BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
193
Dün
:
4633
Toplam
:
14652685
Tahlil Ali DEMİRDAĞ
ŞİMŞEKLER EL YAKAR
yozgatgazetesi@yahoo.com
Yaratılış olarak karakterimde olumsuz şeyleri nazara vererek insanların zihinlerini bulandırıp onları ümitsizliğe sevk etmek gibi bir davranış pek yoktur. Okuyucularım ve beni yakından tanıyanlar bunu pekala bilirler.

Zira menfi şeyleri devamlı hatırlatmak saf ve temiz kalpleri ıslah yerine ifsad eder.

Halbuki “güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır.”

Şahsi hayatımda bu esaslara riayet etmeme rağmen bazı olumsuzlukları gördüğümde de bunları hüsn-ü tevil edip hayra yormam imkansız hale geliyor.

Hele son zamanlarda Yozgat’ta cereyan eden hadiseleri gördüğümde bunları ; akılla, mantıkla, insafla, izanla izah etmenin metodunu bulamadım.

İsterseniz en sondan başlayalım. Sütunum müsait olursa diğerlerine de birer satır başı açabiliriz.

Yozgat’ta; başarısıyla, dürüstlüğüyle, nezahet ve nezaketiyle, devlet malına sahip çıkmadaki titizliği ile, sahasındaki çalışmaları ile, Yozgat’ı 81 il içerisinde ilk 10’a çıkaran çalışmaları ile yakından takip ettiğimiz bir yöneticinin bu görevden alınmasını öğrendiğimizde hayret ve dehşet içinde kaldık.

Siz son yıllara kadar, yazın ortasında milli parkımız olan çamlıkta suların aktığını, tuvalet ve lavaboların her an temiz tutulduğunu hiç gördünüz mü?

Örneği diğer illerde olmayan keklik istasyonu kurup doğa ve hayvan sevgisini bu şehrin insanlarına telkin etmeye çalışan ..

Yine, ısı ve ölçüm istasyonları ile Yozgat’ı ilk defa tanıştıran, hava kirliliğinde ilimizi ilk üçten çıkaran bir müdür..

Evet İl Çevre ve Orman Müdürü Ali Şimşek’e layık görülen bir muameleden söz etmek istiyorum.

Üç yıl başarıyla yürüttüğü bu görevden alınıp Çayıralan’a geri gönderilen bu yöneticinin günahı ne?

Bir haftadır bu sorunun cevabını arıyorum, bulamıyorum. Bu icraatın müsebbiplerini de bulamadım, hiç kimse sahiplenmiyor.

Ancak birileri, şöyle bir izahat getirmişler: “Biz onu aldıktan sonra oradaki işçilerden bir grup bize teşekküre geldi!..”

Sormazlar mı adama ? “Kimdir bunlar? Ali Şimşek’le problemleri neydi? Bunların rahatlarımı bozuldu?” Aynı grup Karadenizli bir Orman Mühendisiyle rahat çalışabileceğini nerden biliyordu?

Nereden bakarsanız bakın bu icraatlar hoş ve uygun olmayan şeylerdir. Bu minare bu kılıfa sığmıyor. İşini içerisinde başka bir takım sebeplerin olduğu kulağımıza geliyor. İnşallah doğru değildir. Ve bu icraatınızla hem kendinize hem de bu İl’e yazık ediyorsunuz.

Ali Şimşek’ler kolay yetişmiyor. Bürokrasiden gelmiş bir insan olarak söylüyorum. Adam yetiştirmek, hele hele adam gibi adam yetiştirmek.. Gönlü; insan, doğa ve hayvan sevgisiyle dolu, bu İl’e ve bu İl’in insanlarına hizmeti bir ibadet vecdi içinde yapan bir yönetici öyle kolay kolay yetişmiyor.

“Ama harcamak kolay.. Bu işin ciddiyetini kavrayamayan birilerinin iki dudağı arasından çıkan bir söz bu neticeyi verir. Bir kibrit bir ormanı yakar. Üç kuruşluk bir kurşun bir kahramanı telef eder..”

Sözün kısası tahrip çok kolaydır. Ama tamir çok zordur. Bilhassa bu memleketin umurunu üstlenmiş insanlar; “Bir takım çocuk hevesli insanların yıldızları koparıp almak gibi taleplerini değerlendirirken yine onlara şunu söyleyip ikna etsinler. “Aman ha! Sen o yıldızları istiyorsun ama, onları oradan kopardığımızda gök kubbe başımıza çöker. Hep beraber altında kalır eziliriz!”

Tarih : 12.02.2007

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
DİYANETLE NEDEN BU KADAR UĞRAŞIYORLAR?
Diyanetle uğraşanlar CHP liler, sözüm ona Atatürkçü kesimler. Bunlar nasıl Atatürk'çü anlamak mümkün değil. Atatürk'ün kurduğu kurumla uğraşıyorlar. Sora Atatürkçü oluyorlar. Öyle sarpa sardılar ki, haçlıların bayrağını sallar oldular. Ah Atam Ah! kalk da kurduğun şu partinin haline bir bak. Ne kadar şarlatan varsa; sana tutunup ülkemin inancına,kültürüne, saldırıyor. Tutunacak ne dinleri var nede imanları. Lenin de Rusya'da çöktü. Sen yaşasaydın eminim ki bunlar yaşayamazlardı.
SAYHA -- 03.01.2018 18:44
İNTÂK-I BİL-HAK (Hak’kın Konuşturması)
Siyasetçiler bazen ne konuştuğunu bilmiyor diyecektim fakat bu yazının üstüne söylenmez. Allah insanı yanıltır, yenil-tir içindeki ni söyletir. Öyle paylaşımları, öyle sloganları var ki; Sakallılardan tik siniyorlarmış. Ortalığı kıl sarmış. İyide kadınlar başını örtünce; "Ortalığı kıl sardı. Aman iyi ki kapandınız" demiyor. Yobaz diye sesleniyorsunuz. Kadınların başı açık olunca medeni oluyorlar. Ortalığı kıl sarmıyor. Erkekler sakal koyunca kıl sarıyor. Bu insanlar kafayı yemiş. Kıldan telden siyaset yaparak partiyi bitirdiler. Atatürk bu gün yaşasaydı, ak demez halk demez hepsini asardı.

Kaleminiz var olsun.
sayha -- 22.12.2017 00:44
11- EYLÜLÜN YILDÖNÜMÜNDE İRMA KASIRGASI
Bilmiyor k; yeryüzü her canlıya yetecek şekilde yaratıldı. Bilmiyorlar ki; her canlının rızkını, onu Yaradan verir. Bilmiyorlar ki; kimse kimsenin rızkını yiyemez. Bilmiyorlar ki; kimse bu dünyada ebedi yaşamayacak ve ölümü tadacak...
Aslında bunların bir kısmını biliyorlar fakat inanamıyorlar. Müslüman olma şerefine erişemedikleri için Müslümanların kanını akıtıp, canını alıp şerefsizliklerini yüceltmeye çalışıyorlar. Bu firavun takımı dünya aleminin tanrısı olma,kırarak kırdırarak kendi cennetini kendine kurma derdinde. Farkındalar da bunun, başka cennet onlar için yok!

Hani (Onların inancına göre)inanıyorlar ya; "İsa'nın babası Allah, Anaları Meryem". Bunlar isa'yla Meryem'in çocukları. Meryem den önceki insanların babası kim se? ( Tövbe, Tövbe)
Hey şaşkınlar neden babanızın evlatlarını katlediyorsunuz. İsa'yı yaradan yaratmadı mı bunca insanı!.Babanız size bunun hesabını sormayacak mı?
Sizin Babanızı tanımam ama biz Müslümanların, Yoktan Var eden, ol deyip İsa yı Musa'yı var eden tek Yaratıcı Yüce Rabbim size soracak. Bakın ne diyor Yüce Allah ın Ayetleri.

"İnsanlardan kimi de Allah'tan başka şeyleri O'na eş tutuyorlar da onları, Allah'ı sever gibi seviyorlar. Oysa iman edenlerin Allah sevgisi daha kuvvetlidir. O zulmedenler, azabı görecekleri zaman bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın azabının gerçekten çok şiddetli bulunduğunu keşke anlasalardı."

Tıpkı Firavun'un izinden gidenlerle onlardan öncekilerin gidişi gibi, Rabblerinin âyetlerini yalanladılar. Biz de onları günahları yüzünden helâk ettik. Firavun ile arkasından gidenleri suda boğduk. Hepsi de zalim idiler.

O günün firavunu bu günün Amerika'sı, Rusya'sı, Çin'i,İsraili... Bunlar saymakla bitmeyecek Firavunlar. Biz Müslümanların bunlara karşı yapacağı tek şey, iman ve ihlas içinde Allah için birlik beraberlik ile dayanışma kurmak. Fakat firavunlara yandaşlık yapan firavun yanlısı kendi halkını ülkesinden sürgün etti. O makamda oturarak çocukların denizde boğulup, bombalar altında ölmesini seyretmek liderlik sayılıyor. Allah Yar ve yardımcımız olsun. Bu zulmü yaşatanlara zulmünü yaşatsın, sularda boğsun.

Saygılar Hürmetler
SUZAN -- 18.10.2017 19:09
BU MÜCADELE KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEKTİR
"Allah ölümden başka her derde bir çare, her soruna bir çözüm yolu yaratmıştır. Ne var ki, ilim peşinde koşmayan, derin derin araştırmayan, okumayan, gözlemeyen, düşünmeyen, çevresinde olup bitenleri taklit etmekten öteye gidemez. Çevresi bilmiyorsa kendisi de bilgisiz kalır. Veya yanlış bilgiyle çevreyi yanlış bilgilendire bilir. İlim bilhassa çağımızda en önemli güç kanalıdır; maddi ve manevi en önemli kurtuluş yoludur.

İlimsiz ve bilgisiz toplumlar her daim dış mihrakların oyunlarıyla bir birlerine kırdırılmaya mahkum kalırlar. Doğu ve güneydoğu ülkelerinde yaşanan zulüm'ün tek sebebi uyduruk mezhepler bölüntü sünün getirisidir diye düşünüyorum.

Allah'a emanet olunuz.

SUZAN -- 16.10.2017 22:30
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE
Sayın Ali Demirdağ,

Milletvekili aday adaylarına yaptığınız çağrıya tümüyle katılıyorum. Özellikle mal varlıklarını açıklamaları konusunu ilk sıraya almanız son derece güzel. Milletvekili seçildiklerinde telefon numaralarını değiştirmemeleri öneriniz de oldukça hoş.
Yozgat'ta söylenen güzel bir atasözü vardır: Ne zaman pabucum gelirse o zaman bayram ederim.
Milletvekili aday adaylarımız; dilerim milletvekili, bakan olunca kendilerinden önce halka pabuç giydirirler.
Muhsin Köktürk -- 28.02.2015 14:25
MEVLİDİ’N-NEBİ (asm)
Selam ve saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rıdvan USLU
İnsan kaynakları Uzmanı
Bursa
Adınız ve Soyadınız -- 12.01.2015 10:28
Kurban
Muhterem Ali Hocam yaklaşmakta olan Kurban Bayramı ile ilgili yazınızı okudum.Rabbim sizleri iman ve kur"an hakikatlerinin naşiri kılsın inşallah.
Mahmut KOÇ -- 30.09.2014 12:45
SORİMDER’İN VEFA GÜNÜ
HOCAM YAZILARNAIZ ANLAYANANA HARİKA MESAJLAR VRİYOR.HERŞEYE RAĞMEN HOŞ GÖRÜLÜ TAVRINIZI O KÜRSÜDE KONUŞMUŞ KADAR KAYDA DEĞER BULUYORUM.SELAMLAR SAYGILAR
ömer korkmaz -- 16.08.2014 12:53
GELENİN İHTİŞAMINA GÖRE KIYAM EDİLİR
ALİ ABİ VERMİŞ OLDUĞUN MESAJ GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN MÜKEMMEL ALLAH ÖMRÜNE VE KALEMİNE BEREKET VERSİN ÖMER KORKMAZ/BEGNDİK SORGUN
Adınız ve Soyadınız -- 28.06.2014 14:44
YANDAŞLIK BU OLSA GEREK
sayınhocam,ırak ta müslüman,ırak ta soydaşımız yok mu.devletimiz suriyeye yardım ediyorda ıraktaki müslümanlara yada soydaşlarımıza neden yardım etmiyor?ırak ta abd var da acaba ondan mı?ne dersiniz?
orhan akdemir -- 02.02.2014 00:34
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00