BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.11.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
197
Dün
:
4633
Toplam
:
14853008
Tahlil Ali DEMİRDAĞ
Kutlu Doğum haftasının ardından
yozgatgazetesi@yahoo.com
Sorgun Milli Egemenlik İlköğretim Okulu’nun hazırlamış olduğu çok güzel bir programın; ruh ve manasını ortaya koyan ve bu konuda ilçe birincisi bir öğrencinin Allah Rasulü’ne (asm) yazdığı mektubu okuyucularımla da paylaşmak isterim.

‘Ey Hazan Mevsiminin Baharı, Gül Kokulu Sultanım!

Sana hasret bir gönülle kaleme alıyorum bu mektubu. Bilmem yazabilecek, anlatabilecek miyim bir zerrecik de olsa Sana olan sevgimi? Yeryüzündeki bütün ağaçlar kalem, denizler mürekkep olsa ne seni, ne de sana olan sevgimin mahiyetini anlatamaz biliyorum. Ama yine de halimi Sana arz etmek istiyorum.

Nasıl hitap edeyim, onu da bilmiyorum. Yaratan aşkıyla dolu yüreğini az da olsa hissedip anlatabilmek umuduyla, kalemimi ev yüreğimi Sana açıyorum ey Medine’nin gülü. Hoş geldin sayfama, hoş geldin kalemime, hoş geldin hasret dolu yüreğime…

Sultanım, Senin hasretin gün geçtikçe artıyor, umut dolu kalbimde. Seni duydukça, Seni düşündükçe daha bir özlemle sarılıyorum öğrettiklerine. Sana ümmet olmak bana en büyük hediyedir. Seni anlatmaya yetmiyor kelimeler, düğümleniyor kalbimde heceler. Sen ufkumuzda parlayan güneşsin. Sen alemlere rahmetsin. Sen Muhammed’ül Eminsin Efendim!

Asr-ı Saadet canlanıyor gözümde. Nasipsiz Ebu Lehep geliyor aklıma. Yollarına dikenler saçan, sözleriyle zehir akıtan, Allah tarafından ateşle muştulanan o insana olan sabrın getiriyor beni kendine. Senden öğreniyorum sabrı, sabrın en alasını…

Babasızlığın zorluğunu senin duygularınla öğrendim Efendim. Babasız kalanlara umut oldun. Alemlere rahmet Gül Peygamberim, Sen babasız büyüdükten sonra Ahmet, Mehmet, ya da ben babasız büyümüşüz çok mu? Tesellinin en güzellini Senin ikliminde buldum ben. Yetimlere ve öksüzlere merhamet etmeyi Senden öğrendim Efendim!

Affediciliğine bakıyorum ibretle. Uhut Savaşı’nda amcanı öldüren, Hamza’yı şehit eden Vahşi takılıyor aklıma. Onu bile affediyorsun. Oysa ne kadar üzülüp, ne kadar çok ağlamıştın amcanın başucunda. Yıllar sonra Vahşi karşına çıkınca o günü tekrar hatırlamıştın. Ama Vahşi’yi affetmene engel olmadı, amcana olan sevgin. Sabrın bize sabrı öğretti, affetmen affetmeyi. Hind’i ve Vahşi’yi affettiğini öğrendiğimde, affetmemekten utanır oldum Sultanım…

Sahabenin sevgisini iliklerimde hissediyorum. Ve Uhut’taki Sümeyra’nın sadakati benliğime aksediyor. Baba, eş, oğul…Hepsi, hepsi bir kenara, Rasul’ün sevgisini koymuş yüreğinin en doruğuna. ‘O yaşıyorsa gerisinin hiçbir önemi yok!’ diyor o sevdalı gönül. Seni sevmeyi Sümeyra’dan öğrendim Efendim.

Sesim Bilal’in sesi gibi gür çıkmasa da, göz yaşım Ebubekir gibi akmasa da yine de büyük bir özlemle haykırıyorum Sana olan sevgimi tüm dünyaya…

SENİ ÇOK SEVİYORUM YA RASULALLAH!

SENİ ÇOK SEVİYORUM YA HABİBALLAH!

SENİ ÇOK SEVİYORUM EY GÖNLÜMÜN SULTANI!

Söz veriyorum Sana Sultanım! Bizlere bıraktığın Kur’an ve sünnet yaşama tarzım olacak. Söz veriyorum Ya Rasulallah, Allah’a hakiki bir kul, Sana gönül vermiş bir ümmet olacağım. Söz veriyorum Ya Rasulallah, güzel düşüncelerini, emirlerini, isteklerini yaymak için tüm dünyaya! Ve bunun için tüm gücümle çalışacağıma söz veriyorum. Bütün insanlara Seni anlatacağıma ve dünyanın kuytu yerindeki umutsuz çiçeklere dahi olsa, sevdanı taşımaya söz veriyorum!

Ey gül yüzüne hasret kaldığım, gül kokulu Peygamberim! Ey hazan mevsiminin baharı! Sen bizi hep iyiye, güzele çağırdın. Hep ümmetinle cennette olmayı umut ettin. Bunun için secdeye kapanıp günlerce, gecelerce ağladın… Şimdi ben ağlıyorum Sultanım… Belki Senin sahabelerin gibi ağlayamıyorum. Ömer’in gibi, Fatıma’n gibi olamıyorum. Ama yine de Senin aşkınla ağlıyorum. Hasretinle yüreğimi yakıp kavuruyorum.

Ah Efendim, bir yağmurla gelsen, çorak dünyama yağsan yeniden… Yağmur rahmet, Sen rahmetsin, yeryüzünde Muhammed, gökyüzünde Ahmet’sin. Sen gelmeyeceksen eğer, ne olur Efendim, bu yollar sel olup beni Sana getirsin!..(Amin)

Bir gün Sana gelmek ümidiyle, şefaatine muhtaç, aciz bir ümmetin. (Fatma Nur ERZOR -Milli Egemenlik İlköğretim Okulu 8/B Sorgun-Yozgat)

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
DİYANETLE NEDEN BU KADAR UĞRAŞIYORLAR?
Diyanetle uğraşanlar CHP liler, sözüm ona Atatürkçü kesimler. Bunlar nasıl Atatürk'çü anlamak mümkün değil. Atatürk'ün kurduğu kurumla uğraşıyorlar. Sora Atatürkçü oluyorlar. Öyle sarpa sardılar ki, haçlıların bayrağını sallar oldular. Ah Atam Ah! kalk da kurduğun şu partinin haline bir bak. Ne kadar şarlatan varsa; sana tutunup ülkemin inancına,kültürüne, saldırıyor. Tutunacak ne dinleri var nede imanları. Lenin de Rusya'da çöktü. Sen yaşasaydın eminim ki bunlar yaşayamazlardı.
SAYHA -- 03.01.2018 18:44
İNTÂK-I BİL-HAK (Hak’kın Konuşturması)
Siyasetçiler bazen ne konuştuğunu bilmiyor diyecektim fakat bu yazının üstüne söylenmez. Allah insanı yanıltır, yenil-tir içindeki ni söyletir. Öyle paylaşımları, öyle sloganları var ki; Sakallılardan tik siniyorlarmış. Ortalığı kıl sarmış. İyide kadınlar başını örtünce; "Ortalığı kıl sardı. Aman iyi ki kapandınız" demiyor. Yobaz diye sesleniyorsunuz. Kadınların başı açık olunca medeni oluyorlar. Ortalığı kıl sarmıyor. Erkekler sakal koyunca kıl sarıyor. Bu insanlar kafayı yemiş. Kıldan telden siyaset yaparak partiyi bitirdiler. Atatürk bu gün yaşasaydı, ak demez halk demez hepsini asardı.

Kaleminiz var olsun.
sayha -- 22.12.2017 00:44
11- EYLÜLÜN YILDÖNÜMÜNDE İRMA KASIRGASI
Bilmiyor k; yeryüzü her canlıya yetecek şekilde yaratıldı. Bilmiyorlar ki; her canlının rızkını, onu Yaradan verir. Bilmiyorlar ki; kimse kimsenin rızkını yiyemez. Bilmiyorlar ki; kimse bu dünyada ebedi yaşamayacak ve ölümü tadacak...
Aslında bunların bir kısmını biliyorlar fakat inanamıyorlar. Müslüman olma şerefine erişemedikleri için Müslümanların kanını akıtıp, canını alıp şerefsizliklerini yüceltmeye çalışıyorlar. Bu firavun takımı dünya aleminin tanrısı olma,kırarak kırdırarak kendi cennetini kendine kurma derdinde. Farkındalar da bunun, başka cennet onlar için yok!

Hani (Onların inancına göre)inanıyorlar ya; "İsa'nın babası Allah, Anaları Meryem". Bunlar isa'yla Meryem'in çocukları. Meryem den önceki insanların babası kim se? ( Tövbe, Tövbe)
Hey şaşkınlar neden babanızın evlatlarını katlediyorsunuz. İsa'yı yaradan yaratmadı mı bunca insanı!.Babanız size bunun hesabını sormayacak mı?
Sizin Babanızı tanımam ama biz Müslümanların, Yoktan Var eden, ol deyip İsa yı Musa'yı var eden tek Yaratıcı Yüce Rabbim size soracak. Bakın ne diyor Yüce Allah ın Ayetleri.

"İnsanlardan kimi de Allah'tan başka şeyleri O'na eş tutuyorlar da onları, Allah'ı sever gibi seviyorlar. Oysa iman edenlerin Allah sevgisi daha kuvvetlidir. O zulmedenler, azabı görecekleri zaman bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın azabının gerçekten çok şiddetli bulunduğunu keşke anlasalardı."

Tıpkı Firavun'un izinden gidenlerle onlardan öncekilerin gidişi gibi, Rabblerinin âyetlerini yalanladılar. Biz de onları günahları yüzünden helâk ettik. Firavun ile arkasından gidenleri suda boğduk. Hepsi de zalim idiler.

O günün firavunu bu günün Amerika'sı, Rusya'sı, Çin'i,İsraili... Bunlar saymakla bitmeyecek Firavunlar. Biz Müslümanların bunlara karşı yapacağı tek şey, iman ve ihlas içinde Allah için birlik beraberlik ile dayanışma kurmak. Fakat firavunlara yandaşlık yapan firavun yanlısı kendi halkını ülkesinden sürgün etti. O makamda oturarak çocukların denizde boğulup, bombalar altında ölmesini seyretmek liderlik sayılıyor. Allah Yar ve yardımcımız olsun. Bu zulmü yaşatanlara zulmünü yaşatsın, sularda boğsun.

Saygılar Hürmetler
SUZAN -- 18.10.2017 19:09
BU MÜCADELE KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEKTİR
"Allah ölümden başka her derde bir çare, her soruna bir çözüm yolu yaratmıştır. Ne var ki, ilim peşinde koşmayan, derin derin araştırmayan, okumayan, gözlemeyen, düşünmeyen, çevresinde olup bitenleri taklit etmekten öteye gidemez. Çevresi bilmiyorsa kendisi de bilgisiz kalır. Veya yanlış bilgiyle çevreyi yanlış bilgilendire bilir. İlim bilhassa çağımızda en önemli güç kanalıdır; maddi ve manevi en önemli kurtuluş yoludur.

İlimsiz ve bilgisiz toplumlar her daim dış mihrakların oyunlarıyla bir birlerine kırdırılmaya mahkum kalırlar. Doğu ve güneydoğu ülkelerinde yaşanan zulüm'ün tek sebebi uyduruk mezhepler bölüntü sünün getirisidir diye düşünüyorum.

Allah'a emanet olunuz.

SUZAN -- 16.10.2017 22:30
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ DİKKATİNE
Sayın Ali Demirdağ,

Milletvekili aday adaylarına yaptığınız çağrıya tümüyle katılıyorum. Özellikle mal varlıklarını açıklamaları konusunu ilk sıraya almanız son derece güzel. Milletvekili seçildiklerinde telefon numaralarını değiştirmemeleri öneriniz de oldukça hoş.
Yozgat'ta söylenen güzel bir atasözü vardır: Ne zaman pabucum gelirse o zaman bayram ederim.
Milletvekili aday adaylarımız; dilerim milletvekili, bakan olunca kendilerinden önce halka pabuç giydirirler.
Muhsin Köktürk -- 28.02.2015 14:25
MEVLİDİ’N-NEBİ (asm)
Selam ve saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rıdvan USLU
İnsan kaynakları Uzmanı
Bursa
Adınız ve Soyadınız -- 12.01.2015 10:28
Kurban
Muhterem Ali Hocam yaklaşmakta olan Kurban Bayramı ile ilgili yazınızı okudum.Rabbim sizleri iman ve kur"an hakikatlerinin naşiri kılsın inşallah.
Mahmut KOÇ -- 30.09.2014 12:45
SORİMDER’İN VEFA GÜNÜ
HOCAM YAZILARNAIZ ANLAYANANA HARİKA MESAJLAR VRİYOR.HERŞEYE RAĞMEN HOŞ GÖRÜLÜ TAVRINIZI O KÜRSÜDE KONUŞMUŞ KADAR KAYDA DEĞER BULUYORUM.SELAMLAR SAYGILAR
ömer korkmaz -- 16.08.2014 12:53
GELENİN İHTİŞAMINA GÖRE KIYAM EDİLİR
ALİ ABİ VERMİŞ OLDUĞUN MESAJ GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN MÜKEMMEL ALLAH ÖMRÜNE VE KALEMİNE BEREKET VERSİN ÖMER KORKMAZ/BEGNDİK SORGUN
Adınız ve Soyadınız -- 28.06.2014 14:44
YANDAŞLIK BU OLSA GEREK
sayınhocam,ırak ta müslüman,ırak ta soydaşımız yok mu.devletimiz suriyeye yardım ediyorda ıraktaki müslümanlara yada soydaşlarımıza neden yardım etmiyor?ırak ta abd var da acaba ondan mı?ne dersiniz?
orhan akdemir -- 02.02.2014 00:34
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00