BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 12.11.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
175
Dün
:
4716
Toplam
:
17384300
ÇAYIRALANDA ÖĞRENCİLERİ SPORA YÖNLENDİRME SEMİNERİ


Yozgat'ın Çayıralan İlçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü arasındaki işbirliği ve yapılan protokol ile ilçedeki tüm okullarda okuyan öğrencilere yönelik spora yönlendirme seminerleri verildi.
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü antrenörü Ozan Salep tarafından okullardaki tüm öğrencilere "Spora Yönlendirme Semineri" verildi. Öğrencilere sporun öneminden bahseden Ozan Salep, sporun her dalı hakkında öğrencilere kısa bilgiler verdi. Kendi alanı olan hentbolla öğrencileri tanıştırdı, merak ettiği konularda öğrencilerin sorularını cevapladı. 2 grup halinde yapılan seminerlerde okuldaki tüm öğrenciler bilgilendirildi. Program sonunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından okullara hediye olarak verilen satranç takımları takdim edildi.
Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, sporun çocuk gelişimine olan etkisi her gün daha fazla anlaşıldığını söyleyerek özellikle de çocukların teknolojiye olan ilgisinin, onları hareketsiz ve sağlıksız bir yaşam tarzına sürüklediğini ifade etti. Konuşmalarını şu ifadelerle sürdüren Bozdağ, “Oysaki spor, çocuklar için sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda bilişsel, duyusal ve psikolojik olarak gelişmelerine de yardımcı olacak. Bireysel yapılan sporlar çocuğun özgüveninin gelişmesini sağlarken, takım halinde oynanan oyunlar çocuğa paylaşmayı ve takım halinde hareket etmeyi öğreteceğini söyledi. Çocuklarımız için sporun önemi sadece fiziksel ve duygusal gelişim olarak sınırlı değildir; onları geleceğe hazırlamamız konusunda bizlere yardımcı olacağını söyleyen Bozdağ aynı zamanda spor veya sanatın belli bir dalıyla ilgilenen öğrencilerin derse olan ilgilerinin ve başarılarının da arttığı görülmektedir”
11.10.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45