BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.04.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
183
Dün
:
4633
Toplam
:
13780171
YENİPAZAR KASABASINDA GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİLECEK


Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesi Yenipazar beldesinde güneş enerjisinden elektrik üretimi yapılacak. Yenipazar Belediyesi tarafından hazırlanan ve yaklaşık 500 haneye yetmesi planlanan proje, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

Yenipazar Belediye Başkanı Cem Eser, yaptığı açıklamada, hazırladıkları güneş enerjisinden üretilecek elektrik projesinin kabul gördüğünü ve bu proje ile ilgili çalışmaların başladığını söyledi. Çalışmalar kapsamında en geç 15- 20 Temmuz tarihleri arasında elektrik üretimine geçileceğini belirten Başkan Eser, "Hazırladığımız 110 KW’lık güneş enerjisinden üretilecek elektrik projesi kabul edilmiştir ve bu projenin yüzde 80’i hibe, geri kalan bölümü ise belediye imkanlarından karşılanacaktır. Üretilen elektrik ÇEDAŞ’a satılıp, elektrikten kullanılan tüketim ile mahsuplaşacaktır. Bu 110 KW’lık elektriğin üretime başladığında vatandaşlarımızın tarımsal faaliyette kullandıkları pompalarda dekar başına üretim faaliyetleri düşürülecektir." dedi.

Başkan Eser, projeye destek olan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal’a, Kayseri Valisi Orhan Düzgün ve Sivas Valisi Zübeyir Kemelek’e, Yozgat Kırsal Kalkınma Ajansı çalışanlarına ve Boğazlıyan Kırsal Kalınma Ajansı Temsilcisi ve proje koordinatörü Mehmet Akınol’a teşekkür etti.

13.06.2013

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45