BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
166
Dün
:
4716
Toplam
:
17452622
REKTÖR PROF. KARADAĞ, BOZOK FM’DE 15 TEMMUZU ANLATTI


Türkiye’nin en genç üniversite radyosu Yozgat Bozok Üniversitesi Bozok FM “ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında ‘15 Temmuz özel yayını’ gerçekleştirildi.

Resmi açılış öncesi test yayınlarına 107.0 frekansıyla başlayan üniversite radyosu ilk canlı yayınını 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın katılımıyla gerçekleştirdi.
Öğr. Gör. Yasemen Göksügür sunuculuğunu yaptığı 15 Temmuz özel yayınında konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ “15 Temmuz 2016 tarihi, devletimiz içinde sinsice yuvalanan, vatanımıza, birliğimize, bayrağımıza kasteden Fettullahçı Terör Örgütü mensubu hainlere karşı dünyada eşine az rastlanır bir direnişin ve kahramanlığın yazıldığı gündür. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milletin üzerinde bir güç tanımadım ben bugüne kadar” sözü ile meydanlara inen, göğsünü kurşunlara siper eden bu şanlı ecdadın torunlarının vatan aşkı, azmi ve kararlılığı sayesinde ülkemiz aydınlık bir sabaha ulaşmıştır. Bu sene 3. yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bu güzel vatan uğruna kanlarıyla tarih yazan; bayrağımıza, bağımsızlığımıza, ezanımıza sahip çıkmak için şehadete yürüyen 251 şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, 2196 gazimize de göstermiş oldukları kahramanlık nedeniyle şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.
Geçmiş yönetimden bir emanet aldıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ “Bu emaneti üniversitemizin bütün birimleri ve çalışanlarının kattığı önemli değerlerle hak ettiği yerlere hep birlikte taşıyacağız” dedi. Rektör Prof. Dr Karadağ temel anlamda yönetimsel olarak hedefleri, beklentileri ve yol haritası hakkında dinleyicilere bilgi verdi.
Programın sunuculuğunu gerçekleştiren radyo sorumlusu Öğr. Gör. Yasemen Göksügür, “Bozok FM hem üniversitemiz için hem de Yozgat halkı için önemli bir kurum. Bu ilk canlı yayınımız. Bu tarihi günün mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yayın akabinde yeni dönemde alanında uzman birbirinden değerli isimleri konuk etmeye devam edeceğiz. Dinleyicilerimize daha iyi bir yayın ulaştırmak için tüm gücümüz ile çalışıyoruz. En kısa sürede de radyomuzun resmi açılışını da yapmayı planlıyoruz ” dedi.
Program sonrası Rektör Prof.Dr.Ahmet Karadağ radyo yayın ekibi ile hatıra fotografı çekildi.
20.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45