BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.02.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
211
Dün
:
4633
Toplam
:
15791831
PARA İÇİN HABER YAPAN GAZETECİYİ BASIN KONSEYİNE BİLDİRİN


Basın Konseyi Başkanı ve Hürriyet Gazetesi başyazarı Oktay Ekşi, seçimler nedeniyle yaptığı açıklamada "Para veya başka çıkar karşılığı adaylar veya siyasi parti yetkilileriyle röportaj yahut mülakat yapmayı veya haber üretmeyi vaat eden kim olursa olsun Basın Konseyi´ne bildirmeye davet ediyoruz" dedi.
Geçmiş seçimlerde meslek adına yüzkarası olaylar yaşandığını belirten Basın Konseyi başkanı Ekşi, "Bazen yaygın, çoğu kez de yerel düzeyde yayın yapan gazete, dergi, radyo, televizyon gibi medya organlarının, bazı partilerden veya adaylardan para yahut başka çıkar sağlayarak onların lehine haber yaptıklarına, reklam maksatlı röportaj yahut mülakat yayımladıklarına tanık olduk. Bazen de medya gücünün, ilgili aday yahut parti aleyhine şantaj aracı haline getirildiği çok söylendi" diye konuştu.
Ekşi, yasaların bir siyasi partinin veya adayın kendisini seçmene tanıtmak ve görüşlerini benimsetmek için yazılı basın organlarına reklam yahut ilan vermesini onun meşru hakkı saydığını, ancak radyo ve televizyonlarla bu şekilde reklam yahut ilan yayımlatmanın Türkiye´de yasak olduğunu söyledi.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45