BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 18.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
223
Dün
:
4716
Toplam
:
17735057
YOZGATTA YAYINLANAN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLAMA MESAJLARI


Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramı nedeniyle Yozgat kent merkezindeki yerel medya kuruluşlarını ve ulusal basın ajansları temsilcilerini ziyaret edip kutlarken Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ve bazı STK temcilcileri de günün önemine ilişkin birer kutlama mesajı yayınladılar. Rektör Karadağ 24 Temmuz ziyaretleri kapsamında bürolarına uğradığı Anadolu Ajansı Yozgat temsilcisi Ömer Ertuğrul ile İhlas Haber Ajansı Yozgat muhabiri Bahadır Gökgüle Bozok Üniversitesi adına ve günün anısına birer plaket sundu.

Türk basınında sansürün kaldırılışının 111. yıldönümü nedeniyle Yozgatta günün önemine ilişkin yayınlanan mesajlar ise şunlar:

BELEDİYE BAŞKANI CELAL KÖSE : BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN
“Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir. Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Yozgat’ta ki basın-yayın çalışanlarının bu sorumluluk bilinciyle yaptıkları ve yapacakları duyarlı çalışmaların ilimizin her alanda başarıya ulaşmasında büyük katkı sağlayacağına inancım tamdır. Vatandaşlarımız basının demokrasinin vazgeçilmezi olduğu gerçeğini, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde yaşanan menfur darbe girişimi sırasında bir kez daha idrak etmiştir. Bu vesileyle öncelikle ilimizde görev yapan, basın-yayın kuruluşlarında çalışan basın mensuplarının 'Basın Bayramı'nı tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum”

TİCARET BORSASI GENEL SEKRETERİ NAZİF GENÇARSLAN’IN 24 TEMMUZ MESAJI :

Türk basınında sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümünde, tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

SORGUN TSO BAŞKANI ÜZEYİR ARSLANIN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 111'inci yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, şehrimizde görev yapan yerel ve ulusal tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı.
Milletin sesi ve vicdanı olan gazetecilik mesleğinin teknolojik gelişmelerle birlikte farklı boyutlar kazandığını ifade eden Başkan Arslan, gazeteciliğin zaman kavramı gözetmeden icra edilen zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu söyledi.

24.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45