BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
227
Dün
:
4633
Toplam
:
15018618
Gözlem Erdoğan BUDAK
İyi bir fırsattı
ebudake@hotmail.com
Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün ziyaretiyle yoğun bir trafik yaşandı Yozgat’ta. Aslında gelişi sürpriz oldu. Yozgat’ta bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere gelmişti Cumhurbaşkanı Sayın Gül.
Yozgat’a 20 yıl sonra gelen ilk Cumhurbaşkanı..
Şöyle bir geçmişe baktığımızda Sayın Gül, 22 Temmuz 2007 seçimlerinden önce Dışişleri Bakanı olarak Sorgun mitingine katılmış. Sorgun’u ‘Termal Turizm merkezi’ ilan etmiş ve bir dizi açılış yaparak Sorgun’dan ayrılmıştı. Bu mitingde Cumhurbaşkanlığı konusununun dile getirilmesinden rahatsız olanlar olduğunu söyleyip “Çankaya benim değil, bütün milletimizin olacak, bütün halka açık olacak. Sadece belli çevrelere değil, tüm millete açılacak” diyerek cevap vermişti. Bu sözler O dönemde CHP milletvekili adayı olarak seçimlere katılan ve “Yozgatlı Lütfullah mı, Kayserili Abdullah mı?” pankartıyla dikkat çeken Lütfullah Kayalar’ın pankartına da cevap olarak algılanmıştı. Sorgun çevresininin milletvekili olduğunu söyleyen Sayın Gül, Sorgunlulara sıcak mesajlar vermiş ve bir adım atmıştı.
Yozgat ziyaretinden önceki iki gün Çorum’u ziyaret eden Cumhurbaşkanı sayın Gül , hemen yanıbaşımızdaki , bizim turizm açısından kendimize pek de pay çıkaramadığımız Alacahöyük’ü ziyaret etmiş ve Çorum’da bir gece de kalmıştı. Çorum Milletvekilleri ve STÖ’lerinin iyi hazırlandığı bu ziyaret çerçevesinde Çorumlular’ın isteği ‘Tren Hattı’nın gündeme alınması çalışmalarına başlanması talimatı verdi. Çorumlulara atılan sıcak adımlar ise meyvesini vermeyi başlamıştı bile..
İlimize sürpriz bir ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Sayın Gül’ün gelişi büyük bir şanstı bence. Ve sıcağı sıcağına değerlendirilmeliydi. Bozok Üniversitesi’nin gelişimi açısından karşılıklı samimi sözler verildi.
Ama Üniversite ve halihazırdaki yatırımlar dışında yeni projeler dile getirilemedi.. Bizim halihazırda destek isteyeceğimiz projelerimiz olabilseydi belki bu konuda destek istenirdi. ‘Gelişim vizyonu’ kapsamında bu gibi durumlarda sunulacak birkaç projemiz olsa fena mı olur?
Cumhurbaşkanı sayın Gül, Sorgun mitinginde olduğu gibi bu sefer Yozgatlı’lara ciddi manada samimi adımlar attı. Yozgat’a yapılacak bütün yatırımların yakından takip etme ve destekleme sözü veren Fahri hemşehrimiz Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül’e Yozgat’ı unutturmamak ve yeni projelerle dolu adımlarla gitmek gerektiğini düşünüyor ve öneriyorum.

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OKUR YORUMLARI
Kemoterapi merkezi !
Değerli Erdoğan abi yazılarının devamını bekliyorum. Fazla arayı açmasak diyorum 5 sene olmuş diğer yorumlarima zaman nasılda su gibi geçip gidiyor.
Mehmet sulayici -- 20.02.2015 00:09
Kemoterapi merkezi !
Yorumunuz İyi günler.. Konuyla ilgili benim de 3 aile tanıdığım var.. hepsi birleşip gidiyorlar.. Ankarada birinin işi aksasa hepsi de sıkıntı yaşıyor.. Bencede mutlaka Yozgata kemotarapihastaları için bir yer faaliyete gecirilmelir.. lütfen ilgililerden ilgi bekliyoruz.. gerekirse imza bile toplarız.. iyi günler...
Mehmet Şanlı -- 03.01.2015 16:23
Sorgun Uranyumu
yazılarınızı cok begeniyorum
Deniz -- 23.10.2014 11:06
Zamanımız yok!
Selam Erdoğan bey günümüz yaşam seyrini güzel irdelemişsiniz dilinize sağlık umarım bundan nasipleniriz sağlıcakla kalın( Günümüzde kahve köşelerinde sandalye tepelerinde zaman öldürmek revaçta )
mahmut erdem -- 10.01.2014 10:57
Eskici
Selam Erdoğan bey yazınız güzel olmuş ,Ataerkil ailelerin yokluk yüzünden nasıl parçalanmak zorunda kaldığının'da umarım bir yazınızda ele alırsınız. YOZGAT'A ailelerin gurbet acısı yaşamadan güzel YOZGAT'TA Kalabilmelerini sağlayacak fabrika ve iş istihtamı'nın olduğu sahaların açılması dileğimle selam
mahmut erdem -- 06.11.2013 11:21
Eskici
Değerli kardeşim Erdoğan Bey’ciğim. Büyükbabanız Sayın İbrahim Karakurt’un şiirlerinden bizlere naklettiğiniz kısımları bayramdan bu yana içim burkularak tekrar tekrar okuyorum. Onun yaşadığı günlerdeki sıkıntıları kısmen de olsa bizlerde yaşadık. Bu yüzden defalarca okuyarak o günleri bir daha anımsamak istiyorum. Hele tatillerde Yozgat’a geldiğimizde tereyağlı çalmalı yufka dürümler, tatil bitip gurbete gittiğimizde bir dilim ekmek üzerine sürülen sana yağı üzerine dökülen toz şeker tezatlarını yıllarca yaşadık. Dileğim, Sayın İbrahim Karakurt’un içten şiirleri ziyan olmasın. Sizin bu şiirlere sahip çıkmanız, en azından köşenizden bizlere aktarmanızdır. Selam ve sevgilerimle.
ABDULKADİR ÇAPANOĞLU -- 22.10.2013 17:20
Öğrencisiyle birlikte ağlayan hoca!..
ben 98 halıcılık mezunuyum hocalarımızın hepsi çok iyidiler ALLAH hepsinden razı olsun.ben bir konuya değinmek istiyorum halı tasarım yarışmalarına neden mezun olanlar katılamıyor. en fazla bir yıl önce mezun olma şartı arnıyor bunu gündeme getirirseniz çok sevinirim sadece ben değil bütün mezunlar sevinecektir.
fatma -- 18.01.2013 00:56
Yozgat Çağrı Merkezi
erdoğan bey yorumlaınızı bekliyoruz
çağrı merkezi -- 11.12.2012 18:57
Yozgat Çağrı Merkezi
gerçekten çok haklısınız sizi her zaman takip ediyorum ve fikirlerinizi çok doğru buluyorum tesekkürler...
0rhan -- 13.05.2012 22:06
Yozgat Çağrı Merkezi
HELAL OLSUNSANA GÜZEL ŞEYLER YAZIYORSUNUZ
HASAN ERCİYES -- 09.04.2012 17:17
YAZARA GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI
1
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 49 00