BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
182
Dün
:
4716
Toplam
:
17452615
KEVEN’DEN KIBRIS BARIŞ HAREKATININ 45. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAMA MESAJI


Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak KKTC'nin Barış ve Özgürlük Bayramını kutladı.
“20 Temmuz 1974 tarihinde başlayan Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıldönümündeyiz. KKTC’nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlu olsun.
Harekâtın talimatını veren dönemin Başbakanı Sayın Bülent Ecevit'i, Başbakan Yardımcısı Sayın Necmettin Erbakan'ı ve Dışişleri Bakanı Sayın Turan Güneş'i saygı ve rahmetle anıyorum. KKTC'nin kurucusu Sayın Rauf Denktaş'ı ve Kıbrıs şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum.
Türkiye Cumhuriyeti'nin barışı sağlamak için tüm ambargo tehditlerine karşı adaya çıkarak adada yaşayan herkesin can ve mal güvenliğini sağlaması ve emperyalist dünyanın tüm kışkırtmalarını boşa çıkartması tarihte yerini almıştır.
“Biz aslında savaş için değil, barış için, ve yalnız Türklere değil, Rumlara da barış getirmek için Ada’ya gidiyoruz. Türkiye’nin Kıbrıs’ta barış, kardeşlik ve özgürlük için giriştiği harekat, bu sabah erken saatlerde başlamıştır…"
(Bülent Ecevit)
Harekât sonrasında ABD başta olmak üzere emperyalist dünyanın Türkiye'ye uyguladığı ambargo kararlarının sonucunda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşu sağlanmıştır. Ambargonun olumsuz etkileri yıllar sonra AKP tarafında ne yazık ki iç politikaya malzeme edilmiştir.
2002-2004 dönemi arası yine emperyalist dünyanın Kıbrıs Türklerini yalnızlaştırmayı amaçladığı "Annan Planı" devreye sokulmuştur. Bu plan dönemin başbakanı ve AKP hükümeti tarafından ne yazık ki sahiplenilerek savunulmuştur. Bu süreçte Rauf Denktaş ve KKTC'nin ulusal geleceğini sahiplenen herkes planlı bir itibarsızlaştırma kampanyasına maruz bırakılmıştır. Bu süreçte yaşananlar dün gibi hafızamızdadır. Rauf Denktaş'ı ömrünün son yıllarında itibarsızlaştırmaya çalışanları tarih unutmayacaktır!”
20.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45