BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.06.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
183
Dün
:
4633
Toplam
:
16740878
EREN TEKSTİLİN YOZGATTA ÜRETTİĞİ ÇORAPLAR AVRUPADA REVAÇ GÖRÜYOR


Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde 2004 yılında kurulan Eren Tekstil, ürettiği çorapların tamamını Avrupa ülkeleri ve Amerika'ya ihraç ediyor.
Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Adem Cengiz, 2004 yılında Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde üretime başladıklarını söyleyerek şunları söyledi:
"Kuruluşumuzu tamamladığımız günlerde üretimimiz günde 25 bin çift çorap üretirken, bugün 90 bin çift çorap üretiyoruz. Yozgat'ta aylık 1 milyon 200 bin çift çorap üretiyoruz ve ürünlerin tamamını İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa gibi Avrupa ülkeleri ile bazen de Amerika'ya ihraç ediyoruz"
Üretilen çoraplarda Walt Disney'in tüm çizgi film karakterlerini kullandıklarını belirten Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Adem Cengiz, "Dünyaca ünlü markalar içinde çorap üretimi yapıyoruz. Harry Potter, Slazenger gibi lisanslı ürünlerin Türkiye distribütörlüğünü aldık, bunların Türkiye'deki satış hakkı da Eren Çorap'a aittir. Özellikli çoraplarımız bulunmakta. Teknoloji sürekli gelişmekte. Biz de teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyoruz. Kaliteye önem veriyoruz. Tüm dünyada kullanılan, özellikle organik ürünlerin ağırlıklı olduğu antibakteriyel çoraplar üretmeye başladık. Avrupalı artık klasik çoraptan daha kaliteli ve sağlıklı çorapları tercih etmektedir. Bu nedenle antibakteriyel çorap üretiyoruz" diye konuştu.
Fabrikada kapasite artırımına gittiklerine değinen Cengiz, sözlerini şöyle tamaladı:
"Şu an 140 kişi istihdam ediyoruz. Eren Çorap'ın asıl hedefi aylık 2,5-3 milyon çift çorap üretmektir; 300-350 kişi çalışanı ile Yozgat ekonomisine katkı sağlamaktır. Eren Çorap olarak Yozgat ekonomisine yıllık 3-4 milyon TL ekonomik katkımız olmaktadır. Kapasite artırımı ile bunu 7-8 milyon TL'ye çıkarmak istiyoruz"

(17.04.2010)

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45