BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
192
Dün
:
4716
Toplam
:
17452615
BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN YOZGATSPOR'DA YENİ YÖNETİM YAPILANMASINA İLİŞKİN ÖZEL AÇIKLAMA:
Yozgat Belediye başkanlığı, bugün Belediye logosu altında “Kamuoyuna duyuru “başlıklı yazılı bir açıklama yaparak Yozgatspor yönetiminde öngörülen yapılandırma çalışmalarında gelinen son aşama hakkında Yozgat futbol kamuoyunu bilgilendirdi. Yozgatsporun yönetim kurulu başkanlığına yeniden talip olan Dr.Kazım Arslan’a başarılar dileyen Yozgat Belediye Başkanlığının konuya ilişkin açıklaması aynen şöyle :
“Tarihi şanlı başarılarla dolu Yozgat’ımızın göz bebeği olan Yozgatspor ile ilgili bir süredir kamuoyunu meşgul eden yeni yapılanma ve yönetim hakkında bir açıklama yapılması elzem olmuştur.
Uzun bir sürenin ardından profesyonel lige çıkan Yozgatspor’umuz, her türlü siyasi oluşumun üzerinde bir kurumdur.
Siyaset ve sporu aynı başlık altında kullanmak doğru değildir.
Yozgatspor ilimizin ortak değeridir ve başarısı hepimizin başarısıdır.
Bir süredir Valimiz Sayın Kadir Çakır’ın öncülüğünde Yozgatspor’umuzun profesyonel ligde kalıcı ve başarılı olması için toplantılar düzenlenmektedir.
Yozgat Belediyesi olarak gerçekleşen toplantılarda Yozgatspor’umuzun yönetiminde tarafsız ve katkı vereceğine inandığımız insanların olmasını savunduk. Bu yönetimde Yozgatspor üst kimliğini ön plana çıkaracak insanların ve şahsiyetlerin olması gerektiğini açıkça ifade ettik. Yozgatspor’umuzun kurumsal bir yapı içerisinde başarıya ulaşacağı gerçeğini dile getirdik.
Bu yapı içerisinde ilimizin sivil toplum kuruluşları ve tarafsız yöneticilerinin yer alması gerektiğini, şehrimizin markası olan Yozgatspor’umuzun bu şekilde daha kucaklayıcı olacağını, bu şehrin takımının dernek statüsünden çıkması gerektiğini belirttik.
Gerçekleştirilen toplantılarda bu yapı üzerinde mutabık kalınmış ve çalışmalar sürdürülmüştü.
Ancak gerçekleşen son toplantıda Yozgatspor 1959 FK Başkanı Sayın Kazım Arslan, kulüp başkanı olarak devam edeceğini Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri tarafından oluşturulan heyet önünde ifade etti.
Gelinen bu noktada Yozgat Belediyesi olarak Yozgatspor 1959 FK Başkanı Sayın Kazım Arslan ve yönetimine başarılar diliyoruz.
Bugüne kadar kırmızı-siyahlı kulübümüzde emeği geçen tüm başkan ve yöneticilere teşekkür ediyor, Yozgatspor’umuzun cefakar ve vefakar taraftarının yanında her zaman yer alacağımızı gururla ifade ediyoruz.”
16.07.2019


Sosyal  Medyada  Paylaş

     
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45