BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
182
Dün
:
4633
Toplam
:
14030809
YOZGAT TSM KOROSU BAHAR KONSERİNE HAZIRLANIYORLAR


Yozgat’lı sanatcı Dolgunyürek, isteyene keman, ud,ritm sazları ve kanun dersleri de veriyor
Bundan 5 yıl önce kent merkezinde Yozgat Valiliği tarafından oluşturulan Yozgat Türk Sanat Müziği korosu ,yeni dönem konserlerine Kültür Bakanlığı sanatcısı hemşehrimiz Mehmet Dolgunyürek ile hazırlanıyor. Yozgat Kültür Müdürlüğü salonunda hafta sonlarında bir araya gelen 18’i bayan toplam 30 kişiden oluşan Yozgat TSM korosu ,şef Mehmet Dolgunyürek’in denetiminde repertuarlarındaki unutulmaz nostaljik şarkılar üzerinde çalışıyorlar. Koro, yeni dönemin ilk konserini ilkbaharda önce Yozgat’ta daha sonra da çıkacakları yurt turnesinde çeşitli illerde sunacaklar.

DOLGUNYÜREK HAZIRLIYOR

Bundan 5 yıl önce Yozgat Valiliğince kurulması planlanan Yozgat Türk Sanat Müziği korosunu ilk aşamada büyük özverilerle aktif hale getiren ve ardından Edirne’ye atanması nedeniyle koro şefliği görevini bırakmak zorunda kalan hemşehrimiz Devlet sanatçısı Mehmet Dolgunyürek, yıllar sonra tekrar görevinin başına döndü. Halen Kültür Bakanlığı Samsun Devlet Klasik Türk Müziği sanatçısı olarak Samsun’da görev yapan ve hafta sonlarında sürekli Yozgata gelip giden hemşehrimiz Mehmet Dolgunyürek, TSM korosunu konserlere hazırlama çalışmalarının yanı sıra ,isteyen müziksever Yozgatlılara da keman ve ud dersleri veriyor.

REPERTUARDA UNUTULMAZ ŞARKILAR VAR

Yeni dönemde yeni koro elemanlarının katıldığı TSM Yozgat korosunun bu yılki repertuarında eski şarkıların yer aldığı bildirildi.TSM Yozgat koro şefi Mehmet Dolgunyürek, koronun yeni dönemde TSM sevenlerine birbirinden güzel nostalji türünden şarkılar sunacağını belirterek “ 2011’ in ilk konserini İlk baharda Yozgat’ta diğerlerini ise davet alacağımız diğer illerde vereceğiz” dedi.
Gerek Yozgat Valisi Necati Şentürk’ün ve gerekse belediye başkanı Yusuf Başer’in koronun çalışmalarına her türlü desteği sağladığını vurgulayan Devlet sanatcısı Mehmet Dolgunyürek, konuya ilişkin özetle şunları söyledi:
“Bizim amacımız,Yozgat’ta öncelikle türk müziğini sevenleri bir araya getirerek müzik kültürlerini geliştirmek ve müzik dinleyicilerine de en güzel şarkıları seslendirmektir. Yozgatlı olmam nedeniyle ben keman ve ud derslerinin yanı sıra ritm sazları ve kanun dersleri de vermekteyim.Şehrimizde özellikle türk sanat müziği adına her türlü katkıya hazırım. Yeter ki Yozgatta müzik zevkini birlikte paylaşalım.”


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45