BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
181
Dün
:
4633
Toplam
:
14030808
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLUNDAN FLAŞ AÇIKLAMA


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, temel atma törenlerine katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Yozgat'a geldi. Bakan Eroğlu, Yozgat'ta 16 tesis için 280 milyon TL yatırım yapacaklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve Bakan Eroğlu, ilk olarak Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. Yozgat'a bakanlık olarak 16 müjde ile geldiklerini söyleyen Bakan Eroğlu, "Yozgat'ta içme suyu, göletler ve arıtma suyunun temelini atacağız. Tesislerin maliyeti 280 milyon lira. Yozgat'ta 2013'ü yatırımlarda hamle yılı ilan ettik. İçme suyu projesi, İnandık Projesi'ni 2013 yatırım programına teklif ettik. Bu yatırım Yerköy sınırları içerisinde olacak. Kadışehri Halıköy, Sarıkaya Karahallı, Boğazlıyan Oğulcuk, Akdağmadeni Çalışkan, Sorgun Erkekli, Sorgun Gevrek, Sorgun Araplı, Şefaatli Kumkuyu göletleri yapılacak." dedi.

"Sulama olmadan ziraat olmuyor. Arazi sulandığında vatandaşın gelir seviyesi 4 katı ile 14 katı arasında artarak değişiyor." diyen Eroğlu, "Orman Genel Müdürlüğümüz 61 bin dekar alanda ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışması yapacak. Ayrıca 500 dekarlık alanda bal ormanı kuracağız. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü de Yozgat Keklik Üretim Merkezi'nin kapasitesini 7 binden 12 bine çıkaracağız. Yozgat Çamlık Milli Parkı'nı yeniden ele alacağız. Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz de Çekerek ve Akdağmadeni'ne otomatik gözlem istasyonu kuracağız." diye konuştu.

Bozdağ ve Eroğlu, ardından Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ve Ak Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz'ü de ziyaret etti. Bakanlar daha sonra il koordinasyon toplantısına katıldı. / CHA

08.09.2012

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45