BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
201
Dün
:
4716
Toplam
:
17452615
REKTÖR KARADAĞ BOĞAZLIYAN'DA AKADEMİK ve İDARİ PERSONEL İLE BULUŞTU


Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu ziyaretlerini sürdürüyor. Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.
Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısında Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kocakaya, Rektör Karadağ’a meslek yüksekokulu hakkında bilgi verdi.
Özel sektörün ve sanayicilerin ihtiyaç duyduğu alanlarda kalifiye eleman yetiştirmesi anlamında meslek yüksekokullarının önemli olduğuna dikkat çeken Rektör Karadağ, farkındalık prensibine dayalı sorgulayıcı, sorumlu, üretken, yüksek donanımlı teknik bilgi ve becerilere sahip ara elemanlar yetiştirmesi açısından meslek yüksekokullarını önemsediğini sözlerine ekledi.
Yozgat Bozok Üniversitesi’ne bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması çerçevesinde bir kimlik oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Prof. Dr. Ahmet Karadağ “Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızla ihtisaslaşmaya yönelik bilimsel projeler üreterek Yozgat Bozok Üniversitesini marka bir üniversite konumuna hep birlikte taşıyacağız. Bu misyon farklılaşması temelinde Boğazlıyan Meslek Yüksekokulumuzda daha çok tercih edilen bölümler nelerdir, öğrencilerin mevcut bölümleri tercih etmeleri adına neler yapılmalı noktasında da var olan potansiyelimizi bu anlamda devreye sokacağız” dedi.
Ortak aklı, vicdanı, izanı, hak, hukuk, çalışma liyakatı ve emeği dikkate alan bilim vizyonun önceleyen bir yönetim sergileyeceğini belirten Rektör Prof. Dr. Karadağ, akademik ve idari personelin talep ve önerilerini dinledi.
19.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45