BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
175
Dün
:
4633
Toplam
:
14638828
Gözlem Erdoğan BUDAK
Fakülte hastanesine destek şart
ebudake@hotmail.com
Üniversiteler için “bacasız fabrika” deyiminin kullanıldığını çoğumuz duymuşuzdur.
Biz, bunu 2006 yılında kurulan Bozok Üniversitesiyle birebir yaşamaya başlamıştık.
Gerçek manada da üniversitenin A’dan Z’ye bir çok alanda konuşulur olması, öğrenci varlığının gün geçtikçe yükselmesi kamuoyunda da gözle görünür durumda. Geçmişteki yazımlarımda da kendi gözlemlerimi bu sütunlara taşımış ve ekonomiden kültüre öğrenci etkisine değinmeye çalışmıştım.
Malumunuz geçtiğimiz haftalarda Üniversitemizin Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin polikliniklerinde hasta kabulüne başlandı. Hiçbir sevke gerek olmadan muayene olabiliyorsunuz. Bu durumdan haberdar olmayanlara ayrıca duyurmak isterim.
Diğer taraftan Araştırma ve Uygulama Hastanesinde henüz resmi açılış yapılmadı ve henüz ameliyat’lar yapılamıyor.
Peki ne bekleniyor sizce?
Tabiiki “Ödenek” ve verilen sözlerin yerine getirilmesi…
Devam eden eksiklikleri tamamlayabilmek için yine paraya ihtiyaç var.
Ödeneklerin ne zaman geleceği ise tam belli değil 2,3 belki de 5 ay.
Ya da başka kaynaklar olabilir.
Mesela, Yozgatlı hayırseverler.
Biri ya da birileri kalkıpta ‘tamam, şu eksiğinizi de ben karşılayacağım’ dese ve yerine getirse hastanenin önünde tam kapasiteyle çalışabilmek için “beklemek” diye bir durum kalmayacak.
Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenim gören Yozgat Tıp Fakültemizin öğrencileri de artık Yozgat’a gelebilecek.
Yozgat’ın milletvekili sayısının 4’e düşeceği 2011’deki genel seçimlerden önce sayın Milletvekillerimizin girişimleriyle de kaynak sağlanabilir. Yozgat, bu konuda elini çabuk tutmalıdır.
Zamanın uzaması bizim aleyhimize olur.
Neden, çünkü çevremizdeki iller boş durmuyor. Hastanecilik anlamında Kırıkkale'ye bölge hastanesi yapılması için çalışma başlatıldı bile.
Kırıkkale ünvanını da bulmuş:
‘43 ilin bağlantı noktası’.
TOKİ tarafından, ihtisas Hastanesi yanına 12 katlı dev bir ek bina yapılıyor. Hastane için 40 bin metrekare yer ayrılmış.
Hedef ise : Çevre illerden yani Yozgat, Çankırı, Çorum, ve Kırşehir’den gelen hastaların Ankara'ya gitmeden Kırıkkale'de tedavi edilmesi. Yani Kırıkkale’ye yeni katmadeğerler yaratılması.
Gözdemiz olan Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin eksikliklerinin tamamlanmasına katkıda bulunulmada gecikilmemelidir.
Bir yanda super donanımlı fakülte hastanesi, öbür yanda ise yapımı Sağlık Bakanlığınca planlanan yeni 2 hastane.. Yozgat, yeni ve modern hastanesiyle İç Anadolu bölgesinde sağlık sektöründe etkin bir konuma kavuşabilir.
Bence, öncelikle şunu yapmak gerekir:
Sayın Milletvekillerimiz, Sivil Toplum Örgütleri ve Hayırseverlerimiz öncelikle ve öncelikle Tıp Fakültesi hastanesinin noksanlarının tamamlanmasına destek vermelidir.


Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Kemoterapi merkezi !
Değerli Erdoğan abi yazılarının devamını bekliyorum. Fazla arayı açmasak diyorum 5 sene olmuş diğer yorumlarima zaman nasılda su gibi geçip gidiyor.
Mehmet sulayici -- 20.02.2015 00:09
Kemoterapi merkezi !
Yorumunuz İyi günler.. Konuyla ilgili benim de 3 aile tanıdığım var.. hepsi birleşip gidiyorlar.. Ankarada birinin işi aksasa hepsi de sıkıntı yaşıyor.. Bencede mutlaka Yozgata kemotarapihastaları için bir yer faaliyete gecirilmelir.. lütfen ilgililerden ilgi bekliyoruz.. gerekirse imza bile toplarız.. iyi günler...
Mehmet Şanlı -- 03.01.2015 16:23
Sorgun Uranyumu
yazılarınızı cok begeniyorum
Deniz -- 23.10.2014 11:06
Zamanımız yok!
Selam Erdoğan bey günümüz yaşam seyrini güzel irdelemişsiniz dilinize sağlık umarım bundan nasipleniriz sağlıcakla kalın( Günümüzde kahve köşelerinde sandalye tepelerinde zaman öldürmek revaçta )
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:57
Eskici
Selam Erdoğan bey yazınız güzel olmuş ,Ataerkil ailelerin yokluk yüzünden nasıl parçalanmak zorunda kaldığının'da umarım bir yazınızda ele alırsınız. YOZGAT'A ailelerin gurbet acısı yaşamadan güzel YOZGAT'TA Kalabilmelerini sağlayacak fabrika ve iş istihtamı'nın olduğu sahaların açılması dileğimle selam
mahmut erdem -- 06.11.2013 11:21
Eskici
Değerli kardeşim Erdoğan Bey’ciğim. Büyükbabanız Sayın İbrahim Karakurt’un şiirlerinden bizlere naklettiğiniz kısımları bayramdan bu yana içim burkularak tekrar tekrar okuyorum. Onun yaşadığı günlerdeki sıkıntıları kısmen de olsa bizlerde yaşadık. Bu yüzden defalarca okuyarak o günleri bir daha anımsamak istiyorum. Hele tatillerde Yozgat’a geldiğimizde tereyağlı çalmalı yufka dürümler, tatil bitip gurbete gittiğimizde bir dilim ekmek üzerine sürülen sana yağı üzerine dökülen toz şeker tezatlarını yıllarca yaşadık. Dileğim, Sayın İbrahim Karakurt’un içten şiirleri ziyan olmasın. Sizin bu şiirlere sahip çıkmanız, en azından köşenizden bizlere aktarmanızdır. Selam ve sevgilerimle.
ABDULKADİR ÇAPANOĞLU -- 22.10.2013 17:20
Öğrencisiyle birlikte ağlayan hoca!..
ben 98 halıcılık mezunuyum hocalarımızın hepsi çok iyidiler ALLAH hepsinden razı olsun.ben bir konuya değinmek istiyorum halı tasarım yarışmalarına neden mezun olanlar katılamıyor. en fazla bir yıl önce mezun olma şartı arnıyor bunu gündeme getirirseniz çok sevinirim sadece ben değil bütün mezunlar sevinecektir.
fatma -- 18.01.2013 00:56
Yozgat Çağrı Merkezi
erdoğan bey yorumlaınızı bekliyoruz
çağrı merkezi -- 11.12.2012 18:57
Yozgat Çağrı Merkezi
gerçekten çok haklısınız sizi her zaman takip ediyorum ve fikirlerinizi çok doğru buluyorum tesekkürler...
0rhan -- 13.05.2012 22:06
Yozgat Çağrı Merkezi
HELAL OLSUNSANA GÜZEL ŞEYLER YAZIYORSUNUZ
HASAN ERCİYES -- 09.04.2012 17:17
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00