BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 23.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
171
Dün
:
4633
Toplam
:
14647260
YOZGAT GAZETESİNE 17.ÖDÜL


Anadolu basını içerisinde mesleki başarıları nedeniyle en çok ödül alan gazetelerden biri olan YOZGAT gazetesine 17.ödülü Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün kuruluş yıldönümünde düzenlenen törende verildi. Türkiye gazeteciler cemiyetinin düzenlediği yarışmada ‘Vakıf arazisine rant amaçlı 18 operasyonu ‘ haberiyle yılın gazetecisi seçilen gazetemiz sahibi Osman Hakan Kiracı’ya 2007 yılının 2.ödülü de Anadolu basını özendirme yarışmasından geldi. Kiracı, Başbakanlık Basın yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce düzenlenen yarışmada ‘Züğürt işadamının Çandır serüveni ‘başlıklı haberi nedeniyle yerel haber dalında kazandığı ödülü Başkentte RTÜK Başkanı Zahit Akman’ın elinden aldı.
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün her yıl geleneksel olarak düzenlendiği yarışmanın ödül töreni, bu yıl BBYEGM’nün yeni binasının salonunda gerçekleştirildi. Basından sorumlu Devlet Bakanı Prof.Dr.Mehmet Aydın, bazı AKP milletvekilleri ile TRT genel müdürü ‘brahim ‘ahin,RTÜK Başkanı Zahit Akman,Anadolu Ajansı genel müdürü Hilmi Bengi ve çok sayıda davetli bürokratlar ile Ankaralı gazetecilerin katıldığı tören büyük bir ilgiyle izlendi.2007 yılında jüri tarafından ödüle layık görülen 18 gazeteciye ödülleri dağıtıldıktan sonra BBYEGM salonunda hazırlanan ‘88 yılda basın yayın’konulu resim sergisi de Devlet Bakanı Prof.Dr.Mehmet Aydın tarafından kurdelası kesilerek hizmete açıldı.Ödüllü gazeteciler ve tüm davetliler,daha sonra verilen kokteylde birbirleriyle sohbet olanağını buldular.

ANITKABİR ZİYARETİ

BBYEGM’nün kuruluşunun 88. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ödül günü ilk tören Anıtkabirde gerçekleştirildi. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek, kurum yetkilileri ve ödül töreni için Ankaraya davet edilen yerel gazeteciler, topluca Anıtkabire giderek ulu önder Atatürkün manevi huzuruna çelenek bırakıp topluca saygı duruşunda bulundular.Konuk gazeteciler,törenin hemen ardından Anıtkabirdeki Atatürk müzesini gezdiler.

88.YIL MUTLULUĞU BİRLİKTE PAYLAŞILDI

BBYEGM mensupları, 88.yıl mutluluğunu bu yıl Anadolu basını özendirme yarışmasında ödül kazanan gazetecilerle birlikte paylaştılar.Ödül töreni ise ilgi ile izlendi.BBYEGM salonunda sinevizyon gösterimiyle gerçekleştirilen törende ilk konuşmayı yapan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek, kurum olarak her fırsatta yerel medyayı desteklemek için yarışmalar ve eğitim seminerleri düzenlediklerini ,bunun yanı sıra haber ve fotoğraf gibi çeşitli katkılar sağladıklarını belirterek, yerel medyanın Kurtuluş savaşındaki özverili çalışmalarına dikkat çekti.BBYEGM Genel müdürü Salih Melek,konuşmasında ayrıca yerel medyanın Türkiye ,Demokrasi ve Türk tarihi bakımından önemini vurgulayarak ‘Bu nedenle biz yerel medyayı çok önemsiyoruz’dedi.

BAKAN AYDININ KONUŞMASI

BBYEGM Anadolu basını özendirme yarışması ödül töreninde Devlet Bakanı Prof.Dr. Mehmet Aydın da bir konuşma yaptı.Aydın, ‘Bugün dünyanın kalın duvarlarla ayırdığı bölgeleri kalmadıysa yayın,haber hayatında da aşılamayacak duvarlar yok ‘dedi. Konuşmasında BBYEGM’nün kurulduğu gündenberi yaptığı önemli çalışmalara da değinen Devlet Bakanı Prof.Dr.Mehmet Aydın,’Her şeyden önce milyonlarca basın yayın faaliyetlerinin varolduğu bir ortamda yaşıyoruz.Bunun getirdiği önemli avantajlar var.Pek çok bilgiyi başka kaynaklardan da test ederek doğruyu bulma imkanımız fazla ama zihnimizin karışma imkanı da fazla’diye konuştu.
Yerel basının önemine işaret eden bakan Aydın,yerel medyanın bilgiyi sıcağı sıcağına kaynaktan almak bakımından çok önemli görevinin bulunduğunu belirterek özetle şunları söyledi:
‘Çağımızda artık yerel medyayı yerel sınırlar içerisinde görmek yanlış bir yaklaşımdır.Yerel basının internet gazeteleri artık o yöredeki haber ve bilgiyi genel medya gibi okurlarına taşıyor.Bu bakımdan yerel meydanın önemi her geçen gün artıyor.’
Anadolu basınının habere ulaşma konusunda ‘halis,otantik’tavrını koruması gerektiğini ifade eden Aydın,böylece yerel medyanın bilgi ve enformasyon hayatına ışık tutmaya ve yol göstermeye devam edebileceğini söyledi.
Türkiyenin tanıtılması ve dış dünyanın Türkiyede tanıtılması açısından kamu yayıncılığının önemine de dikkat çeken Aydın ilk bakışta Türkiyenin dünyada tanıtılmasının birinci derecede önemli görüldüğünü,ancak ‘dünyayı Türkiyeye getirmenin ‘de çok önemli olduğunu vurguladı.Aydın,bu nedenle de imkanların daha elverişli hale getirilmesi ve bütün teknolojik yeniliklerin kullanılması gerektiğini kaydetti.BBYEGM binasının yenilenmesinde Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın desteğine teşekkür eden Devlet Bakanı Mehmet Aydın ödül töreninin hemen ardından hizmete açtığı ‘88 yılda basın ‘yayın’konulu fotoğraf sergisini de gezdi.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45