BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
174
Dün
:
4716
Toplam
:
17452615
VALİ ÇAKIR’DAN ’15 TEMMUZ ‘ MESAJI:15 TEMMUZ İHANETİNİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
Yozgat Valisi Kadir Çakır ,15 Temmuz Demokrasi zaferinin 3.yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında “ 15 Temmuzu unutmadık ve unutturmayacağız.Artık birlik olma ve yaraları sarma zamanıdır. Alçak darbe girişimini engelleyen kahraman şehitlerimize, gazilerimize ve onların ailelerine millet olma bilinciyle sahip çıkmak bizim en büyük görevlerimizden biridir.”dedi
Vali Çakır mesajında aynen şunları söyledi :
“15 Temmuz siyasi tarihimizde eşine az rastlanır bir ihanettir. 15 Temmuz 2016 gecesi bu ülke farklı bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademeleri içerisine yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü mensubu hainlerin başlatmış olduğu bu darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla vatanı, milleti, bayrağı ve demokrasiye sahip çıkmak için sokağa çıkan kahraman halkımızın gösterdiği büyük bir cesaret örneği ile bertaraf edildi.
15 Temmuz ihanetini asla unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. O karanlık gecede şehadete yürüyen kahraman vatansever kardeşlerimiz, kanlarını ve canlarını feda ederek bu güzel vatanı ve sevdiklerini bize emanet olarak bıraktı. Şimdi bu emanete sahip çıkma zamanıdır. Şimdi birlik olma ve yaraları sarma zamanıdır. Alçak darbe girişimini engelleyen kahraman şehitlerimize, gazilerimize ve onların ailelerine millet olma bilinciyle sahip çıkmak bizim en büyük görevlerimizden biridir.
Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet uğruna ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında ve hizmetinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun.
Onlara minnettarız.
Toprağa düştüler ama bayrağı düşürmediler.
Vatan savunmasından geri durmadılar.
Her birinin cesaretini, yiğitliğini. hafızalarımıza nakşettik.
Bu ülkeyi bize vatan kılanlara selam olsun.
Şehitlerimizin aziz hatıralarına rahmet ve minnetle...”
15.07.2019


Sosyal  Medyada  Paylaş

     
 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45