20.02.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
215
Dün
:
4633
Toplam
:
15782978
YILMAZ GÖKSOY
Yozgat eşrafından , kentimizin duayen eğitimcilerinden ve eski ilköğretim müdürlerinden 86 yaşındaki Yılmaz Göksoy, 7 Haziran akşamı tek başına yaşadığı evinde Hakkın rahmetine kavuştu. Bugün Çapanoğlu Büyük camiinde kılınan öğle ve cenaze namazının ardından Sarıtopraklık mezarlığında toprağa verilen olan Yılmaz Göksoy’un vefatı ailesi,eğitim camiası ve sevenleri arasında üzüntü doğurdu.

“Atatürk ve Yozgat” adlı kitabın müellifi olan ve zaman zaman Yozgattaki yerel gazetelerde Yozgatın dünü-bugünü ve yarınına ilişkin yazılar yazan Yılmaz Göksoy için bugün defin sonrasında mevlüd-i şerif okutulacak.

MERHUM GÖKSOY’UN BİYOGRAFİSİ
1931 Yılında Yozgat'ta doğdu. Yozgat Alacalıoğlu İlkokulu, Yozgat Ortaokulu, Erzurum öğretmen okulunu bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde önlisans programını tamamladı.Boğazlıyan Gazipaşa, Dursunbey Şabanlar köyünde öğretmenlik yaptı. Askerlik dönüşünde de Yozgat Haydarbeyli köyünde ve Merkez Cumhuriyet ilkokulunda öğretmenlik, Çocuk kütüphanesinde de öğretmenlik görevinde bulundu. Gazipaşa ilkokul Müdürlüğü ve Merkez ilköğretim Müdürlüğü, Merkez ilçe ilk öğretim Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

40 yıl süren eğitim hizmetlerinin ardından 1990 yılında emekli oldu.
"Atatürk ve Yozgat" adlı kitabını yayınladı. Yozgat'la ilgili yayımlar ve araştırmalarda da katkıları da bulundu. 9.TTK’de Atatürk ve Türk Köylüsü tebliğini sundu.
Evli ve 3 çocuk babasıydı…

Merhum Yılmaz hocaya Allahtan rahmet,ailesine ve tüm sevenlerine de başsağlığı dileriz /YOZGAT gazetesi

08.06.2017
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45