’na da Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret talep ediyorum.

YAZICIOĞLU VE BİR HATIRA

Yıl 1992, Uşak’ta Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyorum. “Hacı hacıyı Mekke’de, derviş dervişi tekkede..” misali, bir tatil günü öğle namazında Ulu Camii’de baktım aynı safta namaz kılıyoruz. İzmir’e giderken vakti geçirmeyelim demişler. Namazdan sonra avluda tanıştık. Yozgatlı olduğumu duyunca daha bir sıcak alaka gösterdi. Israrla yemek davetimizi kabul edemeyeceğini ve acele İzmir’e yetişmeleri gerektiğini söyleyip vedalaştık.

Tanıdığım kadarıyla hayatı boyunca “Sırat-ı Müstakim Ashabı” olarak yaşadı. Hayatının her safhası ile özellikle siyasi liderlere bir nümune-i imtisal oldu.

“Ali Ulvi Kurucu’nun, Mücahit” adlı şiiri sanki onu tarif ediyordu.

“Bir azm, eğer iman dolu bir kalbe girerse,

İnsan da, o imandaki son sırra ererse,

En azgın ölümler ona zincir vuramazlar…

Volkan gibi coşkun akıyor, durduramazlar.

En sarp uçurumlar gelip etrafını sarsa,

Ay batsa, güneş sönse, ufuklar da kararsa,

Kar, kış demez, irkilmez, üzülmez, acı duymaz…

Mevsim bütün ömrünce ılık gölgeli bir yaz.

Cennetteki alemleri dünyada görür de,

Mahvolsa eğilmez sıra dağlar gibi derde…”

Onun hayatı boyunca arzu ettiği sonsuzluğa doğru yüce Rabbinin engin şefkat ve merhametine uğurladığımız Muhsin Yazıcıoğlu’na sonsuz rahmet diliyoruz.

Onun gayesinin ulviyetinden, davasının ihtişamından ve imanının azametinden feyz ve ilham alan bütün sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Hayatı boyunca bu milletin birlik ve beraberliği istikametinde sa’yü gayret eden, hayatının hatimesinde de buna fiilen vasıta olan, Alperen’lerin reisi ruhun şad olsun.

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
DİYANETLE NEDEN BU KADAR UĞRAŞIYORLAR?
Diyanetle uğraşanlar CHP liler, sözüm ona Atatürkçü kesimler. Bunlar nasıl Atatürk'çü anlamak mümkün değil. Atatürk'ün kurduğu kurumla uğraşıyorlar. Sora Atatürkçü oluyorlar. Öyle sarpa sardılar ki, haçlıların bayrağını sallar oldular. Ah Atam Ah! kalk da kurduğun şu partinin haline bir bak. Ne kadar şarlatan varsa; sana tutunup ülkemin inancına,kültürüne, saldırıyor. Tutunacak ne dinleri var nede imanları. Lenin de Rusya'da çöktü. Sen yaşasaydın eminim ki bunlar yaşayamazlardı.
SAYHA -- 03.01.2018 18:44
İNTÂK-I BİL-HAK (Hak’kın Konuşturması)
Siyasetçiler bazen ne konuştuğunu bilmiyor diyecektim fakat bu yazının üstüne söylenmez. Allah insanı yanıltır, yenil-tir içindeki ni söyletir. Öyle paylaşımları, öyle sloganları var ki; Sakallılardan tik siniyorlarmış. Ortalığı kıl sarmış. İyide kadınlar başını örtünce; "Ortalığı kıl sardı. Aman iyi ki kapandınız" demiyor. Yobaz diye sesleniyorsunuz. Kadınların başı açık olunca medeni oluyorlar. Ortalığı kıl sarmıyor. Erkekler sakal koyunca kıl sarıyor. Bu insanlar kafayı yemiş. Kıldan telden siyaset yaparak partiyi bitirdiler. Atatürk bu gün yaşasaydı, ak demez halk demez hepsini asardı.

Kaleminiz var olsun.
sayha -- 22.12.2017 00:44
11- EYLÜLÜN YILDÖNÜMÜNDE İRMA KASIRGASI
Bilmiyor k; yeryüzü her canlıya yetecek şekilde yaratıldı. Bilmiyorlar ki; her canlının rızkını, onu Yaradan verir. Bilmiyorlar ki; kimse kimsenin rızkını yiyemez. Bilmiyorlar ki; kimse bu dünyada ebedi yaşamayacak ve ölümü tadacak...
Aslında bunların bir kısmını biliyorlar fakat inanamıyorlar. Müslüman olma şerefine erişemedikleri için Müslümanların kanını akıtıp, canını alıp şerefsizliklerini yüceltmeye çalışıyorlar. Bu firavun takımı dünya aleminin tanrısı olma,kırarak kırdırarak kendi cennetini kendine kurma derdinde. Farkındalar da bunun, başka cennet onlar için yok!

Hani (Onların inancına göre)inanıyorlar ya; "İsa'nın babası Allah, Anaları Meryem". Bunlar isa'yla Meryem'in çocukları. Meryem den önceki insanların babası kim se? ( Tövbe, Tövbe)
Hey şaşkınlar neden babanızın evlatlarını katlediyorsunuz. İsa'yı yaradan yaratmadı mı bunca insanı!.Babanız size bunun hesabını sormayacak mı?
Sizin Babanızı tanımam ama biz Müslümanların, Yoktan Var eden, ol deyip İsa yı Musa'yı var eden tek Yaratıcı Yüce Rabbim size soracak. Bakın ne diyor Yüce Allah ın Ayetleri.

"İnsanlardan kimi de Allah'tan başka şeyleri O'na eş tutuyorlar da onları, Allah'ı sever gibi seviyorlar. Oysa iman edenlerin Allah sevgisi daha kuvvetlidir. O zulmedenler, azabı görecekleri zaman bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın azabının gerçekten çok şiddetli bulunduğunu keşke anlasalardı."

Tıpkı Firavun'un izinden gidenlerle onlardan öncekilerin gidişi gibi, Rabblerinin âyetlerini yalanladılar. Biz de onları günahları yüzünden helâk ettik. Firavun ile arkasından gidenleri suda boğduk. Hepsi de zalim idiler.

O günün firavunu bu günün Amerika'sı, Rusya'sı, Çin'i,İsraili... Bunlar saymakla bitmeyecek Firavunlar. Biz Müslümanların bunlara karşı yapacağı tek şey, iman ve ihlas içinde Allah için birlik beraberlik ile dayanışma kurmak. Fakat firavunlara yandaşlık yapan firavun yanlısı kendi halkını ülkesinden sürgün etti. O makamda oturarak çocukların denizde boğulup, bombalar altında ölmesini seyretmek liderlik sayılıyor. Allah Yar ve yardımcımız olsun. Bu zulmü yaşatanlara zulmünü yaşatsın, sularda boğsun.

Saygılar Hürmetler
SUZAN -- 18.10.2017 19:09
BU MÜCADELE KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEKTİR
"Allah ölümden başka her derde bir çare, her soruna bir çözüm yolu yaratmıştır. Ne var ki, ilim peşinde koşmayan, derin derin araştırmayan, okumayan, gözlemeyen, düşünmeyen, çevresinde olup bitenleri taklit etmekten öteye gidemez. Çevresi bilmiyorsa kendisi de bilgisiz kalır. Veya yanlış bilgiyle çevreyi yanlış bilgilendire bilir. İlim bilhassa çağımızda en önemli güç kanalıdır; maddi ve manevi en önemli kurtuluş yoludur.

İlimsiz ve bilgisiz toplumlar her daim dış mihrakların oyunlarıyla bir birlerine kırdırılmaya mahkum kalırlar. Doğu ve güneydoğu ülkelerinde yaşanan zulüm'ün tek sebebi uyduruk mezhepler bölüntü sünün getirisidir diye düşünüyorum.

Allah'a emanet olunuz.

SUZAN -- 16.10.2017 22:30
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE
Sayın Ali Demirdağ,

Milletvekili aday adaylarına yaptığınız çağrıya tümüyle katılıyorum. Özellikle mal varlıklarını açıklamaları konusunu ilk sıraya almanız son derece güzel. Milletvekili seçildiklerinde telefon numaralarını değiştirmemeleri öneriniz de oldukça hoş.
Yozgat'ta söylenen güzel bir atasözü vardır: Ne zaman pabucum gelirse o zaman bayram ederim.
Milletvekili aday adaylarımız; dilerim milletvekili, bakan olunca kendilerinden önce halka pabuç giydirirler.
Muhsin Köktürk -- 28.02.2015 14:25
MEVLİDİ’N-NEBİ (asm)
Selam ve saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rıdvan USLU
İnsan kaynakları Uzmanı
Bursa
Adınız ve Soyadınız -- 12.01.2015 10:28
Kurban
Muhterem Ali Hocam yaklaşmakta olan Kurban Bayramı ile ilgili yazınızı okudum.Rabbim sizleri iman ve kur"an hakikatlerinin naşiri kılsın inşallah.
Mahmut KOÇ -- 30.09.2014 12:45
SORİMDER’İN VEFA GÜNÜ
HOCAM YAZILARNAIZ ANLAYANANA HARİKA MESAJLAR VRİYOR.HERŞEYE RAĞMEN HOŞ GÖRÜLÜ TAVRINIZI O KÜRSÜDE KONUŞMUŞ KADAR KAYDA DEĞER BULUYORUM.SELAMLAR SAYGILAR
ömer korkmaz -- 16.08.2014 12:53
GELENİN İHTİŞAMINA GÖRE KIYAM EDİLİR
ALİ ABİ VERMİŞ OLDUĞUN MESAJ GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN MÜKEMMEL ALLAH ÖMRÜNE VE KALEMİNE BEREKET VERSİN ÖMER KORKMAZ/BEGNDİK SORGUN
Adınız ve Soyadınız -- 28.06.2014 14:44
YANDAŞLIK BU OLSA GEREK
sayınhocam,ırak ta müslüman,ırak ta soydaşımız yok mu.devletimiz suriyeye yardım ediyorda ıraktaki müslümanlara yada soydaşlarımıza neden yardım etmiyor?ırak ta abd var da acaba ondan mı?ne dersiniz?
orhan akdemir -- 02.02.2014 00:34
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00