BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.10.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
197
Dün
:
4716
Toplam
:
17171949
ÜNİVERSİTE HASTANESİNE HAYIRSEVER İŞADAMI ŞAHİN’DEN CİHAZ DESTEĞİ


Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde kurulması planlanan diyaliz merkezine hayırsever iş insanı Bilal Şahin cihaz desteğinde bulundu.
Tıp Fakültesi ve Araştırma Uygulama Hastanesi’nde diyaliz merkezinin olmadığını ve acilen kurulması gerektiğini belirten Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Hayırsever iş insanı Bilal Şahin, hastanemizde kurmayı planladığımız diyaliz merkezine başlangıç yaparak cihaz desteğinde bulundu. Bu merkezi kendi imkânlarımız ile kurmamız imkânsızdı. Bilal beyin bu girişimi bize cesaret verdi. Biz de kendi imkânlarımız ile iki cihaz alımı yapacağız. İnşallah en kısa sürede diyaliz merkezini kurarak halkımızın hizmetine sunarız. Bilal Bey’in bu katkısı ile hastanemizde kuracağımız diyaliz merkezi hem eğitim amaçlı hem de hasta tedavisinde kullanılacak. Bilal Şahin Bey’e önemli katkılarından dolayı üniversitemiz adına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Hayırsever iş insanı Bilal Şahin’de “Ben yaptığım tüm yatırımları Allah razısı için yapıyorum. Yozgat Bozok Üniversitemize İlahiyat Fakültesi ve uygulama camii yaptırarak bağışladım. İlahiyat Fakültesi isminin Bilal Şahin Fakültesi olarak değiştirilmesi yönünde üniversite senatosunun aldığı karardan dolayı başta Rektörümüz ve Üniversite Senato Üyelerine teşekkür ediyorum. Üniversite Hastanesi’ne diyaliz merkezi kurulması yönünde Rektör Bey’in bir talebi oldu. Ben de gerekli çalışmaları yaparak merkezin kurulması için cihaz alımını yaptım. Bu tür katkıları yapmak benim görevim. Kurulacak diyaliz merkezi Yozgatımıza, üniversitemize ve halkımıza hayırlı olsun. İnşallah insanlar burada şifa bulur.” diye konuştu.
ŞAHİNDEN REKTÖRE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Yozgatlı Hayırsever iş adamı Bilal Şahin, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Rektör Karadağ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek iş adamı Bilal Şahin’e teşekkür etti.
12.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45