BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
215
Dün
:
4716
Toplam
:
17452621
MERHUM ŞEYHZADE BU KEZ DOĞUM GÜNÜNDE DUALARLA ANILDI


Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı tarafından mesire alanında düzenlenen
merhumu anma töreni büyük ilgi gördü.
MERHUM ŞEYHZADE BU KEZ DOĞUM GÜNÜNDE DUALARLA ANILDI
Yozgatın manevi lideri ve mümtaz alimi Şeyhzade Ahmet Şevki Ergin hocaefendi doğumunun 113.yılı nedeniyle geçen yıl Yozgata bağlı Sorgun ilçesinin Ağcın ve Günpınar köyleri arasında hizmete sunulan dinlenme tesisi ve mesire alanında dualarla yadedildi. Merhum Şeyhzade Ahmet Ergin hocaefendiyi anma töreni büyük ilgi gördü. Yozgat Valisi Kadir Çakır,Belediye Başkanı Celal Köse,Maliye eski Bakanı Lütfullah Kayalar, İçişleri eski Bakanı Osman Güneş,Bozok Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Karadağ,eski Rektör Prof.Dr.Salih Karacabey, Yozgat eski Valisi Amir Çiçek,Sultanbeyli eski Belediye Başkan Ali Nabi Koçak ile çok sayıda ilçe ve kasaba belediye başkanlarının ve bürokratların yanı sıra yaklaşık bine yakın davetlinin katıldığı anma töreninde konuklara ‘Tekke Pilavı’ ikram edildi.Açılış törenine Kuran-ı Kerimin okunmasıyla başlandı.
Şeyhzadeyi anma töreninde ilk konuşmayı Ahmet Şevki Ergin kültür ve hizmet vakfı yönetim kurulu başkanı Dr.A.Şakir Ergin yaptı.Ergin törene yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara vakıf adına teşekkür etti.Şeyhzade Ahmet Ergin hocaefendinin bu ülkede yetişen örnek bir alimlerden biri olduğunu hatırlatan Dr.A.Şakir Ergin ,merhumun bundan böyle her Temmuz ayının ortalarına denk gelen doğum günlerinde anılacağını açıkladı.Her yıl anma günlerinin bünyesinde mescid,şadırvan ve sosyal donatıların bulunduğu bu mesire yerinde gerçekleştirileceğini bildiren Aşk vakfı başkanı Dr.Ergin,konuşmasında merhumun adına yapılan dinlenme tesisi ve mesire alanının oluşumuna katkı sağlayan herkese tekrar teşekkürlerini dile getirdi.
Törende daha sonra söz alan Yozgat Valisi Kadir Çakır ile Belediye Başkanı Celal Köse ise Şeyhzade Ahmet Şevki Ergin hocaefendinin manevi kişiliğinden sözettiler. Törende ayrıca Emekli öğretmen ve yazar Yusuf Karakaya ise Dr.Mehmet Güneş’in merhum Şeyhzade Ahmet Şevki Ergin hocaefendi için kaleme aldığı “Gönül mahzun,dil mahzun” başlıklı şiirini okudu.

14.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45