BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 10.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
198
Dün
:
4716
Toplam
:
17448569
İLAHİYAT FAKÜLTESİNİN ADI ‘BİLAL ŞAHİN’ FAKÜLTESİ OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ


Yozgat Bozok Üniversitesi senatosu son toplantısında Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin adının ‘Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi’ olarak değiştirilmesine karar verdi. B.Ü Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ başkanlığındaki tek gündemli senato toplantısında alınan konuya ilişkin karar, onay için YÖK’e sunuldu. İlahiyat fakültesinde isim değişikliği YÖK’ün onayından sonra resmiyet kazanacak.
Senato toplantısı sonrası konuşan B.Ü Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Hayırsever iş insanı Bilal Şahin Bey’in geçmişten bugüne üniversitemize çok önemli katkıları var. İlahiyat Fakültesi binası ve uygulama camii ile diğer katkıları için kendilerine müteşekkiriz. Biz de üniversite yönetimi olarak Bilal Şahin Bey’e üniversitemize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etmek amacıyla üniversitemize davet ettik. Kendileri bizleri kırmayarak geldiler teşekkür ediyorum.” dedi.
Yozgat’a çok sayıda eser kazandırmasının yanında eğitim alanında da Yozgat Bozok Üniversitesi’ne modern bir İlahiyat Fakültesi binası ve uygulama cami yaptırarak bağışlayan hayırsever iş insanı Bilal Şahin’e sağladığı katkılardan dolayı Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
14.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45