BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 12.11.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
160
Dün
:
4716
Toplam
:
17384301
SORGUNDAKİ KIBRIS GAZİLERİNE BELEDİYEDEN KIBRIS GEZİSİ KIYAĞI


Kıbrıs’a barış ve huzuru götürmek için 45 yıl önce canlarını ortaya koyan Sorgunlu Kıbrıs Gazileri ve aileleri, Sorgun Belediyesi’nin düzenlediği gezi organizasyonuyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gönderildi.
Kıbrıs Barış Harekâtından 45 yıl sonra bağımsızlığını kazandıkları toprakları aileleriyle birlikte gezecek olan gaziler, o günleri tekrar yaşama fırsatına erişecek. Etkinliğe katılan gaziler ve aileleri, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci tarafından uğurlandı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitmek üzere yola çıkan 37 gazi ve aileleri, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi, Çıkarma Plajı, Özgürlük Anıtı, Açık Hava Müzesi, Karaoğlanoğlu Parkı, Geçitköy Barajı, Mavi Köşk, 49. Piyade Alayı Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi, Cengiz Topel Anıtı, Lefke Barajı Poligan Bölgesi, St. Mamas İkon Müzesi ve Lefke Kasabası Panoromik Turu’na katılacak.
GAZİLERDEN BAŞKAN EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR
Kendileri için böylesi önemli bir organizasyonu düzenleyen Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci’ye teşekkürlerini ileten gaziler, 45 yıl sonra Kıbrıs’ta bulunacak olmanın mutluluğu ve heyecanı içinde olduklarını belirtti. Sorgun Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Nail Erol;“45 yıl sonra gazilerimizin Kıbrıs’ı vatan yaptıkları, süngüleriyle Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdukları topraklara gidiyoruz. Bu sevincimizi Sorgun Belediye Başkanımız M. Erkut Ekinci’ye borçluyuz. Biz gaziler olarak Kıbrıs’a gittiğimizde oradaki anılarımız yeniden tazelenecek. Orada şehit olan arkadaşlarımızın ruhuna da birer Fatiha okuyacağız. Bu bizim için çok büyük bir değerdi ve bu değeri bizlere veren başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Kıbrıs’a gitmeyen gazimiz kalmasın istiyoruz. 45 yıl sonra Kıbrıs’a giderek oradaki atmosferi yeniden yaşamak biz gaziler için büyük şeref. Bizler oraya 20 Temmuz’da gitmiştik. O zaman sırtımızda 30 kilo yük, ayağımızda da büyük postallar vardı. Kumların, yanan ekin tarlalarının üzerinde silaha karşı göğsümüzü siper ettik ve bugünkü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurduk. Bundan da çok mutluyuz. Gaziler olarak bu göreve nail olduğumuz için de onurluyuz” dedi.
16.10.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45