BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
196
Dün
:
4716
Toplam
:
17452615
REKTÖR KARADAĞ, İLETİŞİM FAKÜLTESİ İLE BAZI MYO’LARINI DOLAŞTI


Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ fakülte ziyaretlerini sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Karadağ, İletişim Fakültesi’ni ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.
İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen tanışma toplantısında, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Hakan Üngören, Rektör Prof. Dr. Karadağ’a fakültenin genel durumu hakkında bilgi verdi.
Üniversite yönetimi olarak Yozgat Bozok Üniversitesi’ni marka üniversite yapma hayallerinin olduğunu belirten Rektör Karadağ, “İletişim Fakültesi de marka bir üniversitenin içerisinde marka bir fakülte olarak bölgesine katkı sunacaktır.” dedi.
Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim ve öğretimlerine devam eden ve yeni eğitim-öğretim yılında Bozok Üniversitesi ailesine katılacak geleceğin gazetecisi, televizyoncusu, sinemacısı kısacası iletişim mecrasında yer alacak öğrencilerimizin yetiştirilmesini çok önemsediğini belirten Rektör Karadağ sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yozgat Bozok Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nin olmasını çok anlamlı ve önemli buluyorum. Dolayısıyla bu Fakülteden geleceğin gazetecileri ve televizyoncularının yetiştirilmesi için çok güçlü bir akademik kadroya ihtiyaç var. Bu açıdan İletişim Fakültemizin fiziki alt yapısı kadar akademik anlamda da donanımlı olması gerektiğini düşünüyorum. Mevcut akademik kadromuzu daha da güçlendirmek istiyoruz.
Üniversite yönetimi olarak, Yozgat Bozok Üniversitesi’ni marka bir üniversite yapma gibi bir hayalimiz var. Üniversitemizi marka üniversite yaparken Fakülteleri de başlı başına bir marka olacak. İletişim Fakültemiz bünyesinde yayın hayatına başlayan radyomuz, kurulum aşamasında olan televizyonumuz ve diğer iletişim alanlarını en modern şekilde kurarak öğrencilerimizin istifadesine sunacağız. Burada kendilerini geleceğe hazırlayacaklar. İnanmak başarmanın yarısıdır. Hep birlikle inanırsak Yozgat Bozok Üniversitesi de İletişim Fakültemiz de bölgesinde marka bir üniversite, marka bir fakülte olacaktır. Bunun için var gücümüzle hep birlikte çalışacağız.”
MYO ZİYARETLERİ SÜRÜYOR
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yüksekokul ve meslek yüksekokulu ziyaretlerini sürdürüyor. Rektör Karadağ, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu ve Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu’nu ziyaret etti.
Okulların fiziki ve genel durumunu yerinde gören Rektör Karadağ, inceleme sonrası akademik ve idari personelle tanışma toplantısı düzenlendi.
Ülkemizin sağlık, tarım, sanayi, turizm ve diğer alanlarda ara eleman açığını tamamlayan ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sunan bireyler yetiştirmesi anlamında meslek yüksekokullarının önemine dikkat çeken Rektör Karadağ, “Üniversitemiz, merkez ve ilçelerimizdeki meslek yüksekokullarının fiziki yapı ve donanım açısından çok iyi durumda. Bu denli mükemmel yatırımların hakkının verilmesi gerekir. Bu fiziki imkânları en iyi şekilde tanıtarak öğrencilerin meslek yüksekokullarını tercih eder bir duruma taşımamız gerekiyor.
Üniversite yönetimi olarak meslek yüksekokullarımıza bir değer atfedeceğiz. İlçelerimizde bulunan meslek yüksekokullarımızın öncelik ve beklentilerine yönelik yerel yönetimlerle sık sık bir araya gelerek neler yapılabilir, önceliğimiz neler olmalı, ne gibi ihtiyaçlarımız var, daha iyi şartlara okullarımızı nasıl getirebiliriz konularında fikir alışverişinde bulunacağız. Meslek yüksekokullarımızda bölgesine katkı sunan bölümler açmak için çalışmalar yapmak zorundayız. İlimiz sınırlarından geçen ve hayata geçtiğinde büyük bir önem arz edecek hızlı tren hattı ve yapımı devam eden hava alanı hizmetlerinde kalifiye ara eleman yetiştirilmesine yönelik bir program açılabilir mi, bunu da değerlendireceğiz. Lisans ve ön lisans programları ile bünyemizdeki tüm meslek yüksekokullarının tercih edilen, teveccüh götüren bölümlerini bünyemize katarak ülkenin gereksinim duyduğu nitelikli ve mesleki açıdan yetkin bireyler yetiştireceğiz.” dedi.
Doğup büyüdüğü, havasını teneffüs ettiği topraklarda yönetici olarak görev yapmanın, hizmet etmenin mutluluk ve sorumluluğunu taşıdığını belirten Rektör Karadağ, “Görev yapacağımız süre zarfında ortak aklı, vicdanı, çalışma liyakati ve emeği dikkate alan bilim vizyonunu önceleyen bir yönetim sergileyeceğiz. Bu süre zarfında kapım ve gönlüm herkese açık. Emanet aldığımız bu görevi Yozgat Bozok Üniversitesi Ailesi olarak hak ettiği yerlere hep birlikte taşıyacağız, bunun için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.
Rektör Karadağ, toplantının sonunda temel anlamda yönetimsel olarak hedefleri, beklentileri ve yol haritası hakkında bilgiler vererek akademik ve idari personelimizin öneri ve taleplerini dinledi.
03.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45